Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen összefüggés van a...

Milyen összefüggés van a Tonic üdítőital és bizonyos furcsa elváltozások között? Részletesebben alább olvasható a kérdésem.

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 18:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Észrevettem, hogy ha megiszok akár csak 1 deciliter Tonic üdítőt (Kinley, vagy Schweppes), akkor fél órán belül elkezd nagyon erősen viszketni, égni a nemiszervem, kb 1 órával később egyre pirosabb lesz a fityma belülső része, egyre zavaróbb lesz az égő fájdalom, és kb egy héttel később múlik csak el. Volt olyan is, hogy megittam 1-2 liter Tonic üdítőt, és nagyon csúnyán begyulladt, begennyesedett, nem lehetett hátrahúzni, csak nagyon nagy fájdalmak árán. Először nem hoztam összefüggésbe a kettőt, aztán elkezdtem gyanakodni. Ez a jelenség kb másfél éve kezdődött. Azóta kb 4-5 alkalommal (több hónap különbségekkel) fogyasztottam tonicot. Egy ideje nem volt sem a tünet, illetve tonicot sem ittam. Ma edzés után gondoltam megiszok fél liter tonicot, pár perccel később már égő érzést tapasztaltam.
2010. dec. 8. 18:33
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehetőleg hozzáértő orvosok is válaszoljanak, ha van ilyen ezen az oldalon (nem tennék rá komoly összeget...). Lehetséges, hogy mondjuk olyan fajta nagyon erős kinin allergiám van, ami a nemiszervemen jelentkezik, perceken belül? Soha többet nem fogok tonicot inni, rendkívül kellemetlen... Kár hogy eddig szerettem a tonicot. Ja és még egy kérdés: szerintetek ez utalhat valami egyéb betegségre? Érdemes ebben a témában személyesen egy orvost is megkérdezni? Más is tapasztalt már ilyet? Olyat mondjuk olvastam, hogy a kinin elősegítheti a szülést (urban legend...), illetve süketséget, fülzúgást, nagy dózisban akár halált is okozhat, illetve régen ezzel gyógyították a maláriát. De ilyen férfi nemiszervvel kapcsolatos összefüggéseket sehol sem olvastam... Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 8. 18:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezen az oldalon szokás, hogy hülyeséget írnak minden kérdésre. Aki unatkozik, az menjen el dolgozni, vagy csináljon valami értelmeset, legyen hasznos. Akinek meg van értelmes válasza, az írjon, más ne.
2010. dec. 8. 18:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam ilyenr9l, élelmiszeradalékanyag illetve valamilyen gyömölcs allergia
2010. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod, hogy pontosan milyen élelmiszer-adalékanyag, illetve melyik gyümölcs vált ki ilyen tüneteket? Allergiavizsgálaton ezt is tudják tesztelni? Eddig csak olyanról hallottam, hogy megkarcolt bőrfelületre csepegtetnek. Ezt elég "vicces" lenne tesztelni... Esetleg, azt tudja valaki, hogy az allergiás reakciót hogyan lehet elmulasztani? Gondolom calcium bevitel (pl. az üvegcsés kiszerelés aminek le kell törni a nyakát) tipikusan itt is segít, mint általában az allergiánál. Amúgy köszönöm a választ!
2010. dec. 8. 23:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyszerű: NE IGYÁL TONIKOT!

A másik lehetőség-----> Orvos

2010. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Udv. Mindenkeppen van osszefugges. Nekem is hasonloan hat a tonic. Ha iszok 2kortyot, par perc mulva viszketni kezd az ajkam es kornyeke, mintha herpesz lenne kialakuloban. Egy het lefolyassal kisebesedik a szam, kiszarad, lehamlik es elmulik.

Nekem azt mondtak hogy kinin allergia, bar nem orvos.

A gyogymod nalam egy Alsol nevu krem. Ha a viszketos idodzakban bekenem, ki sem jon, viszketessel elmulik.

Ha olvasod a valaszt igy 2evvel a kerdes utan, javaslom kerdezz utana egy orvosnal, hogy hasznalhato-e a krem nemiszerve.

En szemelyszerint rokontol kaptam a tippet, orvossal nem volt dolgom ez ugyben.

2012. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

na ilyenről most hallottam először

más üditőnél is ez van?


valszeg a kininre lehettek érzékenyek de ez csak egy tipp


az hogy makkgyulladást kapni a kinintől, ez már a voodoo kategória


szal ez a kérdés fake

2012. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szereted annyira a tonicot, hogy körülmetéltesd magad ? Ugye hogy nem inni egyszerűbb ! :-)
2012. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kininre is lehetsz allergiás,de a fruktózra is,van a tonikban fruktóz-glükóz szörp. Én a helyedben elmennék egy allergiavizsgálatra,lehet csináltatni magánba is,ott meg lehet mondani,hogy pontosan mire szeretnéd magad tesztelni. Ezt innnen egy orvos sem tudja megmondani látatlanban mi a bajod,de szerintem is allergia,nagyon arra hajaz.
2018. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!