Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mért nem mondják el az iskolás...

Mért nem mondják el az iskolásoknak hogy a prosztata vizsgálat a suliba nem kötlező? Szerintem ez szemétség!

Figyelt kérdés
Szerintem mindenkinek joga lenne dönteni kivel és hogyan és mikor akar ilyen vizsgálatot csináltatni.Azért erről nem a szülőnek kellene döntenie a gyerekével együtt?ide hoznak tök idegen dokikat akik taplók is néha,meg még most is más előtt csinálnák.Sza.r alaknak tartom aki nem mond el mindent az ilyen kérdésekben,amiről dönteni tudnánk.A suliorvos nem urológus,már ott kezdjük el,a lányok sem suliorvosnak mutogatják a muffjukat,nem más előtt,akkor mért gondolják nekünk minden mindegy?Meg a legtöbb nő nem engedi hogy a lányához ilyen területen bárki hozzá érjen,a fiú meg nem számít ezek szerint?
2011. márc. 4. 19:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ja a fitymára gondoltam,meg herékre a vizsgálat szempontjából.Rosszul fogalmaztam.De hallottam olyanról aki azt mondta még a seggét is szét kellett húznia és nem egyedül volt bennt.Nem a seregbe készülünk má!!!


Azt tudom hogy egy általános orvos a teljese test vizsgálatát tanulja,de ettől függetlenül,hogy egy általános,körzeti orvos megtud csinálni egy ilyen,vagy nőgyógyászti vizsgálatot az egy dolog.Gondolom a nők sem a körzeti dokijukkal vizsgáltatják a muffjukat.Ha gondjuk van,vagy az egészségükről meg akarnak győződni a szakorvosukhoz mennek.Én erről beszélek,csak ez senki agyáig nem jut el,csak a diákokéig.Ha szerinted bármelyik doki erre alkalmas,akkor mért nem a munkahelyi orvosoddal végezteted te is el,és még hívd be pár munkatársadat is hogy végig nézzék?

Az meg nagyon buta felfogás egy felnőttől,hogy ha nem tud ezekről hogy nem kell résztvennie,vagy szólhat hogy ne más előtt csinálják akkor nyugodtan alázzák meg.

Szerintem az a legbutább dolog hogy függetlenül valaki mért tudatlan ezzel visszaélnek,kiskorúnál,esetleg kisgyereknél a leginkább,és van aki mint írtam úgy vizsgál hogy más is végig nézi,még jobban lealázza a diákot,meg azért van aki nem is tudja hogyan is vizsgálnak,hogy ne tartana ettől bárki is.Visszaélni bárki felvilágosultáságával undorító dolog.Azért gondolj bele,szülők is panaszkodtak,mert hiába szülő,felnőtt még ők is volt hogy nem tudtak erről a vizsgálatról,mert valahol nincs is ilyen,akkor egy gyerek honnan tudna.Meg a gyerek nem is mindig mondja el,hogy mi is történt és hogyan.Az hogy szerinted egy gyerek tudatlanságával visszaéljenek és más előtt hozzák kellemetlen helyzetbe az nem túl gyerek szerető emberő árulkodik.

2011. márc. 5. 18:45
 12/20 A kérdező kommentje:

21,55-ös arra mért nem válaszolsz te kivel végezteted munkahelyi orvosoddal ezeket más előtt vagy erre szakosodott orvoshoz mész inkább?Mert te írtad erre bármelyik orvos alkalmas.Akkor te mért nem bármelyikhez mész?És mért meztelenül vizsgálnak,amikor ha urológushoz mész ott nem?

Úgy látom ezekre nem mersz válaszolni,csak azt hajtogatni,hogy mivel gyerek és tudatlan ő tehet róla és megérdemli,hogy lealázzák,megszégyenítsék,akkor egy fogyatékos és egy kiszolgáltatót idős is megérdemli,hogy így bánjanak vele,mert ő sem tud dönteni,úgye?Egy gyerek is kiszolgáltatott ám,mert nem lát át ezeken a dolgokon,semmit nem tud még annyira!

Jó szülő leszel vagy már vagy is,ha így vélekedsz,alázzák csak le,meg megérdemli,mért nem tud róla.

2011. márc. 5. 18:55
 13/20 anonim ***** válasza:

"De hallottam olyanról"


Veled egyáltalán csináltak ilyet, vagy csak olvastad vhol és pampogsz?

2011. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen alsós voltam,azt sem tudtam mit akarnak még időm se volt válaszolni,vagy kinyögni valamit.
2011. márc. 7. 20:25
 15/20 A kérdező kommentje:
az igen az nem a fenékre hanem a fitymára igaz nálam,olyan fenekes nem volt,meg már fitymás sem lesz,nem engedem,de a fitymás is szar volt,alsógatyába fel kellett feküdni és anélkül hogy szólt volna,letolta és nyúlkált,még jó hogy fére értettük:),a fenék a haveromnál volt,de ő kiszaladt a rendelőből utána bőgve mert eléggé megijjedt,de még csak 2.-as volt,nem csak ő bögött,valaki a golyóját fájlalta,amikor nyomkodták,nem tudták mit csinálnak velük,az anyja meg nem is tudta,de lett isbelőle valami rendkívüli ofői,nem tudom,már nem emlékeszem.
2011. márc. 7. 20:30
 16/20 anonim ***** válasza:

Elég összevissza írsz, el kell olvasni többször, de így se érteni a mondataidat... szerintem kicsit lassabban, tagoltan próbáld... inkább maradj a tőmondatoknál, jobb lesz az...

Prosztatavizsgálatot rutinból NEM csinálnak senkinél 25 éves kor alatt, ha nincs panasz...


A fityma átvizsgálása meg lehet, hogy jól jött volna nekem (mert nekünk nem volt) mert ha idejében kiderült volna a bajom, akkor lehet, hogy máshogy alakul és nem kellett volna pl körülmetélni, ami miatt most nem tudok még maszturbálni se rendesen, mert fáj, ronda is stb.


Egy rossz élmény lett volna, de legalább most sok év után legalább lehet, hogy élvezni tudnám a szexet


Szerintem ez fontosabb, mint az, hogy azok az emberek, akiket a suli után úgyse fogok látni soha, mit gondolnak akkor és ott, főleg, hogy ők is átesnek a vizsgálaton...

2011. márc. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Én nem mások miatt nem akarom a vizsgálatot,nem az ő véleményük érdekel,ez saját döntés.Az már egy másik dolog hogy a többiek sem akarják,szóval egyezik a véleményünk.Meg nem is engedjük ha lenne.A lányoknak sem suliorvos nézi a nemiszervüket,de ezt már írtam.


De fitymára gondoltam,meg here vizsgálatra,csak rosszul fogalmaztam.Sajnálom hogy veled ez történt de ott volt a lehetőség előtted is,hogy lépj,de azért mert te így jártál,azért mást ne akarjanak erre kényszeríteni.Meg olyanról is hallottam hogy mivel nem ez a szakterülete az iskolai orvosnak,hisz nem urologus,van hogy észre sem veszi ha enyhe például az általad említett szükülete.

Mindegy én mindenkinek akit érdekel elmondom nem kötelező,de ha akarja mással elvégeztetheti,kérheti hogy más ne legyen jelen,mert ilyenről is hallottam,hogy más is bennt volt stb.,aztán maga dönt mi legyen.A saját döntés mindig jobb.

2011. márc. 27. 19:16
 18/20 A kérdező kommentje:

Nekem meg nincs szükületem,meg mosom is rendesen,szóval nem fogom engedni ha lenne ilyen vizsgálat.Ha meg lenne valami később inkább mennék urológushoz vele.


De a kérdésem az volt mért nem tájékoztatják sem a gyereket,sem a szülőt a vizsgálatokról és arról hogy nem kötelezők.


Meg a sulinkba egy szükületes sem volt,meg az ismerettségemben és az ő sulijukban sem.Szóval lehet ide sokan írnak,de kitudja ha százalékot vennénk iskolások körében hánynak volt gondja,lehet tök alacsony lenne.

2011. márc. 27. 19:28
 19/20 anonim válasza:

[link]


de fontos a megelőzés! Movember mozgalom is ezt hirdeti lsd. cikk fent

2011. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A megelőzés fontos de nem kényszer hatására,hanem önkéntesen csak,ahol te választasz és tudsz mindent mi és hogyan zajlik,még dumálhatsz is az orvossal.


Egy diák esetén meg baromira nem mindegy,ott döl el minden,ha megszívatnak,kényszerítenek,rohat ciki helyzetbe hozznak senki nem fog menni később se.


Az anyák sem a suliorvossal vizsgáltatják az iskolás,általános iskolás lányaikat,sőt kiborulnának,ha tudtuk nélkül végeznének ilyet,mert ez életre szóló,meghatározó,a csajok is átbeszélik otthon mielőtt nőgyógyászhoz mennének,felkészülnek rá,megvárnak egy kort mielőtt elmennek,orvost választanak,kísérettel mennek el,szóval nem úgy mennek,hogy rákényszerítették őket,meg inkább elmennek magánorvoshoz,vagy olyan sztk-ba,ahol van külön vizsgálórész,csak az orvos jelenlétével megy a vizsgálat,ebből kell kiindulni egy fiúnak sem másabb ez,nekünk is van igényünk,amit elvárhatnánk és járna is.


Úgy hogy azt sem tudják mit fog csinálni az orvos,meg tucat ember,asszisztens van bennt,úgy nem lehet ezt csinálni.Meg jobb férfi szakorvost hívni és a szülőkenk is jelezni van erre lehetőség,hogy át lehessen beszélni.



Akárki előtt mert orvos nem veszem elő,nem hiába van szakosodás és nem hiába szakorvoshoz mennek az emberek.Pont a rossz tapasztalatok miatt nem megy senki orvoshoz,a kényszer is rossz tapasztalat.


Átbeszélés nélkül,kényszerítve,orvos választása nélkül nem lehet ezt csinálni aki ezt egy gyereknél csinálja bocs de az ne menjen orvosnak.

2011. nov. 27. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!