Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Parafimózis csak akkor alakulh...

Parafimózis csak akkor alakulhat ki, ha merev péniszen csúszik hátra a fityma a makk mögé, vagy lankadtan is elszoríthatja a makkot?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hali!


A parafimózis serdülő és felnőttkorban ált. csak merev állapotú pénisz esetén a beszűkült fityma hátrahúzása során alakul ki. Azonban kisgyerekkorban, akiknek idő előtt feltépik a fitymáját, -- amivel az orvos is meg a szülők is elősegít7ik a fitymaszűkület kialakulását, és szorítását -- majd hátrahúzzák nekik, őnáluk a fütyi még nem szokott nagyon merevedni, mégis előfordul a parafimózis.


Erről képeket a gúgliban is találsz, azonban ajánlom figyelmedbe azt a topikomat is, amelyben ezekről is olvas6sz bővebben:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



Te hány éves vagy, és mi az érdeklődés oka?


Üdv: EE

2011. júl. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Helló.


Az érdeklődés oka egy fitymaszűkület. Mereven félig, lankadtan épphogy hátramegy, de szorít. Ez miatt félek hogy ha teljesen hátrahúzom és amíg mosom, ápolom elszorítja a makkot. Többször jártam már úgy hogy majdnem ott maradt, mert a makk elkezdett duzzadni, ezért most próblom egy hete tágítani amennyire csak lehet merev állapotban, hogy lankadtan már ne szoruljon annyira. Amúgy a fék is rövid és ez tovább bonyolítja a dolgot mert a nyújtást is megnehezíti, és úgy tűnik eghy határon túl nem lehet nyújtani ez miatt. Gondoltam síkosítót venni és azzal belocsolni mikor hátrahúzom. Ez segíthet könnyebben visszahúzni? Ja 25 éves vagyok, és ár a masztinál tovább akarnék lépni jó lenne már felszabadultan csajozni, nem pedig kerülni szó szerint a csajokat:( Amúgy voltam dokinál, kettőnél is. Az egyik Opust akar, a másik rendeseb volt mert mondta csak a féket kell elvágni, és a surlódást(adhisiot) csökkenteni,bár ezalatt nem tudom mit ért. Sajnos azonban Ő nem műt, úgyhogy azt sem tudom kihez fog küldeni műtétre majd ha a labor elkészül. De ami biztos Kecskemétre kell menni a kórházba.

2011. júl. 21. 00:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Értelek.


Hát persze, hogy nem le7 továbbnyújtani egy bizonyos határnál! Sajnos a fék csak igazán minimálisan tágul, viszonylag rugalmatlanabb húr, ezért is feszít rendesen, ill. húzza maga alá a makkot túlfeszítés esetén. Viszont könnyen el tud szakadni éppen emiatt. És ha elszakadna (vmi csoda folytán), le7 az megmentené a fitymádat. Uis főleg, ha a nyújtást JÓL csinálod és a fitymád hajlandó tágulni tőle, vmint törekedsz a nyújtás mellett a gyulladás és a kirepedezés-kihegesedés MEGELŐZÉSÉRE ill. időbeni kezelésére is, akkor le7, h. a komolyabb műtétet is elkerül7néd. Az általam kísérletezés alatt álló fitymanyújtó módszernek is ez a lényege, de ahhoz a fékedet fontos lenne eltávolítani.


Az ADHESIO (adhézió) = letapadás, (bőr/sejt)összenövés, nem pedig súrlódás. Ha ez is probléma, vagyis a fityma hátrahúzását a szűkületen kívül egyfajta letapadás okozza, akkor a fitymádat fel kell tépni. Ha a belfityma a feltépés következtében komolyabban megsérül, mérlegelni kell, hogy azt érdemes-e megmenteni, vagy további újraletapadások okozta gyulladásokkal, makki érzékenységgel vagy fájdalommal kell-e számolni!? Nyilván, ha az orvos számára kihívást jelent a fityma megmentése, akkor kísérletezni, és/vagy plasztikázni fog. Ha viszont "te vagy a következő a futószalagon", és már belefásult, akkor opuson kívül ne is számíts másra! A kérdés az, kihez küld!?


Kecskemétről eddig sok hír nem jött senkitől. Akitől viszont jött, az arról ejtett szót, hogy a dokija ucsak "opus"-t (azaz TKM-et >> Teljes KörülMetélést) akart. Attól azért annyira nincs messze Szentes, de Szolnok sem. Mindkét helyen vannak jó ajánlások, empatikus és betegcentrikus orvosokról. Nem mindegyik orvos ilyen, vannak kapásból metélősek is mindegyik helyen, azonban ott tudok olyanokról is, akiket a páciensei bátran ajánlani mernek.



A síkosító segít7 a fitymát hátrahúzni, ahogyan maga a víz is. Azonban a legfontosabb az, hogy ne gyulladjon be, ennek megfelelően rendesen elő ill. utó kell áztatni, és a gyulladások megelőzésére kenőccsel kenni. A fitymatágításra am. nem mindenki fitymája alkalmas. Hogy most a tiéd igen,... ez sem 1 hét után fog kiderülni. Kérdés az is, hogy...

_ Te a tágítást hogyan végzed?

_ A fitymaszűkület a fékedből indul-e ki, vagy az külön gyűrűt alkot!?

_ Miért csak 1 hete csinálod? Mi történt 1 héttel ezelőtt?

_ A második orvos pontosan mit mondott? Hogyan kell csökkenteni az adhesio-t?

___ Ő miért nem műt?

___ Ha te nem értetted meg, mit mondott, akkor miért nem kérted meg, hogy magyarázza el ért7ően!?


Üdv: EE

2011. júl. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A tágítást az általad is korábban írtak szerint, megfontoltan végzem. A fékből indul leginkább a szűkület, mert szinte nincs is "hossza" a féknek. Van gyűrű is, de az szerintem tágítható. Hogy miért egy hete? Mert korábban már beletörődtem a szűkületbe, de most fel akarom számolni ezt a problémát. A másik orvos laza volt és alapos, nekem nem is mondta az adhesiot csak a leleten olvastam utána. De nincs letapadás, csak a szmegma ragaszt kicsit. Azért nem műt mert Bajáról jön ide néha rendelni, és controlra is egy másik dokihoz küldött. Kérdeztem az milyen orvos, azt mondta a lehető legjobb. Persze attól még körülmetélhet, de mivel a leleten a javaslat frenulotomia csak nem teszi, főleg ha én sem engedem.
2011. júl. 22. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!