Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az állam borotválkozás után...

Az állam borotválkozás után rendszeresen begyullad, piros foltok vannak raja, miért?

Figyelt kérdés
Néhány nap alatt elmúlik, de akkor lehet újra borotválkoznom. Fáj is kicsit, meg piros. Miért van ez, és mit lehet ellene tenni?
2011. jan. 27. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
használj villanyborotvát.
2011. jan. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 cheresnye válasza:
Ne borotválkozz. A szakállas pasik úgyis jobban néznek ki:)
2011. jan. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ezt szakállviseléssel oldom meg, az nem terheli a bőrt.
2011. jan. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Engem szúr, ha megnövesztem, és ez zavar.
2011. jan. 27. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Növeszd meg még jobban, akkor már nem szúr. Türelmetlen vagy.
2011. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Növeszd meg még jobban, akkor már nem szúr. Türelmetlen vagy."


soha nem sikerült kivárni, de most megpróbálom :D

2011. jan. 27. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt hittem ennyi válaszban itt lesz a megoldás is.


Borotválkozás után használj vmilyen arcszeszt, esetleg borotválkozás utáni krémet, ugyanis a szőrtüsző gyullad be. Ha használsz vmilyet érdemes lenne kipróbálni másfajtát.

2011. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi, használok, de attól még előjön. Mintha valakitől hallottam volna, hogy ez egy bőrbetegség, nem tudom ebből mennyi igaz?
2011. jan. 28. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy így leírtad, arra tudnék következtetni, hogy borotválkozás után a szőrtüszőid gyulladnak be. Ez nemi tájékon sokkal jellemzőek, de ha vkinek az arcán is erős a szőr, ott is lehet ilyen probléma. Ez azt jelenti, hogy a leborotvált területen a bőr pólusa eltömődik és ott gennyes váladék gyülemlik fel. Ez egy pattanáshoz hasonlító puklit eredményez, csak sokkal fájdalmasabb és nehezebb megszabadulni tőle. Lehet nyomkodni, hogy jöjjön ki a genny(ajánlott is, de fontos vigyázni, hogy csak tiszta kézzel, nehogy még el is fertőződjön). Elkerülni elég nehéz. Ajánlott jól lemosni a területet előtte és utána is, vmi jó(a jó nem feltétlenül a legdrágábbat jelenti) arcszesz. Ha nem ilyenek a tünetek, hanem csak a bőrrel teljesen egy síkban lévő foltok, akkor el tudok képzelni allergiát is, akár a borotvahabra, akár az arcszeszre, de még akár a borotván lébő krémezőcsíkra is.
2011. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!