Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kedves fiúk, férfiak, milyen...

Kedves fiúk, férfiak, milyen érzés a húgyhólyag-katéterezés? Tapasztalatok? Mire kell figyelni, ha 2-3 napig folyamatosan bent van a katéter? Tudtatok mozogni pl?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mozogni ettől nyugodtan lehet.Találkoztam már olyannal aki orvos volt és így élt, és operált is, évtizedeken át.(1985-körül ment nyugd.-ba)

Rövid ideig kellemetlen kissé amikor felvezetik, de ha szükséges akkor szükséges.

2009. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hogy van be rakva mert ha prosztata problemad van akkor nehezen megy be, vagy egyaltalan nem megy be, nagyon kellemetlen erzes es amiutan ki veszik 2 napig is fajhat es a vizeles is nehezen jon meg foleg h mindig vizelesi ingered van es nem jon semmi nagyon rosz erzes (sajat tapasztalat)
2009. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hólyagprobléma van...

Nincs olyan ffi ismerősöm, aki túlesett volna ilyenen, a nők viszont azt mondják, a katéterezés eléggé fáj. Én meg stresszelek, pedig fogalmam nincs, kell-e...

2009. febr. 19. 21:55
 4/10 A kérdező kommentje:
A szex pl fáj-e utána? Hány nap múlva lehet? Tudom, kérdezzem meg az orvost, majd ez lesz, de addig is: tapasztalatokat várok! :) Köszi az eddigieket is.
2009. febr. 19. 21:56
 5/10 anonim válasza:
100%

Én ugyan lány vagyok de a barátomnak húgyhólyagrákja van szóval sajnos konyítok a dologhoz kicsit.

Amikor felrakják az eléggé elviselhető de amikor a húgyhólyag nyílásához ér az állítólag nagyon fáj.

Amikor kiveszik akkor ugyanazon a ponton fáj de a csövön át már nem.


Szex...szerintem 2-3 napig pihentesd aztán finoman...


Itt üzenem minden férfinak, hogy aki vért talál a vizeletében azonnal menjen orvoshoz!!!!!!

2009. jún. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Tulajdonképpen két eset van. Van amikor csak egy gumicsövet vezetnek fel, hogy a vizeletet lecsapolják, de van, hogy egy szintén hajlékony csövet dugnak fel, és amikor a vége a hólyagba került, egy kis ballont töltenek fel , ami a hólyagba kerül, és bent tartja a csövet. Az az igazság nem fáj, mert valamilyen sikosítót befecskendeznek, így aztán szinte csak azt lehet érezni, amikor a záróizmon átjut a cső, de az sem fáj. A nőknek meg egyáltalán nem kell félniük, rövid a húgycsövük, mindjárt a hólyagba kerül a katéter, és nem igaz, hogy fáj!
2009. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát kicsit fáj de el kel lazitani magad és amikor egykicsit megakad a katéter akkor elért a hólyag "ajtoig" akkor egget sohajtani kell és máris benn van! :) én is katéterezem magam már 8-9 éve kb csak hasfalon keresztül! Ha valamire kiváncsi vagy csak nyugottan kérdezz! Sokat tudok erröl! 8 honapos korom ota tudom az ilyeneket! :)
2012. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem fájdalmas volt
2014. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én naponta katéterezem magamat mert csak így tudok pisilni, de nekem nem fáj.
2014. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem fájt
2015. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!