Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves fiu lehet mellrákos?

15 éves fiu lehet mellrákos?

Figyelt kérdés
15 éves fiu vagyok és a jobb mellem sokkal nagyobb minta bal és amikor odanyulok érzem hogy van valami a borom alatt valami csomo van ott lehet hogy mellrákom van? :S
2011. jan. 15. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy mellrákos lennél, nyugi. Serdülő koromban nekem is volt hogy a mellbimbóm alatt vmi megduzzadt és piszok érzékeny volt. Aztán elmúlt kb 2 hét alatt.

De menj nyugodtan a körzeti orvoshoz, ha az megnyugtat

2011. jan. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
olyan mintha nekem is lett volna akkor
2011. jan. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szőrnyű, hogy szülők sem tudják és a gyerekeket nem készítik fel a serdülő korra... Talán nekik is ciki erről beszélni?


A serdülő kor velejárója. Az éretlen csupasz kis testből, hogy nagy, szőrös benga állat legyen nagy fütykössel sok-sok hormont kell a szervezetnek felszabadítania. Ezekenek a hormonoknak a hatása (talán több női hormon is van a szervezetben), hogy az egyik vagy akár mind a két mell megduzzad, érzékeny lesz. Ez el fog múlni idővel!

2011. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ilyen,volt én is azt hittem mellrákos vagyok :D

azt elmúlt később

2011. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
huu most picit megnyugodtam köszi :)
2011. jan. 15. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Hali!


Hmh... do.0b ...eszembe juttatod a régi "szép" időket...

Hadd meséljek neked/nektek vmit,... vmi tanulságosat! :-)



Nem is olyan hú de rég kollégista voltam Mo. egyik legszebb városának egyik legszebb környezetében fekvő legputribb kollégiumában, ahová sok "vegyes és kétes származású", esetenként problémás vagy züllőfélben lévő gyerek is jár(t). (Tapasztalatszerzéseim egyik legértékesebb időszaka volt az.)


Az egyik legproblémásabb gyerek legjobb barátja (akkor volt 16/F), aki az ő társaságában sokunkkal elég nagyképű és beképzelt "vagánycsávónak" mutatta magát, egyszer csak megkomorodott... s:-S

Senki nem értette, még a legjobb barátja sem. Tudta rólam, hogy bármi baja van, megkereshet, de nem mert magától. Mindenki beszélgetni kezdett vele, de nem mondta el nekik, mi baja. Mindenki csak azt látta, hogy letört, de kegyetlenül, és nem le7 rajta segíteni. Végül elkezdték rábeszélni, hogy akkor menjen oda hozzám, és legalább nekem árulja el, mi baja!? Hosszas gondolkodás után rávette magát, és megkeresett.

Éppen az esti nyüzsgés időszaka volt, éppen az illatos, frissen főzött teát kortyolgatva mentem ki a folyosóra, szembejön velem, majd behív a szobájukba, és az ő szokásosan fura stílusával mindenkit kiküld.

Akkor elkeseredve előadta nekem, hogy csomót fedezett fel a melleiben, de főleg a jobbsóban nagyobb, és retteg, hogy ő most mellrákos és biztosan meg fog halni! s:-S



Bevallom őszintén, meglepődtem, hogy ő ezt így gondolta, ilyesfajta tévhittel addig 1x találkoztam, amikor valaki meg egy spontán merevedés közben fellépő magömlése miatt lett depressziós, mivel arról meg azt hitte, hogy biztosan rákos, mert "vmi fehér lötty jött ki a répámból!"-- mondta. Miután részletesen leírta a történéseket, -- talán sokan ráismernek így már erre a klasszikus tévhitre, -- nyilvánvalóvá vált, hogy az időközben megjelent spermáját/ondóját nézte rákos sejteknek, de azt eltalálta, hogy a herékből jött, mert hereráknak állította be a dolgot.

Ez a srác viszont a mellráktól parázott be de nagyon, és akkor még én is csak "ismerkedtem" a GENUINE GYNECOMASTIA fogalmával. (Bár én akkor már elég régen túljutottam a mellek átmeneti, hormonok hatására serdülőkorban bekövetkező jóindulatú megnagyobbodásán.) Meg is mutatta a mellkasát, alaposan áttapintottam, és valóban ott volt uaz a csomó, ami serdülőkoromban nekem is benne volt a jobb mellemben, (de csak a jobboldaliban,) azonban bennem az egy percre sem merült fel akkoriban sem, hogy mellrákos is lennék amiatt, mert az a csomó ott van a mellbimbó alatti szövetekben. Amint rájöttem mi itt a baj, már nevetve mondtam neki, hogy nincs semmi baja, nyugodjon meg, mert ez csak a pubertáskori változások egyik utolsó "simítása" az ő testén, és hogy ettől voltaképpen csak a melle "férfiasodik"... ez nem rák!!! :-D<<< Az a csomó meg egy idő múlva majd le fog onnan lohadni, mert abban a csomó csak addig lesz majd ott benne, amíg ezek a fejlődések be nem fejeződnek,... utána lelohad majd! :-D


El se tudjátok képzelni, szerencsétlen srác, hogy mennyire megkönnyebbült meg kipirosodott, amikor megtudta, hogy csak a "semmitől" rettegett, kis híján el is bőgte magát örömében,... mindenesetre az ő viselkedéséhez képest ez így is elég szokatlan volt.

Ez az eset azonban komoly nyomot hagyott a viselkedésében, mert vsz. rádöbbentette arra, hogy hiába a stílus, menőzés meg minden, ha jön egy gigantikusnak látszó "apróság", dugába dől minden, mint a kártyavár! Sz'al változtatott a viselkedésén onnantól kezdve.



*** *** *** *** ***

Kedves Kérdező!


Talán magadra ismersz egy picit, ha annak a srácnak a helyibe képzeled magad! Te ugyan még csak 15 vagy, de mindenkinek a biológiai órája más és más. Neki később, neked korábban csörgött, nálad most lépnek fel ezek a változások.

Azt tanácsolom barátilag, h. előszöris nyugodj meg, és légy türelmes! Nálad is le fog majd lappadni az a csomócska, ami miatt a melleid most aránytalannak tűnnek. A szervezetedben most elég komoly "hormonviharok" dúlnak, némi női nemi hormon (ösztrogén) is van a szervezetedben, ezek készítei elő, hogy az eddig töklapos melledből, a lányok számára egyre szebb, férfiasabb mellkasod legyen. Ez azonban már inkább a pubertáskor végét jelzik, tehát szép lassan véglegesedni kezdenek a változások hatásai. E célt szolgálja az az érzékeny csomó is ott.


Azonban mellrákos bárki le7 nemcsak lány, de fiú is, aki már elmúlt 15 éves. A mellrák és a hererák által leginkább a 15-35 éves korosztályba tartozó fiúk és férfiak a legveszélyeztetettebbek. Emiatt 1-2 hetente fürdés után a mellkas egészét (beleértve a hónalji nyirokcsomókat is), valamint a heréket, a hímvesszőt, a húgycsőnyílást és a többi hozzáférhető, a nemi szervekhez tartozó összes részt is RENDSZERESEN ÁT KELL TAPOGATNI, ÁT KELL VIZSGÁLNI. Ezt az ún. "ÖNVIZSGÁLATOT" először állva, egész alakos tükör előtt le7őleg, (hogy az egyéb testi ill. bőrelváltozásra is időben fény derül7sen,...) majd végül fekve is megismételve, de el kell végezni!!! Akkor uis megszokod, milyen a szerveid egészséges állapota, természetes alakja, és formája, tehát, ha vmikor majd bármiféle elváltozást észlelsz magadon, képes leszel szembesülni azzal, hogy "AZ MÉG OTT EDDIG NEM VOLT!" Na, ha ezt észleled, ilyenkor fordulj a házi- vagy gyerekorvosodhoz, és menj neki szólni, ha úgy érzed nem nyugtatott meg, akkor akár a szüleid kíséretében kérj beutalót tőle a kórházba, és végeztess el magadon A SAJÁT ÉRDEKEDBEN egy részletes kivizsgálást!



Íme egy hasonlóan érdekes GyK-s kérdés, amit találtam, amely egy korodbéli fiúról szól, csak nála van más, egyéb probléma is. Nézd meg!

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



======

NE FELEDD!!! AZ IDŐ AZ FONTOS TÉNYEZŐ!!!

_ Ha azonnal észleled a bajt, akkor akár még a súlyosabb szövődmények megjelenése előtt komolyabb procedúra nélkül is meg le7 oldani a problémádat, MINÉL KEVESEBB ANYAGI RÁFORDÍTÁSSAL!

_ Ha azonban összezuhansz magadba, és remegsz mint a kocsonya, elkezded szégyellni magad, és nem mersz segítséget kérni... EGY RÁK NEM LESZ RÁD TEKINTETTEL! HA NEM MÉSZ EL IDŐBEN, CSAK MAGADDAL CSEXEL KI!!!!!***


(***Éppen a napokban írt rám valaki fitymaszűkülettel >>priviben, azonban ő annyira nem mert lépni hogy többéves várakozás, húzás halogatás után több doki sem tud már vele mit kezdeni, a srácot pedig kényszerűen körül fogják metélni, és ezt csak magának köszön7i. Nem véletlenül mondják: "A FÉLELEM MEGBÉNÍT!")

======



**===

TE NE ESS BELE EBBE A HIBÁBA KÉRDEZŐ!!!

HA BAJ VAN, KÉRJ SEGÍTSÉGET, MERT A "ciki", "félek", "nem merek", "kiröhögnek", "á, úgysem foglalkoznak vele"... SZTEREOTÍP TÉVHITEK MEGBÉNÍTANAK, AMI NEM NEKED KEDVEZ, HANEM A BETEGSÉGEDNEK, ha az van!!! ELŐZD MEG A KOMOLYABB BAJT!!!


Inkább egy kisebb, de azonnali acut beavatkozás, mint egy nagyobb, krónikusabb, egy idő múlva jóval fájdalmasabb és kellemetlenebb kezeléssorozat/műtét, amely ráadásul még drágább is, lelkileg és idegileg pedig kikészít!

===**



Ha bármi kérdésed van, ne kímélj! :-)

Neked pedig FEL A FEJJEL! Ez is el fog múlni! ;-)


Üdv: EE

2011. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm ezt a tanulságos választ :)
2011. jan. 15. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 12 evesen volt ilyen , eloszor csak egyik oldalt aztan mikor elmult (1 het alatt) akkor a mask oldalt volt aztan kesobb az is elmult
2011. aug. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudom ez 8 éves kérdés, de én most lettem

2 hónapja 15 és még előtte én is felfedeztem ilyet köszönöm én is a kommentelőknek.

2019. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!