Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet ez? Nagyon kezdek...

Mi lehet ez? Nagyon kezdek félni:S

Figyelt kérdés
a herezacskóm bal felső része (ahol "kezdődik" a herezacskóm) be van dagadva,és ha megfogom,megnyomom,stb akkor fáj is,és érzem ott az ereket vagy az idegeket,a másik oldalon ilyennek viszont nyoma sincs! szerintetek mi lehet ez? kérlek segítsetek! :( 15/F
2010. nov. 11. 21:37
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Menj el urológushoz: valszeg mellékhere gyulladásod van. Addig is tegyél rá hidegvizes borogatást. Nyugi, kezelhető, elmúlik!
2010. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

még soha nem voltam urológusnál,ezért nem tudom hogy működik,de akkor majd körbekérdezősködök...de akkor ez magától is elmúlhat?

amúgy köszönöm szépen,most nagyon megnyugodtam!:)

2010. nov. 11. 21:45
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem is van/volt (néha van, néha nincs) egy hasonló problémám már több éve, annyi különbséggel, hogy nekem azokon a tüneteken kívül, amit leírtál, van még egy "vékony csíkban felmenő" fájdalom a heréimtől az alhasamig.


17/F

2010. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Vigyázat, magától általában nem múlik el, mert az oka leggyakrabban valamilyen fertőzés (pl. hogy piszkos kézzel nyúlsz magadhoz, vagy nem tisztálkodsz megfelelően, szennyes az alsóneműd, stb). Ezért FELTÉTLENÜL menj orvoshoz (szerintem a szakrendelőbe az urológushoz nem is kell háziorvosi beutaló). A borogatás csak a fájást csökkenti, de nem gyógyít! Jobbulást!
2010. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
jah igen,még valami: amikor felhúzom a bőrt akkor olyan mintha csípne,de külsőleg semmi nem látszik...az is attól lehet?
2010. nov. 11. 21:59
 6/21 A kérdező kommentje:
nem igazán szeretnék urológushoz menni,de ha 1 héten belül nem múlik el,akkor muszáj lesz :/
2010. nov. 11. 22:13
 7/21 anonim ***** válasza:

Hali!



EGY HÉT??? MIFÉLE EGY HÉT??? <<:-s

TALÁN AZONNAL!!! (((:-O


Nem akarlak elkeseríteni, de a tapasztalataim a témában azt mondatják velem: Minél többet sunnyogsz az orvos elől, annál inkább érik egy esetleges műtét. És sajnos ebben az esetben is úgy érzem, mert a jelek (érzed az ereket, amelyek megvastagodtak) nagy valószínűséggel herevaricositásra utalnak, vagyis herevisszér-gyulladás a gyanúm ennyiből.

(Balra felül nem a mellékhere van, hanem az ondózsinór, és a herevénák. Ha azok visszeresedni kezdenek, megvastagodhatnak, tyúknyakszerűen egyenetlenné, érezhetőkké vál6nak, akár még a zacskón is lát6tóvá válnak, ahogy a bőrét belülről eldeformál6ják. Ami rosszabb, ez az állapot gyulladásokat alakít6 ki az ondózsinórban, ami fájdalmakat okoz a gazdájának. Ha nem kezelik, terméketlenné is válhat az illető arra a heréjére. Azonban a herevisszér-gyulladás jellemzően a bal herénél szokott inkább előfordulni, ez még inkább erősíti a gyanúmat.)


Ezért MÉG MA MENJ EL, ha te7ed az urológushoz, és ne szégyenkezz azon, hogy most el kell menned hozzá. Jobb ezen minél előbb túlesni! Ráadásul nem kell tőle félni, kibír6ó (én is kibírtam már ;-) ), s eddig még senki nem halt bele, mert elment kivizsgáltatnia önmagát...


Hagyd figyelmen kívül a szégyenérzetedet, meg a kényelmi szempontokat a saját érdekedben!

Minél hamarabb elmész -- pláne ha helytálló a gyanúm -- annál jobbak a kilátásaid arra, hogy megúsz egy esetleges beavatkozást. Azonban, ha minél többet vársz, úgy MAGADDAL CSESZEL KI! Azt akarod??? :-o



Az urológus megnézi majd a fitymádat is, és felírja a megfelelő kenőcsöt rá, vagy elküld a bőr- és nemibeteg gondozóba, bár sztem ő maga felír6ja a szükséges kenőcsöt.



*****

MÉG MA LÉPJ, HA TE7ED! Szólj vmeik szülődnek, hogy herevisszér-gyanúd van, vigyen el az urológushoz!

MINÉL ELŐBB, ANNÁL JOBB! MINÉL KÉSŐBB, ANNÁL ROSSZABB!!! (( :-o


Üdv: EE

2010. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

EE már elmondta a nagy részét, én is varicokelére gondolok, de hydrokele is lehet, gyorsan kéne urológushoz fordulnod. Nem fog felnyúlni a végbeledbe szerintem, ne aggódj, nincs rá oka.

Jobbulást!

2010. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
akkor úgy látszik nem lesz más választásom...de mindenképpen műteni fognak,vagy van rá más megoldás is?
2010. nov. 12. 19:31
 10/21 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Túl enyhén fogalmazol Kérdező!

Nem "úgy látszik" hanem EGYÉRTELMŰ, és nem "nem lesz", hanem MÁR NINCS MÁS VÁLASZTÁSOD!!! }:-O


Innen meg honnan tudjuk, hogy kell-e műteni? Ahhoz személyes orvosi konzultáció szükséges vizsgálattal egybekötve. Elmész az urológushoz, megvizsgál (már el kellett volna menned...) és ő eldönti. Mi csak tanácsot ad6unk, ha megkérdezed a véleményünket, de mérlegelned, döntened és lépned neked kell! (Már kellett volna... Ha fáj a here, vagy bármi ott..., NEM KÉRDÉS! ORVOS!!! Ostoba, balga ember az, aki a fájdalma ellenére halogatni akarja az elkerül7etlent, s arra vár ilyenkor, hogy majd magától rendeződik... NEM FOG! A HALOGATÁSBÓL pedig előbb-utóbb MINDIG KÓRHÁZ ill. SÜRGŐSSÉGI ESET LESZ!!!) :-O



A válaszokat majd az orvos megadja. Mi max segítünk őket mérlegelni neked.


Üdv: EE

2010. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!