Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Furcsa dolog történt velem,...

Furcsa dolog történt velem, vajon okozhat pók/rovarcsípés hányást, émelygést? Lent részletesebben

Figyelt kérdés

Hétvégén kimentem napozni és mikor bementem a házba kb fél óra után, észrevettem, hogy a kezemen van egy nagy összefüggő vörös folt. Nem fájt meg semmi, gondoltuk anyukámmal biztos csak allergiás reakció valamire, esetleg valami megcsípett. Nem fájt, nem égett, a legfurcsább az volt, hogy éreztem, hogy bármi is megcsípett volna.

Aznap éjjel nagyon rosszul lettem. felfújódtam, folyamatosan böfögtem, tele voltam levegővel, végül kb. 2 óra kínlódás után sikerült telehánynom a fürdőkádat. Utána napokig émelyegtem, azt hittem elrontottam valamivel a gyomrom. Tegnap előtt viszont a karomon lévő pirosság elkezdet egyre jobban bevörösödni, és tegnapra duzzadt hólyagok lettek rajta, olyan mintha elégettem volna a kezem.

Pók csípés, rovarcsípés okozhat ilyesmit? Ma is émelyegtem, a kezemen lévő cucc nagyon fáj, ha hozzáérek, olyan göbök lettek rajta, mintha gennyel lenne tele, de kemények. Vettem be antihistamint és kálciumot is. Valami ötlet? Menjek orvoshoz?


2011. máj. 25. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Naná. Ezt hívják anafilaxiás reakciónak, amibe bele is lehet pusztulni - legtöbb kezeletlen eset végzetes.
2011. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már egy hete történt és most már jól vagyok, és már nem fájnak...remélem elmúlnak, de ha még pár napig itt lesz a cucc a kezemen, akkor elmegyek bőrgyógyászhoz. Köszi a választ!
2011. máj. 27. 16:37
 3/6 anonim válasza:
Ha a szabadban napoztál, akkor napszúrást is kaphattál, mi több valami allergéned közelébe is kerülhettél.
2011. máj. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Lehet napszúrás is, rovarcsípés is, vagy egyszerre mindkettő. A tüneteid lehetnek egymástól függetlenek is. Allergizálhat bőrápoló krém is. Ha nem javul a dolog, bőrgyógyász.
2011. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sapka volt rajtam, naptej, plusz fél óránként bementem a házba, hogy ne égjek le, ne kapjak napszúrást. A csípés után közvetlenül jött a rosszullét. Ma voltam bőrgyógyásznál, aki azt mondta, hogy a kezemen lévő pókcsípés, de nem attól vagyok rosszul. Tegnap este is hánytam, szóval már több mint egy hete rosszul vagyok. Azt hittem van összefüggés a csípéssel, de ezek szerint azt valami más okozta. :S Amint lesz időm megyek a háziorvoshoz. Köszönöm mindenkinek a segítségét/válaszát!
2011. máj. 30. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiderult , h mi okozta?
2017. júl. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!