Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyiket választanád, metélés...

Melyiket választanád, metélés vagy újabb műtét?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkületem van,szerdán műtenek, 2 lehetőséget mondott az orvos, egy olyat amiben úgy műtenek,hogy nem sokkal tér el a normális pénisztől ,de észrevehető, viszont itt fent áll az a veszély,hogy visszaszűkül és akkor újra kell műteni.

A másik pedig a metélés, megígérte,hogy minél többet próbál meghagyni a fitymából,pontosabban egy gallért meghagy, de attól függ,hogy milyen látvány fogadja a műtét közben.(nem biztos,hogy sikerül a gallért meghagyni)

1 nap gondolkodás után azt mondtam,hogy metéljen, azt mondta,hogy jól döntöttem, de azóta nem tudok másra gondolni mindenhol utánaolvastam a metélt pénisz előnyeinek és hátrányainak, és több hátránya van, nehezen tud elélvezni az ember, sok lánynak nem jön be, kiszárad stb....

Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy most mi legyen a műtét már jó ideje húzódik, muszáj lesz megcsinálni.

Nem akarom magam körbemetéltetni,de újabb műtét sem akarok, így a metélésnél maradnák,de egyszerűen nem tudom, mi a véleményetek?


2011. szept. 15. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz semmi baj, ne aggódj, jól döntöttél. Nem fogod te sem és a partnered sem semmilyen hátrányát észrevenni, esztétikailag sem. Tapasztalatból mondom. Na, legjobbakat neked.
2011. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Utánaolvastál, hogy az első műtét után mekkora az újraműtést igénylő esetek aránya? (Nyilván van erre felmérés) Belegondoltál, hogy a metélés ugyan egy műtét, de mivel nagyobb részét érinti a fitymának, ezért nyilván sokkal több kockázattal jár?

Belegondoltál, hogy hány sokkal komolyabb műtét vár még rád az életedben, és csak egy ilyen kisebb, újabb beavatkozás elkerülése miatt van-e értelme egy komolyabb beavatkozást bevállalni?

2011. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a fitsmaplasztika az amivel nem változik meg a péniszed kinézete.Ezt válaszd szerintem,a metélés rosszul is sikerülhet és ha van mód hogy nem vágják le a fitymád akkor azt kell választani.Van akinek nem is tetszik a metélt pénisz.Azért mondta hogy jól döntöttél,mert az orvosnak a metélés egyszerűbb műtét,és sok orovos egyből erre akar mindenkit rávenni.Ne metélétesd körül magad!Mivel nagyobb részt érint,hosszabb a gyógyulási idő is,és a fájdalom is nagyobb.Ne metéltesd magad körül!Majd írd le mi lett!Ha megmenthető a fitymád,akkor mentsd meg.
2011. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Hali!


Figyelj, Pajtás!

Előszöris, nyugodj meg! :-o

Tudom, hogy zavar ez a helyzet, feszélyez, szeretnéd, ha minden okés lenne végre, de hidd el, mert tapasztalatból bexélek: EGYETLEN NAP ALATT KÉPTELENSÉG HELYES DÖNTÉST HOZNI! AZ ELHAMARKODOTT DÖNTÉSEK AZ EDDIGIEKBEN MÁR SOKAK ÉLETÉT MEGKESERÍTETTE! :-O


Látod? Nem tájékozódtál előtte megfelelően, körültekintően a le7őségeidről, de azért belementél vmibe, amit már most megbántál. (Ez derül ki számomra, soraidból.) Ezek után csodálkozol, hogy önbizonytalan lettél? :-o Mert én nem!


Hibát ne jövess el! Addig semmibe ne menj bele, amíg végleges, felelősségteljes döntést nem hoztál! :-o



Nekem is lenne itt 1 sztorim, de ha nem haragszol, majd holnap (ma) osztanám meg veled, ha kíváncsi lettél rá, mer' qrva fáradt vok, és csak azért írtam ide most neked ezt a pár sort, hogy megnyugtassalak, mert látom, mennyire aggódsz emiatt az egész miatt, és kellene vmi segítség, iránymutatás.


A sztorim egy hasonló, megtörtént esetet részletez, ott volt újraműtét, de az egész igencsak tanulmányos volt, viszont a srác nem bánta meg döntését, pedig előtte uígy parázott, ahogy most te is. :-)



Most lépek szunyááni, addig elárulnád nekem, hány éves vagy, és miót szenvedsz ezzel az egésszel?


Űdv: EE

2011. szept. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a fitymaplasztikára szavazok

kisebb beavatkozás, és koránt sem biztos, hogy később újra kell műteni

2011. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tarts szem előtt kérdező: ha sokat levágnak, akkor azt már utána nehéz lesz visszacsinálni, ha nem lesz jó neked valamiért. Nekem az egész fitymát lecsonkolták, most fizethetek iszonyú összeget, hogy valami HASONLÓT csináljanak oda helyette, mivel a makk így ki van száradva, foltosodik, kérges, érdes tapintású, de hát a fitymán, a belső részen ott van egy csomó ideg, ha azt levágják, azt már soha nem fogod visszakapni.... nekem pl az orális szex eleve felejtős emiatt, mert nem tudok elmenni, órákig is szopogathatja a csaj, csak megfájdul egy idő után, neki meg bezsibbad a szája, a semmiért.

Én inkább mennék akár TÍZSZER is műtétre, hogy minden alkalommal csak a lehető legkevesebbet vágjanak belőle, de amúgy a szűkületnél, a meglazításhoz 2011-ben nem hiszem, hogy olyan sok szövetet kellene eltávolítani.

Igyekezz minél többet meghagyni a fitymából, én csak rosszul jártam eddig a körülmetéléssel, feltűnő is, ronda is, nagyrészt használhatatlan is, szóval PARA, ezt tudom mondani.

2011. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Hali!


Természetesen nem kötelező válaszolnod ill. reagálnod kedves Kérdező... Én speciel azért írtam mégha késő éjjel is álmosan, mert amint átolvastam a kérdésed mögötti érzéseidet, kétségeidet a döntésed helyessége felől, úgy éreztem egyedül érzed magad a problémáddal, és talán félsz is. Segíteni tudnék talán segíteni abban, hogy letisztáz6sd magadban, mit is akarsz, de hát ha nem jelentkezel... do.Ob


Nem én kértem segítséget másoktól... dO.ob

Az időd meg a műtéted időpontjáig csak fogy, és fogy,... és fogy... do.Ob


Üdv: EE

2011. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy határoztál?Mit választottál?
2011. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!