Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológus javaslatára hátrahúzv...

Urológus javaslatára hátrahúzva kéne tartanom a fitymámat, de hiába húzom hátra, folyton előre csúszik. Mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés
Jártam urológusnál, és ő mondta, hogy jobb volna, ha hátrahúzva hordanám a fitymámat, higiéniás szempontból. De hiába húzom hátra, elég gyorsan visszacsúszik a makkra. Mit tehet ez ellen?
2011. ápr. 26. 14:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*tehetek ez ellen.
2011. ápr. 26. 14:20
 2/21 anonim válasza:
80%

Szia!

Először is, én nem hallgatnék az urológusra, 2-3 óránként mosd meg ha higiéniát vesszük, amúgy meg, ha körülmetélik. Bár azt nem ajánlom.

2011. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

Ez marhaság

nem kell hátrahúzott fitymával élni, főleg nem higéniás szempontból

2011. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát hagyom is a francba, mert ezzel nem fogok küzdeni. Metéltetni meg nem fogom, nincs az az Isten!
2011. ápr. 27. 00:38
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Hali!


Vááárj egy picit!

Előszöris hadd kerüljünk máá itt képbe, mi is a baj?


Kezdjük ott,...

_ Hány éves vagy?

_ Mi történt, ami miatt urológushoz kellett fordulnod? Mi (volt) a panaszod?

_ Mikor voltál nála?

_ Mit csinált veled?

_ Mi miatt hozta fel ezt az alternatívát?

_ Mi a bajod ezzel a megoldással?


_ Mekkora a fitymád végén a makkodon túltengő bojt petyhüdten ill. mereven?



Várom RÉSZLETES válaszaidat, hogy segít7sünk! :-)

Üdv: EE

2011. ápr. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hát nézzük:


Viszketett a makkom, ezért mentem urológushoz, ő azt mondta, hogy enyhe gombásodás, de kenjem Canestennel, és ha lehet legyen hátrahúzva a fityma, hogy ne pálljon be, és akkor minden rendbe jön.


Ez volt két hete. Azóta a viszketés elmúlt, de mivel a doki azt mondta, hogy jobb volna, ha a mindig hátrahúzva tartanám a fitymámat, hogy megelőzhető legyen a gomba, mert az nem szereti a szárazságot, ezért próbálkoztam a hátra húzva tartással, de az az nem jön össze.


Egyébként megállapításra került, hogy kicsit rövid a fitymafékem is, de fitymaszűkületem nincs. A fitymám elég hosszú, még merev állapotban is képes ellepni a makkot, ha kicsit előre húzom. Petyhüdten meg bőven el lepi.


20 éves vagyok.

2011. ápr. 27. 10:54
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

OFF: Köszönöm az irigységből, és a kötözködésekből fakadó lepontozásokat. Nyilván akik ezt teszik, azok tudják is, miért teszik, és az nem velem kapcsolatos. De az vesse rám az első követ, aki tud jobbat a piszkálódásnál, lehetőleg olyat, amely segít a Kérdezőnek. Mert ha olyat nem tudtok, akkor meg érdemes lenne csendben maradnod. Így is eléggé le vagyunk nézve mi magyarok sokak által, nem kell ezt még a primitívebbeknek bizonyítani is, leáltalánosítva ezzel azokat az egyébként normális honfitársainkat is, akikre ez egyébként nem lenne érvényes.


Inkább segítsetek srácok! Miért kell mindig széthúzni itt?

Azért mert én ilyen egyéniség vagyok, az még erre nem ok. Kben is, miért velem foglalkoztok? A Kérdező kiírt egy kérdést, arra kéne tán válaszolni. Vagy, ha nem tudsz, akkor meg nyugodtan le7 csöndben továbbállni! d0.ob

Uis amit írok, az nem neked szól, hanem a Kérdezőnek, vagy annak, aki hasonló problémával szenved, és ő is keresi a megoldást. Romboló közönségre meg semmi szükség, mert én nem az ilyenek miatt vagyok itt, hanem azért, hogy építsek... megoldásokat.


Elég világos volt ez így az "értetlenkéknek" és a köčšögözőknek is?

:ON



*** *** ***

@ KÉRDEZŐ:

Hát igen... a hosszú fitymával nem könnyű mit kezdeni, pláne, ha az merev állapotban is visszacsúszik.



Valóban a dokidnak sajna igaza van abban, hogy a fertőzések jobban szeretik a nedves, nyirkos helyeket, ezért afféle "kezelésképpen" valóban ajánlatos a fitymát hátrahúzva tartani, ahogyan az a körülmetélteknél is van, amikoris a makk és a maradék belfityma teljesen kiszárad, selymes tapintásúvá válik, mert a makkárokban termelt faggyúmirigyek váladéka elpárolog, nem tudja megkötni a szmegma többi összetevőjét, ami meg megköt7i pl. a gombát is.


Nem hülyeség megfogadni:

Legalább kb. egy olyan fél-1 hónapig még csináld ezt az hátrahúzva-tartást, azt' hagy6od, ha nem akarod, de most még az első időszakban a saját magad bebiztosítása érdekében azt javaslom, csináld!


*****

Ha hosszú a fitymád, és nehézséget okoz hátul tartani, folyton visszacsúszik, akkor jobbat nem tudok, 1,5-2 cm-széles CELLUX-szal 1-2 rétegben tekerd körbe egy kicsivel a makk alatt. Akkor uis nem tud felgyűrődni a belfityma és az egész hátul marad a makk és annak árka meg szabadon.

A nap végén aztán ha csináltál a cellux végén ún. "bontófület"... (csak picit, ez a ragszalag végének a ragacsos oldal felé történő visszahajtása), ...akkor azzal könnyedén leszed7ő sérülésokozás nélkül, ill. alánedvesítve mégcsak kellemetlen sem lesz lehúzni magadról, mert ugye a víz oldja a cellux raganyagát.


Naponta uakkor lega 3 alkalommal mosd meg a makkodat és a fityma szabadon lévő részét szappanos/tusfürdős vízzel (napközben figyelve a celluxos részre), majd töröld meg, ill. WC-használat előtt moss kezet, mielőtt a bréhez hozzányúlsz, utána meg az alapos kirázás után töröld meg papírral alaposan, de mégis óvatosan. ENNYI.

*****


Ezt csináld egy olyan fél-1 hónapig még, naponta válts tiszta alsóneműt, és mosd rendszeresen, akkor nem jön vissza a gomba, és abbahagy6od ezt az egészet. Csak az elején xar ez, amikor rá kell erőltetned magadat, hogy csináld, amit nem szeretnél, de utána már sokkal könnyebb.


Gondolj bele, azok hogy szenved7nek, akiknek hiperérzékeny a makkja, de mégis meg kell csinálniuk ezt, hogy szoktassák a külső körülményekhez!?



Bízom benne, hogy tudtam neked (is) segíteni.

Ha kérdésed van, csak bátran tedd fel, akár ide, akár >>priviben!

Neked pedig -- nem tudom, megfogadod-é a javaslatomat és kipróbálod-é ezt a módot is, de ha igen, akkor -- kitartást kívánok, és FEL A FEJJEL! ;-)


Üdv: EE

2011. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, közben találtam egy ilyen oldalt, [link] ez segített némi képpen. Szerencsére nem kifejezetten érzékeny a makkom, úgyhogy, ha furcsa is volt az elején, szerintem meg lehet szokni, hogy nincs fedve.
2011. ápr. 27. 22:45
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

Hoppá, egy egész fontos dolgot említettél: MAKKÉRZÉKENYSÉG!


A fityma hátrahúzva tartása egyébként nemcsak higiéniai szempontok miatt javasolt bizonyos esetekben, hanem a sokak által rettegett BALANITIS-t (túlzott ill. fájdalmas makkérzékenység, makkgyulladás) ill. BALANOPOSTHITIS-t (a fityma és a makk együttes túlérzékenységét, gyulladását) is segít kezelni, ... -- igaz, kezdetben oltári kellemetlen lesz, de a szoktatás szempontjából elég fontos dolog -- ráadásul mindezt úgy, hogy nem is kell körülmetélésen gondolkozni! Sőt! A probléma megszűnése után egy ún. tünetmentességi idő elteltével ismét előre le7 húzni szabad akaratból, és ha a probléma ezt követően MÁR NEM JELENTKEZIK, akkor az illetőt gyógyultnak le7 nyilvánítani... egy idő után. :-D


Plusz akinek még olyan gondja van, hogy a fitymája túl hosszú, és folyton visszacsúszik a makkra, ez a módszer annak is segít7, mert olvasom, -- egy idő után a fityma hozzászokik ehhez az újonnan kialakult helyzethez, és hátul marad, esetleg -- nem tudom -- a hozzászokás következtében egy idő után rövidül7... Éérdekes tanulmány! :-o


Azonban nem mindenkinek van erre szüksége. A makkérzékeny fiataloknak ez terápiás célból mindenképp javasolt, az egészséges fitymával rendelkezőket pedig ha érdekli, hogy milyen le7 a körülmetéltség érzése, kíváncsiságból kipróbál6ják, ahogyan azt én is tettem még korábban az általam fentebb említett módon (16:40 <--<).

(De nekem nem jön be a TKM, látványra legalábbis elborzaszt helyenként, és kissé természetellenesnek tűnik, bár nem mindenkinél, és vannak pozitív kivételek a számomra negatívakon kívül is.)



Am. nem tudom, hogyan akadtál rá erre az oldalra, de vmi hasonlót már régóta kerestem. Itt a "Férfiak egészségé"-ben uis a fityma hátrahúzva tartása egy ritka, ám eddig egy elég bonyolultan megválaszol6ó téma volt.


Nos, szvsz most ezzel a frissen talált ill. belinkelt topikkal nemcsak nekem, de sokan másoknak is óóriási segítséget nyújtottál, azoknak is, akik a topikodat tanácstalánságukban felkeresik. Számomra hasznos szakmai ismeretanyag, mások számára megoldás le7.



A többiek nevében is KÖSZI, :-D és ha megteszed, hogy időnként beszámolsz a tapasztalataidról, az nagyon jó lenne -- feltéve, hogy el nem felejted dO.ob, -- mert sztem még sokakat érdekel ez a dolog!


Üdv: EE

2011. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%

Egyáltalán nem jó a körülmetélés, engem körülmetéltek és most azon küzdök, hogy valahogy visszaállítsam, nagyon gáz, hogy ki van száradva a fitymám, repedezik, kérges, érdes tapintású... meg foltos...


Ne ilyen oldalakról próbálj okosodni!

2011. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!