Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért van sokszor légszomjam?

Miért van sokszor légszomjam?

Figyelt kérdés
Általában minden nap légszomjam van és mellkasi diszkomfortérzéseim is vannak. 29 éves vagyok férfi. Voltam orvosnál csináltak EKG-t szívultrahangot és 24 órás holter is volt rajtam pár hónapja történtek ezek a vizsgálatok. Én vissza mentem a házi orvoshoz aki azt mondta, hogy egészséges vagyok. 2 éve kiderült, hogy asztmám van amire kaptam inhalátort (tasakban van a por nem azonnali tudőtágító). Ezt szívom minden nap. Régebben pár hónapja amikor még nem szedtem gyógyszert nagyon durva pánikrohamjaim voltak azt hittem meghalok (depresszió,szorongás). De valami nincs rendben. Sokszor olyat érzek mintha nehezebben verne a szívem és fulladás érzésem is van. Ez lehet az asztmától vagy esetleg be lehet szűkülve a koszorú erem vagy ez lehetetlen ennyi idősen? Az orvos 100%, hogy nem fog ilyen vizsgálatra beutalót adni mert azt mondja állandóan, hogy egészséges vagyok nincs semmi bajom. De akkor mitől érzem magam mindig gyengének ha sétálok kicsit kiffuladok soha nincs energiám és még melette légszomjam van mellkasi panaszaim is. Remélem, hogy nincs beszűkülve a koszorúerem és attól érzem ezt azért nem szeretnék meghalni szívrohamban 30 évesen. Lehet csak túl gondolom ezt az egészet? Azt mondta az orvos, hogy hinnem kéne neki, hogy nincs semmi bajom de én akkor is érzem ezeket a tüneteket. Azt majdnem elfelejtettem leírni, hogy évek óta küzdök savtúltengéssel. Szedek is rá gyógyszert most régen is szedtem Lansoprazolt.

ápr. 17. 22:56
 1/5 anonim válasza:
100%
2 éve asztmás vagyok, nekem írták rendes, azonnali hörgőtágító sprayt, hosszú hatásút. Míg nem voltam tüdődokinál, kaptam rövid hatású sprayt, az nem segített sokat. Lehet, hogy neked sem jó a por, lehet, hogy inhalátor kellene? Nálam is volt időszak, amikor azt éreztem, hogy nincs elég levegőm, mintha valahogy fájt volna a tüdőm belül, mintha összeszorították volna. Kiderült, hogy nem bírom a nagyon hideg időt, ha a köd és a pára leül. Én akkor pánikoltam is a rohamok miatt, ami még rontott a helyzeten. Most fél éve jelentősen javultak a tünetek, ez egy ilyen változó betegség, hol jobb, hol rosszabb. Most virágzik minden, ha van mellé pollenallergiád, az szintén okozhatja. Nekem is vizsgálták a szívem, de az nem volt beteg.
ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem indokolt lenne egy extra kontroll vizsgálat a tüdőgyógyászaton. Nem biztos, hogy az, de lehet.
ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# köszönöm a választ. Igen én is gondoltam erre, hogy nem elég a por. Most elég hideg az idő lehet az a baj. Most fogok visszamenni kontrollra.


2# mit értesz az alatt, hogy nem biztos hogy az de lehet?

ápr. 17. 23:32
 4/5 A kérdező kommentje:
1# pollenallergiám nincsen ha jól tudom bár nem volt soha allergia vizsgálatom.
ápr. 17. 23:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Az allergiára gondoltál? Sajnos nem látom a neved nem tudom, hogy ugyan az az ember vagy :)
ápr. 17. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!