Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületi (teljes...

Fitymaszűkületi (teljes metélési) műtét után mennyi idő a gyógyulás? A Makk mikor szokja meg a folytonos irritációt?

Figyelt kérdés
Sportolok és hamarosan fitymaműtétem lesz. félek hogy utána egy darabig nem folytathatom a sportot és mikor folytatom akkor is hátráltatni fog majd...
2010. nov. 4. 20:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
29%

@ 23:20-as

Ne nyilatkozz többes számban. Azt valóban elismerem, hogy számomra is elég átlátszónak tűnik a veled erélyesebben vitába bonyolódó hozzászóló által írottak, számomra ő inkább annak a srácnak tűnik, akinek a makkja kérges-foltos-hámló, bőrhíd van rajta, s a varrata az elmondása szerint 20 évvel később esett ki. Azonban... nyilván nem ok nélkül mondja a magáét, még akkor sem, ha ahogyan azt teszi, véleményem szerint időnként már a túlbuzgás, a megszállottság határát túllépi. Ő rosszul járt, és nyilván ő is rengeteget őrlődött magában arról, hogy halkan szégyellje magát, vagy inkább felvállalja ezt a helyzetet és merjen beszélni róla! És rajta kívül biztos, hogy még rengetegen vannak, mert azt meg te nem tudod, hogy hány hír fut be hozzám iesmiről? Szóval ne többes számba beszélj,... én itt senkit nem tévesztek meg, maradok reális. Neked viszont, akinek jól sikerült a műtét, ha már érvelni próbálsz, akkor valós infók alapján tedd azt, vagy pedig tedd közzé az általad írottakhoz, hogy "AZ A TE VÉLEMÉNYED,... SZERINTED!" és NE ÁLTALÁNOSÍTS, mert ezzel meg TE TÉVESZTED MEG A TÖBBI PANASZOST!


(@ MINDKETTŐTÖKNEK:)

Azonban félreértés ne essék, nem azért írom ezeket most, egyikőtöknek sem, mert én ilyen kötözködős, baxogatós vagyok, hanem azért, hogy ezekből a hibákból mindenki okuljon. A véleményeteket képvisel7itek önmagatok, és sorsotok felvállalásával, de általánosítani CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AKKOR van jogotok, ha azt megfelelő és nyomós indokkal, esetleg bizonyítékokkal alá is tudjátok támasztani. Nekem erre ott vannak számos topikban a veletek rendszeresen megosztott és ismertetett tapasztalataim, esetleírásaim, amelyek egyértelmű bizonyítékai annak, hogy mi és hogyan történik ma. Igyekszem reprezentatívan válaszolni. Én ennyit TESZEK azért, hogy az emberek ne elfogultságok alapján dönthessenek, hanem tisztán látva, és azért ez úgy glom... nagy különbség.


********

Erőszakosan meg "lefitymálóan" nyilatkozva vmiről meg nem le7 úgy segíteni a kérdezőknek, hogy azt ők el is fogadhassák! Maradjatok meg ennyiben, és zárjuk már le ezt a vitát, mielőtt még vitatkozássá fajulna! Okés?

PUNCTUM(.)

********


Engem inkább az érdekelne, hogy a kérdező miért nyit topikot, ill. ír ki kérdést, ha egyszer arra se veszi a fáradságot, hogy menetközben időnként megnyikkanjon!?


EE

2010. nov. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Pfffff hát ezt elég rendesen benézted kedves uccsóelötti!!!!!!

Későbbi foltokra amik majd lesznek vagy legalábbis lehetnek szerintem jó előre készülni, erről már ketten is küldtek levelet nekem


Persze olyanok, akik segíteni akarnak és nem provokálni járnak ide segítség helyett


Elfelejtettél válaszolni a kérdéseimre, bepótolnád?

Majd onnantól társalgok veled

2010. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%

Ja és persze nem adsz meg privát mailcímet a rendszernek, de itt meg megadod a gmail-es címedet, most aztán jól elrejtőzködtél, gratulálok... nagy jellem lehetsz


Élőben lehazugoznál?

2010. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
64%

EE most írt a srác újabb levelet nekem, akiről szó van!

Éreztem én hogy meg kell néznem a leveleimet :)

(Azt hittem, közötteted van valami kapcsolat de most derült ki, hogy nem)

A moderátorok miért nem tiltják ki innen azokat, akik nem segíteni, csak oltani járnak?? Nem értem

2010. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

@ 21:48-as

A kérdésedre válaszolva, nem orvos vagyok, csupán egészségügyis, s bár más a szakterületem, már egy jelentősebb ideje belemélyedtem a férfiak problémáiba.


Neked le7, hogy tökjó dolog a körülmetélés, de sajna, én nem pártfogolnám a dolgot, hiába beszélnek a körülmetéltek az előnyeiről. Pláne, hogy néhány ismerősöm is kénytelen-kelletlen, de át kellett esnie RKM-en vagy TKM-en, és amíg mellettük voltam vmilyen formában, az RKM-kapcsán rájöttem, hogy sztem sokkal jobb, ha az emberek maguk rendelkez7nének arról, hogy nekik mi a jó, ők mit szeretnének. Én elsősorban ezzel nem értek egyet. Ha egy TKM indokolt, vagy vki már-már annyira szeretné, hát legyen. Azonban ha nem indokolt, és esetleg nem szeretne az egésztől megszabadulni, az a véleményem szerint etikátlanság, ha az orvos ráerőlteti a páciensre ezt, mint EGYETLEN alternatívát, ami nem igaz. A panaszosnak magának kell eldöntenie, mit szeretne. Sem te, sem én, sem a vitapartnered nem befolyásol6juk semelyik irányba. CSAK annyit te7ünk, hogy elmondjuk a véleményünket.


Ha a Kérdező eszes, akkor a megfelelő vélemények alapján kiválasztja a számára legmegfelelőbb alternatívát, és ha igényli, kér7 segítséget el6ározása megvalósításához. Ha nem tud dönteni, vagy nem biztos a dolgában, akkor meg NE MŰTTESSE MEG MAGÁT ADDIG, amíg azt el nem dönti, kben ÉLETE LEGROSSZABB DÖNTÉSÉT HOZZA MEG EZZEL, s könnyen úgy jár, mint az a 16-17 éves srác, aki közvetlenül a TKM-je után lépett velem kapcsolatba, és most is mániákusan ide írogat azóta is, hogy a szüleit rábeszélte az orvos a TKM-re, ő meg gyáván belement, a műtétje sikerült neki ugyan, de a végeredménnyel abszolút nem elégedett, s úgy gondolja, hogy az ödémája nem múlt el neki. Rám nem hallgatott, hiába próbáltam neki segíteni, meg is lett az eredménye, hisz azóta is depressziós. Ezt tovább erősíti még az egyéb problémái is, amik az idők során már előkészítették neki ezt az állapotot.



Olyanról is tudok, hogy vki nagy elvárásokkal feküdt alá a szikének, aztán...

A végeredmény hiába lett szép, meg még viszonylag esztétikus is, nem tetszett neki, nem azt kapta, amit szeretett volna, belebetegedett a körülmetélésébe, majd idővel később öngyilkosságot kísérelt meg.

Éppen ezért ne legyünk annyira biztosak abban, hogy a KM mindenkinek "tökjó". nem vagyok abban sem biztos, hogy te is annyira könnyen feküdtél fel a műtőasztalra, ill. szorongás nélkül kerested meg magadnak a műtőorvosodat!


Hadd válassza ki a páciens hogy mit szeretne! Azonban EZT A LEHETŐSÉGET AZ ORVOSOK TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGE NEM ADJA MEG A PANASZOSNAK, ILL. BEFOLYÁSOLJÁK ŐKET EGY BIZONYOS IRÁNYBA (a TKM irányába, méghozzá azért, mert az nekik sokkal gyorsabb és egyszerűbb, nem kell többé foglalkoznia ezzel a problémával, ennél a panaszosnál, úgyis jön a futószalagon a következő ilyen, nekik ez könnyebb. Többé nem is kell látnia utána a panaszosokat emiatt, szerintük így "nincs gond többé".) EZ pedig az én elveim alapján KÖZETIKÁT SÉRT! Én ez ellen küzdök, nem alapvetően a körülmetélés ellen.


A külföldi nyugat-európai urológus kollégák azonban alapvetően más véleményen vannak. Ők úgy gondolkodnak, hogy ha valami ment7ő, akkor ne mindjárt vágjuk le az egészet, hanem OLDJUK MEG A PROBLÉMÁT. Ha a fityma le7ővé teszi, hogy még azt megmentsék, akkor MIÉRT NE?

Két ismerősöm is van olyan, akinek olyan jellegű problémája volt, hogyha egy másik magyar orvoshoz kerül, az tutira TKM-elte volna, azonban a dokik reálisak voltak, és inkább megmentették a fitymát a páciens kérésére, noha nem mindegyik esetben lett vna az ment7ő. Mégis. Igaz, az egyik esetben egy súlyos komplikáció lett így megoldva, mert a gyerek nem akart körülmetélést, de az urológiai beavatkozásnak olyan komplikációi adódtak, hogy a fityma egyik oldala teljesen elhalt a gyerek meg sírógörcsöt kapott, ezért lett kihozva a le7etlenből a le7séges, ezért minden elismerésem. Igaz, az RKM végeredménye nem lett vmi esztétikus, de legalább van miből visszanyújtani a teljes hosszúságát, ami ezt a problémáját majd orvosolni fogja.

Ugye, hogy mennyire nem mind1??? :-o



***

Ez a Kérdezőnk azért van veszélyben, mert az eddigi irománya alapján még nem tudja mit akar, úgy megy bele valamibe., amit az orvos további tájékoztatás nélkül kijelentett Csak remélni tudom, hogy időben észhez tér, és inkább lemondja addig a műtétet, amíg el nem dönti, hogy mit szeretne. De tartok tőle, hogy ehhez már késő, talán már el is végezték rajta a beavatkozást, és azt is csak remélni le7, hogy a műtét következtében azt kapta, amit szeretett volna. Ha TKM-elték, és szeretett volna vmennyi fitymát hagyni magán, s nem tetszik neki a végeredmény, könnyen le7, hogy a fenti példákban általam említett személyek sorsára jut. Annál rosszabb meg NINCS, ha egy gyerek a saját tájékozatlansága, ostobasága, bátortalansága következményeként akármeddig és akármennyire is LÚZER-nek érzi magát!!!


========

Ha nem indokolt, akkor én is kerülném a TKM-et, és max egy részlegeset bevállalnám, de azt is filccel előre bejelöltetném az orvossal, meddig me7ne el. (Az alá SEMMIKÉPP NEM!)

========


A fityma bellemezében 50 db idegvégződés talál6ó. Ha egy csaj a nyelvét vagy egy ujját bebújtatja a fityma és a makk közé petting vagy utójáték alatt, az az euforikus ingerkisülés, amit az okoz, az nekem 10 000%, hogy hiányozna, már csak ezért sem engedném a TKM-et magamon, no meg azért sem, mert az érzés nem ugyanaz. (Kipróbáltam, milyen körülmetéltnek lenni egy fitymatrükkel, 3 napig voltam így nem folyamatosan, de engem nem győzött meg.)



Ennyi a válaszom a kérdésedre.

Remélem kielégítő volt.


Üdv: EE

2010. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

naja, ez fernek hat amiket írtál. Ez tényleg nem egy 21. századi modern megoldás, hogy az orvosok nagyrésze ráerőlteti az akaratát a betegekre.. viszont talán helyesebb az ilyen betegeknek is a sírás és a depi helyett a dolgok jó oldalát nézni pl ha a műtét jól sikerült akkor azt- és hogy van egy csomó más ember aki ugyanezzel él együtt boldog, teljes szexuális életet. Szntem ez még mindig helyesebb mint pl elbújni és soha nem szexelni mert brühühü körül vok metélve mit csinál a csaj ha meglátja..Bár a hasonló mentalitás az élet más területein se hoz jót. Persze azt megértem ha a műtét olyan szinten el van cseszve hogy undorító ahogy kinéz, meg az a csomó probléma ami jöhet.

U.i.: Szntem ahhoz hogy érezd milyen KM-nek lenni nem elég hogy pl 3 napig néha felcelluxozod a fitymád.. 1 hétig csinálod levevés nélkül- talán úgy teljesebb képet ad. Igazából szerintem a dolog mikéntje nem mind1. Ha te választod azt hogy TKM-t legyél, akár ugyanaz az eredmény sokkal jobban boldogít mintha az orvos ezt kínálja fel az egyedüli fényként az alagút végére..

2010. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nos, amit az előbb írtál, abban sokminden igazság is van, azonban mivel neked ez az opus sikeres véget ért, talán még te is választottad a TKM-et, (nem tudom, nem ismerem a te történetedet...) így te nem tudod, hogy azok, akik nem ezt akarták, vagy rákényszerültek (v. rákényszerítették őket) arra, hogy ebbe a "megoldási módot" belemenjenek, miféle TRAUMÁT él7tek át!? Megint más az uis, ha vkinél lett volna más mód is arra, hogy megoldják gondját-baját, és ha kiderül az, hogy lett volna KÜLÖNB megoldás is, mint a TKM,... ... ...

... ... ... ... NNNA, AKKOR TÖRIK A PORCELÁN!


Az ember ilyenkor összeroppan, és az a fajta feszültség az olyat üt rajta, hogy teljesen megbénítja. BESZÉLNI NEM MER RÓLA, mert vagy annyira szégyenli azt, ami történt vele, vagy ez a sokk vagy lebénítja, és képtelen a helyzettel bármit is kezdeni, teljesen borúlátóvá válik az egyén, és lelkileg úgy érzi, mintha erőszakkal elvettek volna vmit tőle, vmit, ami fontos, egy részét, ha úgy tetszik... az "ártatlanságát", a szemérmét... EZ NAGGGYON NEM HÜLYESÉG!!! S nem vicces, nem le7 elbagatellizálni...! :-o

Egyes orvosok műve -- így kihasználván a naív tájékozatlan pácientúrát, -- felér egy szexuális abúzussal, csonkolásos nemi erőszakkal, EZÉRT NEM BESZÉLNEK RÓLA! EZ SÚLYOS LELKI TRAUMA! A szégyenérzet képes akár meg is ölni őket, annyira magukba fordulnak.

Ilyenkor ki nem xarja le azt, hogy milyen lett a műtét végeredménye??? (Szép vagy csúnya, esztétikus vagy undorító?) A lényeg az, hogy VALAMIT ELVETTEK TŐLE, ERŐSZAKKAL, AKARATA ELLENÉRE!



Igazad van! "Talán helyesebb az ilyen póruljárt szerencsétleneknek is a sírás és a depi helyett a dolgok jó oldalát nézni", DE HA NEM MEGY??? HA A SOKK HATÁSA OLYAN ERŐS, OLYAN INTENZÍV, HOGY KÉPTELENNÉ VÁLIK ETTŐL AZ OPTIMIZMUSRA??? <<<8-O

Én is sajna, voltam már depressziós, tudom miről beszélek! NEM MEGY OPTIMISTÁNAK LENNI! És az idő sem minden esetben old itt meg bármit is... max azt képes helyrehozni, hogy az ember a sokÉVNYI szenvedés után végre elkezd megnyílni vkinek,... DE ADDIG IS... PEREGNEK AZ ÉVEK!!!

A szégyenérzet miatt van, aki a fitymaszűkületi műtétjét akár 30 éves koráig is elhúzza. (Ismerek is ilyet sajna...) Aztán jön a kapuzárási pánik, sokan emiatt nyílnak meg: JÖN EGY ERŐSEBB FÉLELEM! Ekkora már az ember feladja azt a maradéknyi "büszkeségét" is, ami megmaradt neki az évek során azáltal, hogy folyton csak halogatta a probléma megoldását, s orvoslását, és már bevállalná akár a TKM-et is, csak legyen vége ennek az egésznek! (Ekkor már semmi nem érdekli őket, s úgy érzik, nincs már több veszítenivalójuk. Ilyenkor a legvédtelenebbek, a legkihasznál6óbbak,... orvosi célokra is.)


Abban is igazat adok neked, hogy "a dolog mikéntje sem mind1. Ha te választod azt hogy TKM-elt legyél, akár ugyanaz az eredmény sokkal jobban boldogít mintha az orvos ezt kínálja fel az egyedüli fényként az alagút végére.." -- ez így van! Ha te választod, erre számítasz, azt kapod, amit akarsz, amire számítasz.

Na de sokan nem ezt akarnák, ha tudnák, hogy erre gyakran alig egy bemetszés, vagy fékátvágás is elég lenne... 0.o (És márpedig sajna, gyakran már egy fékátvágás okán is ráveszik az embert a TKM-re. <<:-s ) Ha urológus lennék, számomra is inkább a fityma megmentése jelentene kihívást, nem a leamputálása. Vagy, ha már TKM, akkor sem szikével végezném.



Amit még kiábrándítónak tartok a TKM-eltek egy részénél, az a műtét utáni exhibicionizmus. (Már akiknek jól sikerült.) A hirtelen megoldásra került probléma öröme, valódi önbizalomdömping okozta eufória, esetleg egyeseknél úm. "divatmajomkodás", amit egyes körülmetéltek más fórumon (pl. az index) bemutatnak vagy művelnek,... MIFÉLE VILÁG EZ??? <<<8-S ˙ Vagy akár elég csak a "Jóvágásúfiú" András körülmetélős honlapját megnézni, mindjárt lelkiismeret-furdalásod lesz, hogy neked még megvan a fitymád... hogy még nem vágattad le, le vagy maradva a többiektől ... Helyenként tisztára divatmajomként viselkednek egyesek, akik a kopasz farkukat mutogatják fotókon. Ráadásul látszik a heg, a színkülönbség a bel- és külfityma között, ez engem férfiként eléggé elborzaszt. (Hát még, ha nő lennék... o.0) Érted?



***

Sok oka van, és eléggé összetettek is ahhoz, hogy engem meg le7sen győzni arról, hogy a TKM hasznos, jó dolog. Egyeseknek le7... de az egyes urológusok alattomos TKM-elési akaratát, trükkjeit nem tudom máshoz hasonlítani időnként, mint a keresztes háborúkhoz a történelem során. TÖKFÖLÖSLEGES VÉRONTÁS egy elvért, egy vallásért, egy hitért... de ez már egy OFF ide. Akkor öljenek, ha azt az illető megérdemli. Akkor metéljenek, ha azt a fitymát már nem le7 megmenteni... és a TKM valóban indokolt, vagy a többi alternatív le7őségek ismeretében a panaszos a saját el6ározásából és akaratából akar teljesen körülmetélt lenni.



========

A kérdezőnél meg érdekelnének, ha vannak fejlemények. Remélem, heppiend lett a vége... 0.o


Üdv: EE

2010. nov. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
53%

USA egy szabad világ, a kiherélést is megrendelheted, ha megfizeted, elvégzik.

Előnyei: megszűnnek a szexuális problémáid, több szabadidőd lesz, nem kell önkielégítést végezned, kisebb esélye lesz, hogy AIDS-et kapsz. Ha a pénisz eltávolítását is elvégezteted, akkor sokkal könnyebben fogsz tudni futni, mert nem zavar a csomag a lábad közt, és kényelmesen, ülve tudsz pisilni. Ugyanúgy lehet gyereked, sokan várnak örökbefogadásra.

Ez van a körülmetéléssel is. Mindent lehet úgy magyarázni, hogy előnyei legyenek, és lehet úgy is, hogy csak hátrányai.

Szerintem, az egészséges emberi test, akár nő, akár férfi, úgy szép, ahogy a természet megalkotta.

A beteg testen pedig, a lehetőségeink szerint, a legjobb szándék mellett segíteni kötelességünk. Az orvosnak pedig lelki támaszt is adnia kell a betegének, mert nem hentesnek, vagy mészárosnak tanult. A műtétet úgy kell elvégezni, hogy a beavatkozás soha ne legyen nagyobb, a minimálisan szükséges mértéknél. Ezt pedig a lelkiismeret dönti el, ami sokszor kevés, és nem csak az orvosokban.

2011. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
8: Én ugyanígy jártam. Pont egy rámenős, agresszív orvost fogtam ki, és köpni-nyelni nem tudtam. Most pedig félek. Félek meghagyni. Félek eltávolítani. (Mert ugye magyar egészsgségügyről van szó.) Tanácstalan vagyok.
2017. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!