Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szűkületem van, szerintem....

Szűkületem van, szerintem. Néha megpróbálom hátrahúzni, de a félelem, vagy a fájdalom miatt nem próbálkoztam sokszor. Ez nyilván az én és a szüleim hibája is. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor előjön a tipikus "Mi lesz, senkinek sem fogok kelleni" című. Nem akarok minden áron metéltetni, kés alá feküdni. Mihez fogjak? Normális válaszokat!A makacs... Hát szóval nem sokat próbálkoztam a fityma hátrahúzásával, mert hát vagy fájt, vagy (én hibám) elkezdtem félni, hogy jaj fájni fog. Nem akarok olyat, hogy (mint itt olvasgattam) 26-30 évesen elkezdeni ezen gondolkodni. De kéne tanács, valami önbizalom keltő és tanácsadó tanács... x) Tudom, mondhatjátok, hogy miért nem fordulok a szüleimhez.. Nem tudom. Apám nem ez a megbeszélős fajta sajnos. Anyám meg csak szidna, hogy miért nem gondoltam erre előbb, és nem mostam. Amiben lehet, hogy igaza van nem tudom. Ennyi lenne.
2011. márc. 21. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem tudod hátrahúzni,akkor el kéne menned egy urológushoz, és megbeszélni vele. Lehet teljes metélés, lehet részleges metélés, lehet lézeres műtét(én ezt ajánlom).Kb 6 perc a műtét,pár hétig borogatni kell.

Én nagyon szeretem a metélt fiúkat.Az olyan helyes.

2011. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szépen pedig minden este fürdéskor amikor megmosod,vagy mosnád,szóval mosd meg minden nap és utána meg óvatosan,lassan és rendszeresen húzd szépen hátra addig amíg bírod,amíg nem fáj nagyon.Ezt tedd meg többször is és a végén lazulnia kell a bőrnek és pár hónap alatt már látszik a javulás.


Elhiszem,hogy kicsit fájhat,de próbáld ki mennyire tudod hátra húzni és csináld.


Ha nem javul,vagy sehogy se megy mert olyan súlyos már a dolog,akkor sajna urológushoz kell menned,ott is van lehetőség z-plasztikára ahol lazítani tudnak a bőrőn 2 apró bemetszéssel.Több lehetőség is van.


De mosd rendszeresen és húzkod is fürdéskor!!!!

2011. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Nem feltétlenül kell metéltetned. Van rá számos másik, egyéb le7őség is, hogy megoldódjon a szűkületed. Egy ilyen módszer jelenleg nálam is tesztelés alatt van, a tapasztalatokról az alábbi topikban részletesebben is írok (az oldal alján):

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


De amint gondolom, a te problémád mélyebben lapul, lelki eredetű, hiszen eddig mindig jöttél a félelmeiddel, hogy "...jaj fájni fog." Az elején semmi nem kellemes, ezt elismerem, azonban munka nélkül nincs eredmény, és pl. a fent említett módszer is, nem életkorfüggő! Eredményt még az egyik 30 közeli srácnál is sikerült elérni, szóval te sem vagy lemaradva, azonban ha még sokáig húzod, a szűkületed idővel csak romlani fog, ezért inkább most lépj, mert később még nehezebben veszed majd rá magad a változtatásra. Nekem pedig le7 módomban áll segíteni neked, csak ahhoz az elős lépést neked kell megtenned! d0.ob


"...De kéne tanács, valami önbizalom keltő és tanácsadó tanács... x) Tudom, mondhatjátok, hogy miért nem fordulok a szüleimhez.. Nem tudom. Apám nem ez a megbeszélős fajta sajnos. Anyám meg csak szidna,..."

_ Tapasztalatból mondom, úgy nem le7 valós tanácsot adni, hogy semmit nem tudni rólad, nem ismerni téged, közhelyekkel pedig nem látom értelme traktálni senkit, mert annak meg értelme nincs, pláne úgy, hogy "...elkezdtem félni, hogy jaj fájni fog.", mert akkor úgysem fogadnád meg.


De ha jó veszem ki a főproblémádat, nincs kivel megbeszélned a szűkületedet, és szeretnéd ha lenne valaki. Igaz? Ha ezt szeretnéd, akkor >>privizz rám, linkeld be ezt a topikot, hogy tudjam hol írtam rád, és add meg benne SkyPE/MSN-címedet, és akkor le7őséged nyílik megbeszélned velem a dolgokat. :-)

No? Benne vagy? :-)


Fel a fejjel, Tesó! ;-D

Van megoldás, csak lépj az irányába!


Üdv: EE

2011. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kezd el sűrgősen megmosni és fürdéskor húzogatni és ne ijjedje meg ha fehér ún. szegmák válnak le róla,akkor már tisztul.Előszőr is nézd meg mennyire tudod hátra húzni.Volt ismerősőm aki sose mosta és ő sem merte és végén meg kiderült nem tudom mitől lehet,hogy ennek ellenére nem lett szükülete,amikor megpróbálta.


Megpróbáltad már hátra húzni?Mennyire tudtak?Húzogatod már fürdéskor?

2011. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból: nekem muszáj volt megcsináltatni a teljes metélést januárban (súlyos f.szűkület miatt), már esztétikailag is minden oké, hibátlanul működik, panasz nincs (sőt:)), hegek nem csúnyák, nincs hámlás, sem kiszáradás! Tb-re csinálták a Sote Urológiai Klinikán-n (dr. Bánfi G.- csak ajánlani tudom, korrekt, diszkrét, mindenről tájékoztat, felesleges beavatkozást nem csinál!!!) A kádban nyújtogatás nekem nem vált be, miután megszáradt még jobban kirepedezett a fityma.
2011. márc. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

@ 5:40-es

...mégpedig azért, mert "kiszikkadt". Ha seb keletkezett, azt nyirkosan kell tartani, ill. utána megfelelően ellátni, az esetleges gyulladást MIHAMARABB lekezelni. Ha hasonlóképp tettél volna, le7 sikerült volna megmenteni a fitymádat. Éppen emiatt fejlesztettem tovább a fitymatágító gyakorlatok végzésének módját, amelyekben minden ilyen es7őségre már gondolva van. És igen, igazad van abban, csak úgy klasszikusan fürdővizesen... testedről leázott minden, bele a sebbe... újabb probléma. De sajnos a 19:50-es ezzel nem szembesül7, igaz, minden ilyen topikba odaírja a módszert jószándékkal, csakhogy nincs tisztában a javaslatának következményeivel... sajna... :-(


Ha korrekt volt a dokid, és te döntöttél/dönt7tél a beavatkozásról, akkor mázlista vagy előző. Azonban nem tudom, RKM-en nem gondolkodtál? (Részleges KörülMetélésen)

Uis vannak, akik szeretnék megmenteni a fitymájukat, és inkább bevállalnak egy RKM-et, majd egyfajta fitymanyújtó eszközzel visszaszűkülésmentesen visszanyúj6ják fitymájukat, (már ha az orvos olyan, mint a tiéd, és nem baxxa át szegény szerencsétleneket, hogy beléjük beszéli, hogy "-- Nyugodjon meg, RKM lesz!", közben meg mindent levág róluk.)

Még egy kérdés... gyerekként vagy felnőttként csináltattad meg magadnak a TKM-et? (Teljes KörülMetélést) Megkérdez7M a korodat? :-)


A tanácsaid a másik topikban igen hasznosak, mentek a zöld kezecskék. ;-)


Üdv: EE

2011. márc. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves EE! Tisztelem a véleményeid a posztokban! De felettem, mivel nem tudod az egész történetem (és ezt- ne haragudj- meg sem akarom veled osztani) ne törj pálcát. A leírt eljárások szükségesek voltak (sajnos). Sem a részleges, sem egyéb megoldás -a sok okos internet guru miatt is- nem volt már megoldható, már a fék is berepedt. Ennyi. Az eredmény tökéletes, és ez a lényeg!!! Én a posztolónak kívántam segíteni... Nem szállok vitába, csak segíteni akartam a posztolónak döntésben!
2011. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Ja, ami lemaradt: 32 évesen, most januárban. És nem rábeszélni akarom. De menjen orvoshoz, és ne kezdjen házi -internetes- praktikákba, mert csak ront a helyzeten (mint én). Az internet egy adathalmaz, nem orvos, és gyakran hibás adathalmaz!!!
2011. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@ 5:40-es:

Nem hinném, hogy pálcát törtem feletted, mindössze a véleményemet mondtam el az eddig általad rendelkezésre bocsájtott infók alapján. :-)

Nem saját magamnál ugyan de én is szembesültem a "felelőtlen húzogatás" eredményeivel, ezért is nem javaslom, hogy valaki csak úgy tudatlanul, ész nélkül belekezdjen. Ellenben, hogy ami esetlegesen veled előfordult, az mással ne fordul6son elő, erre próbálok megoldást találni, hogy ezeket a felmerülő problémákat KIKÜSZÖBÖL7SÜK, a hegesedést, gyulladásokat pedig MEGELŐZ7SÜK.

A másik probléma, amit te is írsz,...:

-- Mi van akkor, ha maga a FITYMA NEM ALKALMAS A FITYMATÁGÍTÓ GYAKORLATOK VÉGZÉSÉRE???

Akkor van gond, és akkor sajna valóban csak a metélés le7 megoldás. S:-s


Sajnálom, hogy a más alternatívák vél7ően nem segítettek volna, remélem a végeredményben megtalálod a boldogságodat is, akár így akarod hagyni, akár vissza szeretnéd nyújtani. :-) Ellenben ami történt veled, ami a te történeted, azt fontos lenne, ha kiadnád magadból! :-o


Tudod, sokunk akik ezzel (fitymaszűkülettel) szenvednek, nem is a szűkület a valódi bajuk, hanem az, ahogyan hozzáállnak: FÉLVE, GÁTLÁSOSAN!

˙ Te ezt az egészet -- lefogadom -- a hátad közepére sem kívántad volna, sőt örülsz, ha esetleg sikerül elfelejt7ed, s nem kellene beszélned róla. Azonban... Ha valaki úgy áll neki a műtétnek, hogy a lelki problémáit előtte nem oldotta meg, attól még a problémái ugyanúgy megmaradnak, csak már nem lesz mit (a fitymát, féket) okolni. A beavatkozás megszünteti a szervi rendellenességet, ez az illetőben -- aki el- ill. megszenvedte -- önbizalmat gerjeszt, azonban a valódi okok igen mélyen továbbra is megmaradnak, és nem akarja, hogy a felszínre kerüljön... marad egy nagyon szép virágágyás a probléma kupacán. A kapcsolatokban pedig az elszenvedett probléma továbbra is megnyilvánul(6, nem 100%, embere válogatja, de zömmel sajna így van...) vmilyen formában, és sokkal nehezebb lesz szembenézni, kiásni az eltemetett gátlásokat, mintha azt a műtét előtt ásták volna ki, és oldották volna meg. Akkor nem lenne szükség dekorációs virágágyásra, hanem a terep SÍK le7ne, füves akár, amin boldogan le7ne játszani... (pl.).


˙ Visszatérve Hozzád, nem magadba kéne temetned a történetedet, éppen ellenkezőleg, BESZÉLNED KELLENE RÓLA, KIADNI MAGADBÓL, már csak azért is, mert sokunknak ez értékes tapasztalat! :-o Tudod, olyan vagyok, hogy probálom a rossz dolgokból, a negatívumokból kihozni a jót, a pozitívat. Ezért lenne hasznos, ha megosztanád velünk vagy ha mással nem is, de legalább velem a problémádat, ami volt, amit most -- az írásod alapján__ ("...nem tudod az egész történetem (és ezt- ne haragudj- meg sem akarom veled osztani...") __legszívesebben a létező legmélyebben eltemetnél magadban!

˙ Hidd el, megkönnyebbülnél, ha KIMOND6NÁD, és nem mérgezne tovább ott legmélyen, esélyt adsz magadnak a lelki hulladék ártalmatlanítására és pozitív célokra történő újrahasznosítására, felhasználására. (ReCycling... ;-D )


Amondó vagyok, ami számodra érték, más számára kincs!

Ezzel tavaly ősszel pont egy temetőben szembesültem, amikor kénytelen voltam MacGyver-kodni sok kicsi, hulladéknak látszó dologból vmi egészet egy probléma megoldására. X-D

Gondold végig! Megszabadul6nál egy nagy lelki terhedtől, ami még most is kísért, és a jövőben is ott lesz a nyoma! :-o



***

Tudom, hogy jók a szándékaid, ezt már az első (nem az itteni) kommentedből levágtam. Nekem is az az érdekem, ha a kérdezők megoldást találjanak, de ha orvoshoz kell menniük, akkor legyenek felkészültek és ne úgy járjanak, mint azok a naív, urodokik által megbecstelenített sorstársaid, akik áldozatául estek nemkevés fals orvosi döntésnek/átverésnek, ráadásul úgy, hogy elvették/meg sem adták neki az önrendelkezésük jogát, vagy beléjük beszéltek dolgokat, amikkel alaposan összezavarták őket, azt' vagy jó vége lett annak, vagy nem! (Sajna nem ritka, hogy az utóbbi, csak erről vagy senki nem beszél vagy nem sokan, mert uúgy gátlásosan viselkednek, ahogyan te is... most is, meg a jövőben is egy bizonyos fokig legalább. :-o)



Üdv: EE

2011. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Írd be orvostudakozó a google-ba ott urologust is találsz és akkor szakember válaszol.


De van valami javulás?Kipróbáltál már valamit?


Semmit nem írtál mennyire nem tudod hátrahúzni,szóval le kellene írni részletesen,anélkül nem sokat tudnak itt segíteni.

2011. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!