Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületi (teljes...

Fitymaszűkületi (teljes metélési) műtét után mennyi idő a gyógyulás? A Makk mikor szokja meg a folytonos irritációt?

Figyelt kérdés
Sportolok és hamarosan fitymaműtétem lesz. félek hogy utána egy darabig nem folytathatom a sportot és mikor folytatom akkor is hátráltatni fog majd...
2010. nov. 4. 20:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Max két hét alatt teljesen meggyógyul.
2010. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
jó csak már annyira parázok mert olyanokat olvastam h mindenképp kerüljem el ezt... pedig már megvan a műtétre az időpont és nagyon nem szeretném ha a sportot be kellene fejeznem emiatt
2010. nov. 4. 20:58
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Hali!


A gyógyulási idő min. 2 hét, annyi szünetet mindenképpen be kell iktatnod. Addigra elkezdenek a varratok kihullani, ha mégsem, akkor a 3. hét után ki kell őket szedni, vagy felszívódnak maguktól. Emiatt nem kell abbahagynod a sportot, szóval ne félj, ez még nem indok arra, hogy abbahagyd. Csak 2-3 hét szünetet kell beiktatni.

Idővel a hegeknél a bőr összeolvad, de a fityma bőrlemezeinek különbsége még sokáig, akár évekig is látszódhat utána. Egyesek TKM-elteknél a fityma feszesé válik, másoknál, -- ha a doki még hagy egy kicsit a fitymából, így az mjuk a makk pereméig felér, (RKM - Részlegesen KörülMetélt) úgy a maradékból fél-1 év alatt vissza le7 nyújtani a fitymát eredeti méretére, és hosszába, újrabeszűkülés-mentesen.


Szexnél az lesz a xarabb, hogy síkosítóra életed végéig nagy vszséggel szükséged lesz, -- kivéve, ha a csajod rendesen nedvesedik -- uis a fedetlen makk miatt intenzívebb lesz a súrlódás, amely főleg a csajnak jobban fájhat, uis a makk felszíne is megváltozik majd: Száraz lesz és megvastagodhat felszínileg. Van akinél nehezebben lehet ingerelni, van akinél nem, ez változó. A fitymádat a markoddal kell majd pótolnod, és ez egyesek szerint rontja a maszturbálás élményét.

Sokan vannak olyanok is, akiknek hiányzik a fitymájuk, akik még a KM után is ragaszkodnak hozzájuk... (és meg is értem őket), ők befáslizva hordják még utána akár évekkel később is, annyira nem bírják a fedetlenséget, egyesek meg képtelenek megszokni... o.O)


De engem az jobban aggaszt, hogy te valóban ezt szeretnéd-e? (Teljes körülmetélést?)

_ Hány éves vagy?

_ Mikorra vagy opusra (műtétre) kiírva?


Csak mert hiába van meg a műtét időpontja, a te testedről van szó, nem az orvoséról és nem is a szüleidéről. Ezen felül van más megoldás is, de az attól is függ, hogy...

1.) Te azt akarod-e?

2.) A szűkületed és a fitymád mennyisége és minősége olyan-e, hogy azt ki lehessen vitelezni belőle?

3.) Az orvos mennyire metéléspárti? (Mert ha nagyon... tudok olyanról, akinek részleges metélést ígértek, de teljest kapott, vmint olyan orvosról is, aki nem érzéstelenített megfelelően, (rossz helyre nyomta) a páciens meg 3/4 óra alatt minden szikevágást érzett a műtétből, ezért sem mindegy kihez mész.)

4.) Mennyi időt hagytak DÖNTENI neked a műtétről?

5.) Az orvos hogyan vizsgált meg, és mivel indokolta a TKM-et? Vagy csak bemondta, h. ezt metélni kell, és úgy írt ki műtétre, hogy te meg sem mukkantál???


Ezért figyelmeztetnek SOKAN arra, hogy legyél elővigyázatos, és én a helyedben alaposan átgondolnám még1x ezt a műtétet, mielőtt belevágnék a helyedben, mert bizonytalannak tűnsz az írásod alapján, és az ilyeneket könnyen kihasznál6ják, befolyásol6ják azok az orvosok, akik nem akarnak veled sokat törődni, inkább rövidre zárják a kérdést egy TKM-mel, ahogy azt nálad is tervben van, sőt kiírva.


Hallottam olyanról is egyébként, aki az uccsó pillanatban kelt fel az asztalról és mondta azt az orvosnak, hogy "NEM!" majd távozott másikhoz, mert megingott a bizalma benne. (Szerencséjére őt nem altatták el, végül a másik doki részlegeset (RKM) csinált neki, míg az a doki TKM-elte volna.)

Az esetek többségében a páciensek nem hagynak kellő időt döntésre, vagy az orvos magabiztossága úgy összezavarja őket, hogy nem mernek a saját akaratuk érdekében fellépni, így belemennek a TKM-be, aztán utólag meg a fejüket verik a falba, ahogyan azt már tették eddig jónéhányan.



*****

Ezért mondom,... elég rendesen megoszlanak a vélemények a körülmetélésről, és amíg nem vagy biztos a dolgodban, addig én a helyedben elhalasztanám ezt a műtétet A TE ÉRDEKEDBEN! Még mindig jobb halasztani, mint utólag megbánni vmit!

Dönteni erről ugyanis nem 3 nap-1 hét alatt kell... ez annál FONTOSABB dolog sztem! \\:-O

Hidd el, Tesó! Tapasztalat! ;-)


Üdv: EE

2010. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van más megoldás a problámdra akkor inkább gondold jobban át,mert rosszul is elsülhet.Valakinek nem szokja meg az irritációt,és érzkeny lesz a makkja,vagy gyakran kiszárad emiatt.De te tudod,szerintem nézz utána jobban,mert sokszor van más megoldás,de könnyen rábeszélik az embert az orvosok erre.De te tudod.
2010. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ha olyan a pénisz a műté után, hogy a fityma alatt van egy rész ahol mintha vissza lenne hajtva egy kis bőr és az van odavarva. (ezt csak gondolom hogy az egy vissza hajtott bőr. Nem vagyok biztos benne) Akkor az Részleges körül metélés? és ha a varrat kipotyog vagy felszívódik utána az a rész vissza megy egy darabig a fitymára?
2010. nov. 6. 12:59
 6/29 anonim ***** válasza:
69%

Hali ismét!

Kérdező!


Kiírtál egy kérdést reagáltam rá, és feltettem számos tisztázó jellegű kérdést a [tegnapelőtt 22:04]-es hozzászólásomban. Úgy glom, úgy tisztességes, ha előbb te válaszolsz rájuk, és nem engeded el a füled mellett... pláne, hogy azokat a TE érdekedben tettem fel neked.


Amint válaszoltál, kérdezhetsz is, (igaz egy kicsit jobban fogalmazd meg az egészet, mert ebből amit az iménti kommentedben leírtál, ez így nem teljesen vili. Okés? :-) )... akkor majd érkezik a válasz is.

Ez így tisztes. (Ha választ szeretnél...)


Üdv: EE

2010. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

1.) Én nemtudom még h mit akarok ezt csak mondta nekem az orvos h ezt kell csinálni

2.) A szűkület enyhe... meg rövid a fitymafék. ennyit mondtak

3.) Az orvos. Gondolom h a metélést szeretné mivel megnézett és mondta h ez meg ez van metélni kell

4.) Igazából elmondta a problémát és megkérdezte h akkor szeretnék-e időpontot. És mondtam hogy igen

5.) Megnézte elmondta mi a baj és hogy mit csinálna vele (fél perc alatt)


18 vagyok

2010. nov. 6. 15:54
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

Hali ismét!


Akkor így már magad is lát6od, hogy mire megy ki a játék. "Fél perc alatt"... ezt nem is minősíteném. Azonban Szentesen ugyanígy járt egy gyerek, ahogy te éppen járni akarsz, vagy ha nem mondod le a műtétet, akkor valószínűsítem, hogy fogsz...


15 éves srác, a TKM-jét követőenírt rám >>priviben. Ugyanezt mondta el nagyjából, amit te is: határozott főorvos kapásból rávágta: Ezt KELL csinálni... Teljesen KörülMetélni. Igaz, ledöbbent hogy ezt a választ kapta, de mivel a doki a fellépéséből ítélve "értette a dolgát", ő nem ellenkezett. Csak 3 napot kapott a műtétig.

Átnézett "valamennyi" GyK-s topikot, ugyanezt a fölösleges kérdésdömping-kavalkádot találta meg, amit vélhetően te is, hisz rengeteg új kérdést írnak ki feleslegesen, amiben már nincs meg az a használható információ, ami egyetlenegyben megvan és a sok felesleges új kérdés elnyomja azt az egyet, amiben a HASZNÁLHATÓ információ van. Ezek közül (elvileg) még egyben sem találkozott velem, és mivel a kérdésdömpingben a zömmel töklaikusan véleményező válaszadó vél7ően összezavarta, így elment a műtétre.

Elaltatták. A műtét jól sikerült, a végeredményt azonban nem merte senkinek megmutatni, és eléggé őrlődött a gyerek önmaga is, nagyon magabizonytalan volt. (A mai napig annak tűnik...)

A műtétje után lépett velem közvetlenül kapcsolatba, tanácsot kért a fájdalmaira, és amiután -- kérésére -- felvettem őt MSN-re, s elbeszélgettünk egyet, akkor tudtam meg mindazt, amit elmondott. Az már csak HAB A TORTÁRA, HOGY az egyéb alternatívákról a doki nem tájékoztatta, ráadásul TELJESEN SZÜKSÉGTELEN TKM-et hajtottak rajta végre, mert a fityma a makkján mereven is rendesen hátrajött, CSAK EGY PICIT SZORÍTOTT neki, nem annyira vészesen, és amikor elmondtam neki, hogy ezt egy bemetszéssel is meg le7ett volna akár oldani, elkeseredett, és a hangjából ítélve a sírás határán volt. Verte a fejét, hogy ő hogy lehetett ennyire hülye!??? _ (Pedig uabban a kórházban rendel ma is egy olyan doki is, aki nem metéléspárti, és nagyon sokan nekem is a figyelmembe ajánlották, mint érdemes le7őséget azoknak, akik nem akarnak metélést.)


Szóval a helyzet nagyjából ugyanaz, mint nálad: Határozott doki akar egy tájékozatlan, naív, befolyásolható tizenéves srácot bevinni egy vszleg tökszükségtelen eljárásba...

És ahogy írtad... Ő DÖNTÖTT HELYETTED, A TE TESTEDRŐL!!! NEM TE!!!

Te csak jóváhagytad (az időpontot).


SZTED RENDJÉN VAN EZ ÍGY????? >>:-sss


*** *** *** *** *** *** *** ***

Amíg nem tudod, hogy mit akarsz,...

_ MIÉRT AKARSZ BELEMENNI HÁT VALAMIBE???

_ MIÉRT HAGYOD, HOGY BEVIGYENEK AZ ERDŐBE???


_ Ez szted ÍGY EGY, A FELELŐSSÉGED TELJES TUDATÁBAN HOZOTT DÖNTÉS LENNE?

_ ENNYIRE MINDEGY NEKED, MIT CSINÁLNÁNAK A TESTEDDEL??? <<8-OOO


Már bocsi, de NORMÁLIS VAGY TE??? Barátom! <<8-OOO

*** *** *** *** *** *** *** ***


18 éves vagy, elvileg felnőtt! De csak akkor leszel igazán felnőtt, ha azt a viselkedésed, fellépésed, döntéseid és tetteid is tükrözik! 18 év fölött már nem várhatod el másoktól, hogy fölötted, helyetted döntsenek, és ha valamit csinálsz, rosszul döntesz, NEM MÁS fogja VÁLLALni HELYETTED a FELELŐSSÉGET!!! Hogy véded meg így majd a jövőbeni családodat is???


SZTEM EZ ÍGY BAROMIRA NEM MINDEGY!!!

Megértem, hogy dilámmába vagy önmagaddal, és azt is, hogy hogyan érzed magad, mert a fitymaszűkületed gátol abban, hogy felhőtlenül élhesd az életed szexuális részét, de glom belátod, hogy ettől még RÉSEN KELL LENNED, és nem engedheted meg ezt így magadnak, amire most készülsz!!! >:-o



S azt még mindig nem írtad le, mikorra kaptál időpontot, emellett nem a kérdésre válaszoltál a 2.)-es, 4.)-es, 5.-ösnél, éppen ezért megismétlem, és a saját érdekedben kérlek, hogy PONTOSAN válaszold meg, és a kérdésre válaszolj! Oké??


2.) A szűkületed és a fitymád mennyisége és minősége olyan-e, hogy egy esetleges fitymaplasztikai műtétet ki lehessen vitelezni belőle? (bemetszés, fitymavégi bojteltávolítás, részleges körülmetélés)

4.) Mennyi időt hagytak DÖNTENI neked a műtétről? (Mikor volt a vizsgálat, és mikorra vagy kiírva a műtétre?)

5.) Az orvos HOGYAN vizsgált meg? (Csak ránézett, hátrahúzta, ekkor meddig ment hátra... petyhüdten/mereven)

___ Mivel indokolta a TKM-et? (Miért szükséges metélni? Más megoldásról nem is beszélt?)


Bocs az írásom hangneméért, Pajtás, de úgy érzem, álomvilágban élsz, és muszáj ebből felébredned, ha mással nem talán egy fejmosással, s mindezt a TE ÉRDEKEDBEN!



***===***

Várom a válaszaidat. ill. linkelek egy másik topikot is, ott leírom a körülmetélés HELYETTI egyéb megoldási alternatívákat, lehetőségeidet. A kérdések alján lesznek beszámozott kérdések.

_ Ha sikerült rádöbbenned, hogy nem mindegy, mit csinálnak a testeddel, akkor pontosan válaszold meg a kérdéseket (akár itt, akár >>priviben)!

_ Ha azonban nem érdekel, mi lesz veled, csak csinálják, jó lesz az úgy, ahogy akarják és ennyire nem tiszteled a testedet, akkor nem muszáj válaszolni. Erre csak ezt tudom mondani, mert nem ismerem a gondolkodásmódodat.


>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..



Alaposan gondold át a fentieket, Pajtás!!!

Ne akarj magadnak rosszat, és ne akarj úgy járni, mint a 15 éves kortársad! Ébredj fel, mert veszélyben vagy! ((:-O



Üdv: EE

2010. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Ha enyhe a szükület és rövid a fék,akkor simán meg lehet metélés nélül csinálni,szóval keres másik dokit szerintem,megint csak gyorsan túl akar esni a doki a dolgon.Szerintem keres másik orvost,vagy megoldást!Ne hagyd magad,most neked kell lépned,különben már nem igazán lesz visszaút és hát azt inkább nem is kellene írnom,hogy nem is jön be a csajoknak sem nagyon,meg foltosodhat,érzékennyé is válhat.
2010. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Természetesen csak annak lehet segíteni, aki akarja hogy segítsenek neki. Aki a vesztébe akar rohanni, azt nem lehet visszatartani...


Ha nem válaszolsz (vagy nem őszintén válaszolsz), nem tudunk segíteni, pedig lehetne. Aki önfejűsködik mindig megszívja, és hiába minden jóakarat, csak nem hagyja, hogy bekövetkezzen a baj...


Nem kötelező megválaszolnod [tegnapelőtt 16:58]-kor ismételten feltett a kérdéseimet ha az neked nyűg, és a bréd nem ér meg neked ennyit, kedves Kérdező, de akkor majd ne verd a fejed a falba, mint a 15 éves sorstársad, ha a műtét után nem tetszik a megcsupaszított farkad, s majd emiatt lelkizel... mondván, ezt nem kellett volna teljesen levágni rólad...

Azt a fitymát még meg lehetne menteni... de ha te nem akarod... o.0


EE

2010. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!