Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Teljes körülmetélés után 16...

Teljes körülmetélés után 16 nappal még bent vannak a varratok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nem cérnával varrták össze, hanem kb. egy műanyag damillal. Olvastam itt hogy másnak is csinálták ezzel.


Varratszedésre nem kell menni, a betegtájékoztató szerint a varratok spontán távoznak. Viszont több mint 2 hét alatt eddig nem távoztak.


Amit észrevettem, hogy viszont láthatóan és érezhetően vékonyabbak, és már nem is szúrnak annyira. Lehet hogy elérik az anyag, vagy nem tudom. Szóval nem ugyanolyan a varratok, mint a műtét után, de még bent vannak.


Ez mennyire probléma? Visszamenjek orvoshoz? Vagy várjak még?


Ha valaki járt hasonló cipőben akkor megköszönném a válaszokat.


márc. 30. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza kontrollra, mielőtt belenőnek a sebbe. Vagy pedig óvatosan lefertőtleníted a manikűrollót, a csipeszt és a farkad, majd alányúlva felvágod az öltést és kihúzod. De én a helyedben inkább visszamennék a kórházba.
márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megnéztem most pontosan a betegtájékoztatót.


Azt írja, 2-3 hét alatt távoznak a varratok. "Egyes varratok távozása tovább is tarthat, ez nem okoz egészségügyi problémát."


Úgyhogy még várok picit...

márc. 30. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elobb-utobb kiesnek maguktol is.


A baj az az, hogy minel tovabb bent vannak annal jobban marad utannuk olyan racsos minta.


Igazabol olyan 8-10 napig van rajuk szukseg, tehat meg ha ovatos is az ember olyan ket het utan jobb kiszedetni azokat mert akkor mar tobbet artanak mint hasznalnak.


Tenyleg az orvosnak illene ezeket kiszedni.

márc. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Többféle varrat létezik a gyorsaságot illetően.


Ha 3 hét után is bent vannak, akkor felhívnám az orvost, hogy mi a teendő, bár gondolom kontrollra menned kell.

márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!