Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relativ fitymaszűkület esetén...

Relativ fitymaszűkület esetén milyen műtét várható?

Figyelt kérdés
Voltam magán és korházi rendelőintézetnél is, és a magánnál azt mondták, hogy kezdödő relatív fitymaszűkületem van, és rövid fitymafék, és gyulladás a makkon, míg a másik orvos azt mondta, hogy minimális relatív fitymaszükület, mindkettő igazából, kenőcsöt írt fel, de maga a fitymaszűkület nem javúlt, viszont a gyulladás, ilyen jellegű problémák megszüntek. Így azlenne a kérdésem, hogy kontroll vizsgálat után, valoszinüsítem, hogy mütétet fognak javasolni, de ebben az esetben elegendő fitymafék mütét, vagy hogy működik? Persze én a lehető legkevésbé akarnám mütetni de ez gondolom elengedhetetlen.

márc. 2. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre sokminden letezik, nem hiszem, hogy itt ki fogjak talalni, hogy neked melyik a megfelelo.


Lehet kulon megmuttetni a fitymafeket ha az rovid (tudjak hosszabbitani is de az sokszor nem sikerul, legjobb teljesen atvagatni).


Szukuletre letezik a teljes korulmeteles, ami biztosan megoldja a problemat.


Ha az nem tetszik akkor letezik reszleges meteles (csak a szuk reszt vagjak le), de ha nem sikerul akkor lehet ujra megmeteltetni.


Letezik meg bemetszes amikor csak belevagnak (nem levagnak belole) ami ha sikerul akkor elmulik tole a szukulet, ha nem sikerul akkor ismet az van, hogy lehet meteltetni.


Ez fugg attol, hogy milyen merteku a problema, az orvos mit gondol jonak, te mit tartasz elfogadhatonak, stb.


Ha mutetet javasolnak akkor mindenkeppen beszeld meg reszletesen, hogy az neked megfelel-e amit csinalni akarnak, es, hogy a kockazatok elfogadtok-e.


Peldaul melyik a fontosabb, hogy maradjon fitymad, vagy, hogy ne kockaztasd, hogy meg egyszer kelljen muteni.


Ezt neked kell eldonteni.

márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első is írta , a ‘teljes’ körülmetélés a biztos megoldás, többivel nagyon nincs értelme szórakozni. Mindegyik lényegében egyfajta ‘műtét’, akkor már érdemes azt választani, amit normál esetben nem kell megismételni, esztétikailag legjobb és nincs visszaszűkülésnek esélye, ha van kérdésed ezzel kapcsolatban nyugodtan írj privátban…
márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fitymaféknél ne átvágást, hanem kimetszést kérj. Ha azután is lesznek fitymagondok, akkor valóban lehet egyből a körülmetélés lesz a végleges megoldás.
márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Nem teljesen vilagos, hogy az 'atvagas' es a 'kimetszes' pontosan mit jelent (es sajnos az elnevezesek sokszor ossze-vissza vannak nem csak magyarul de mas nyelveken is igy sokszor a mutet orvosi neve sem megbizhato, hogy pontosan mit ertenek alatta).


Vannak mindenfele mutetek amik hosszabbitani probaljak a fitymafeket, de eleg jo esellyel nem oldjak meg a dolgot, csak ossze-visza hegesedest okoznak ami rosszabb lesz mint volt.


A helyes mutet ezen a kis rajzfilmen lathato:

[link]

márc. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Nekem elsőre csak belevágott, aztán hagyta a csonkokat ott fityegni.


Aztán plasztikai sebész normálisan ki is metszette teljes hosszában, amikor körülmetélést is végzett.

márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normálisan vertikálisan átvágni, de eltávolítás is egy jó opció. Jó orvos mindegyiket szépen meg tudja csinálni. De a kezdődő fitymaszűkületnél a fentiek mellett érdemes mindenképp minél előbb metéltetni. Esztétikailag ilyenkor jobb eltávolítatni teljesen a féket is. Évek során csak romlani fog a szűkület ez sajnos genetika…
márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!