Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületi műtét (körülme...

Fitymaszűkületi műtét (körülmetélés) után mennyi ideig kell otthon maradni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy egy ideig nem lehet közösségbe menni illetve sportolni 1 hónapig nem lehet tudtommal
2011. szept. 8. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Hali!


Igen, jól hallottad. De nemcsak TKM-nél van ez így, hanem más fitymaplasztikai beavatkozásoknál (dorsalis bemetszés, frenulotómia, RKM... stb.) is, amelyek ucsak műtéti kezelése a fitymaszűkületnek.

Ameddig uis a seb be nem gyógyul, addig az húzódni fog, és ha egy erősebb, feszítő mozdulat után felreped, megnyílik, feldagad, vérzik, elfertőződ7. Sport közben meg csak ilyen mozgások lexnek, és semmi előnyöd nem származna abból, hogy ismételten feldagadjon, begyulladjon odalenn minden, ráadásul, ha felszakad a heg, beszakad a bőr, esztétikailag is szörnyen néz7 ki. Éppen ezért, amíg a műtét utáni gyulladás le nem lohad, a műtét helye fáj, a seb nem varasodott be teljesen, addig kifejezetten ellenjavallt közösségbe visszamenni, pályára lépni.


Nemcsak körülmetélés (teljes km =TKM) létezik am., de ha figyelted a régebbi topikokat is, vannak köztük olyanok, amelyben leírtam minden eddigi tapasztalatomat is.



Am. meg "csak úgy" nem hall az ember ilyesmit, max. akkor, ha az a probléma ténylegesen érinti is azt, aki hallotta. Igazam van? :-)

Valóban téged érint a kérdés? :-)


Üdv: EE

2011. szept. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Én lebeszélnélek a körülmetélésről, a teljes körülmetélés nem jó, csak cukorbetegség esetén van amúgy jogosultsága, meg akkor, ha valaki törzsi barbárnak akar kinézni, amilyen sajnos nekem is a problémám... szerintem ne gondolkozz teljes körülmetélésben, tovább is gyógyul és elveszíted a fitymát, kérdezd meg, hogy a problémádra lehetne-e csak a részleges metélés a megoldás, vagy valami egyéb... én most nagyon sokat szenvedek, hogy legyen megint előbőröm és ezt nem kívánom senkinek, neked se
2011. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
max 1 hét
2011. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Én is lebeszélnélek a körülmetélésről, szerintem erre nem lehet szükség, meg lehet oldani ezt tisztességesen is, úgy, hogy még maradjon fityma, ami védje a makkot, vagy legalább a peremét. Nekem is sajnos már késő bánat, így te legyél okosabb előtte.... :(
2011. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Neke semmit nem mondtak.Pénteken műtöttek s hétfőn suliba voltam rá egy hétre edzésre is jártam
2014. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!