Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nyomást, Szúrást érzek néha a...

Kukii32 kérdése:

Nyomást, Szúrást érzek néha a mellkasomba a gerincem ferde picikét azt mondták de ilyen szív problémáim nincsenek mivel sportolok 3 éve ezt mi okozza?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy sportolsz, nem zárja ki a szívproblémákat. A nyomó, szúró érzés lehet ischaemia miatt, ami azt jelenti, hogy a szívizom nem kap elég oxigént. Érdemes elmenni orvoshoz.
2011. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Épp tegnap volt egy ilyen kérdés, és egy valódi orvos válaszát tettem közzé. Nagyjából azt írta, hogy a szívszúrásnak semmi köze a szívhez, mert a szív nem szúr. Ez inkább valamilyen izom, ideggel kapcsolatos. És azt javasolta, vegyen be a beteg egy aspirint ( persze, ha nem vagy gyomorbeteg)
2011. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyomromba is néha érzek nyomást de nem mindig.
2011. jan. 2. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:

A könyvekben tényleg az van, hogy a szív nem szúr, de tudok olyan esetről, hogy valakinek konkrétan egy szög volt a szívében és érezte, hogy szúr. Persze, nem hittek neki... Szóval ennyit erről.

Kérdező, hol érzed pontosan a nyomást? melyik oldalon? Inkább bal oldalon? Vagy pontosan középen?

Ha a gerincvelői ideget nyomná valami, az sávosan fájna, meg amúgy sem hiszem, hogy a g.ferdülés váltotta volna ki.

2011. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inkább jobb oldalon meg középen a bal oldalán nem nagyon érzem
2011. jan. 2. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
fizikai terhelésre szokott jelentkezni, vagy csak úgy spontán? utóbbi esetben nem feltétlenül szervi bajra kell gondolni, lehet lelki eredetű is.
2011. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
persze... vannak kicsit pánik rohamaim lehet,hogy azok miatt jelentkeznek?
2011. jan. 2. 20:18
 8/9 anonim válasza:
Én is 2 éve folyamatosan szúrást érzek, 4-6 havonta jön elő nagyjából. És nem csak a mellkasom szokott szúrni, hanem a gyomrom is, mintha belülről egy kést végighúznának hajra. Illetve szokott a hasam is szúrni, vagyis pontosabban a belekben érzek szúrást. Ami nagyon durva szokott lenni, mert néha össze kell görnyednem fél-egy órára, annyira éles a fájdalom. Voltam 3 orvosnál is, nem találtam semmit. Felírtam C-vitamint és nyugtatót..... Nem vagyok stresszes, sem pánikbeteg. Normálisan élek, viszonylag egészségesen étkezem, napi 3szor, és 22 éves vagyok...
2011. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*felírt (előző voltam)
2011. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!