Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férjemet mammográfiás vizsgála...

Tetris kérdése:

Férjemet mammográfiás vizsgálatra utalták be. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Hiába kérdezem tőle, egy szót se lehet kihúzni belőle, titkolózik. Azt már tudom, hogy volt tumormarker vizsgálatokon, és annak rossz lett az eredménye.( mert már ott tartok, hogy kutatnom kell a papírjai között, ha valami információhoz szeretnék jutni felőle ) Most meg elküldték mammográfiára. Volt már hasi ultrahangon is, a beutalót megtaláltam, de a leletet nem. Volt mellkasröntgenre is beutalója, de az eredményt megintcsak elrejtette.

Anyósom, sógorom, sógornőm is rákos. Lehet, hogy rákos a férjem is? De miért nem lehet ezt elmodani? Mit titkolózik ez az idióta itt nekem?


2011. jan. 27. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves tetris, te olyan régen irkálsz már ide, minek teszel fel olyan kérdést, amiről tudod, hogy nem kaphatsz itt választ rá? Egyetlen ember van, aki válaszolni tud neked, azt vedd elő...
2011. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne idiótázd már le, te szerencsétlen, lehet, hogy pont téged akarna kímélni, amíg nem tudni biztosat.

Ne kutakodj utána, hanem beszélj vele, hogy érzed, hogy valami baja van, és szeretnéd, ha megosztaná veled, mert ezért vagy a felesége, vele vagy a bajban is.

Ha nem akarja, akkor meg valahol azt is meg lehet érteni.

2011. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ejha, ha igaz, amit írtál és az összes általad említett rokonnak mell/petefészek daganata van (különösen akkor, ha fiatalabb korban jelentkeztek a daganatok és férfiakban is mellrák fordult elő), akkor jó eséllyel egy ritka, genetikailag öröklődő rákos család szindróma is állhat a háttérben, melyet egy tumorszupresszor gén dominánsan öröklődő mutációja okoz (pl. BRCA2). De ez csak tipp, mivel nem sok információt osztottál meg.


Mindenképp beszélj a férjeddel, különösen azért, mert ha valóban ez áll a háttérben, akkor kb. 50%, hogy a gyereketek is örökölni fogja, ezért genetikai tanácsadás mindenképp javasolt.

2011. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma este mindenképpen kifaggatom. Ha kell tüzes harapófogóval fogom kiszedni belőle, hogy mi a helyzet.
2011. jan. 27. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Tumormarker= teljes test vizsgálata rákos daganat jelenlétére

Ha már a mellkasröntgenen át eljutottak a mammográfiás vizsgálatig akkor szinte biztos a mellrák(furán hangzik de férfiaknál is előfordul).

2011. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kifaggattam, de azt mondta, hogy nem találják a daganatot, csak keresik.

Megismételték a tumormarker vizsgálatot, és megint rossz lett. Ennyit tudtam nagy kínkeservesen kihúzni belőle.

Köszönöm a válaszokat mindenkitől!

2011. jan. 29. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!