Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi a gyógyulási/túlélési...

Mennyi a gyógyulási/túlélési esélye egy rákos betegnek?

Figyelt kérdés
Adott például egy ötvenes, prosztatarákos férfi. Kifejezetten a prosztataráknál mennyi az esély arra kb, hogy az illető túléli a rákot, legyőzi és meggyógyul? Olvastam pár helyen, h Magyarországon a prosztatarák a daganathalálozási sorrendben szerencsére csak a nyolcadik helyen áll. Nem 100%-os adatokat és véleményeket kérek, hanem példákat és lehetséges gyógymódokat és pl hogy 10 emberből mennyi gyógyul meg ilyen betegségben?
2011. aug. 30. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
rákot le lehet győzni !!! Agyban dől el részben!!!
2011. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen? Tehát ha az ember meg AKAR gyógyulni, akkor az számít sokat??
2011. aug. 30. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon sokat számít a hozzáállás ! Egyébként a túlélési mutató attól is függ, hogy mikor fedezik fel a daganatot és az teljesen egyéni kérdés, hogy a szervezet hogyan reagál az adott kezelésre.

A rák ma már nagyon sok esetben gyógyítható és nem kell eltemetni azt akinél ilyet diagnosztizálnak. Szerintem egyébként érdemes megkérdezni a kezelőorvost, hogy milyen kiegészítő terápiát javasol a klasszikus terápia mellett. Ma már nagyon sok orvos nem zárkózik el az alternatív terápiáktól.

2011. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az áttétes prosztatarák 50% eséllyel túlélhető. Sok múlik azon, hogy valaki túl akarja-e élni vagy feladja. Aki feladja annak lehet bármilyen kezelést adni...vége. Mielőtt megkiabálnak az okosok: nekem hererákom volt 1,5 éve...
2011. aug. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást! Én is így látom a dolgot, hogy a hozzáállás nagyon sokat számít.

Utolsó, ma megy vizsgálatra, szóval még nem tudjuk, hogy áttétes-e. De ha nem az, ha nem terjedt tovább, akkor mennyi az esélye? Mert műtétre fog menni néhány hét múlva, ami remélem, sikeres lesz. Igen, mi is próbáljuk biztatni, hogy AKARJON gyógyulni, de neked mivel sikerült túlélned? A kezelések mellett persze. Nagyon sokat segítenél, ha leírnád, hogy mi történt. Ha itt nem szeretnéd, akkor kérlek e-mailben. Előre is köszönöm.

2011. aug. 31. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]



Szerintem 70% a szervezeten múlik, 30 % az akaraton.


Mikor nekem rákot diagnosztizáltak, nagyon összetörtem. De sokkal erősebb vagyok, mint az bárki gondolta volna (én sem tudtam magamról). Egy hét alatt talpraálltam és tudtam, hogy ez még nem a vég. Ajánlok Culevit-et szedni az előírt adagban a kezelőorvossal egyeztetve. Azért merem ajánlani, mert van személyes ismerősöm, akinek prosztatarákja volt (van) és nem engedte magát műteni és csak culevit-et szedett és fél év alatt negatív lett az eredménye. PSA-ja normális. Ezzel együtt kell tudni élni, aki nem tudja túltenni magát rajta ott kész.

2011. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja majd' el felejtettem 36/F
2011. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, mindenképpen megkérdeztetem orvostól, hogy ajánlja-e. Ilyen fiatalon rák...azért ez eléggé durva. Örülök, hogy neked sikerült felgyógyulnod és nagyon remélem, hogy neki is fog.
2011. aug. 31. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Az orvos nem fog semmit ajánlani. Csak azt kérdezzétek, hogy nem befolyásolja-e az egyéb kezeléseket.
2011. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó, mindenképpen megkérdezzük.
2011. szept. 1. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!