Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha letapad a bőr a péniszre...

Ha letapad a bőr a péniszre gyerekeknél ajánlanátok hogy maszturbáljon? Mert úgy szépen lassan lehámozódik a bőr, vagy orvoshoz kell küldeni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek rájön,akkor is maszturbál,ha nem ajánlod,csak másképp.

Mekkora az a gyerek? mert már rég fel kellett volna neki rántani kiskorában.Nem megvárni,hogy sebész legyen belőle.

2011. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
10éves
2011. nov. 20. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Ő a te fiad, te pedig az apja/anyja vagy?


Üdv: EE

2011. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
így van
2011. nov. 20. 18:10
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Mármint...

Úgy értettem az előző kérdést, hogy MELYIK VAGY? Az apja/anyja? dO.ob


EE

2011. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az apja
2011. nov. 20. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:

A gyereket urológushoz kéne vinni és nem kűldeni.

Majd ő megmondja,a letapadás mértékét.Lehet,hogy elég a mindennapi fürdésközbeni hátrahúzogatás(apja lévén nem tudom,miért nem csináltátok neki) Vagy elég a krém,vagy sebész.

2011. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor kedves Apuka!



Én még nem "így" fogalmaznék a gyerek előtt, hogy "maszturbálás", túl keményen, komolyan hangzik a gyerek előtt. A gyerekek manapság így is túl sok olyan ingert kapnak, amelyek arra ösztökélik őt, hogy mihamarabb nőjön fel, olyan dolgokhoz, tartalomhoz, képekhez, műsorokhoz is jutnak hozzá, amelyeket még nem lenne szabad nézniük, bele vannak kergetve abba, hogy sietni kell felnőniük, ami azért rossz, mert így nem élik ki gyerekkorukat teljesen, nem élvezik ki annak minden szépségét teljesen, ez pedig később viselkedési zavarokban, infantilitásban, komolytalan-felelőtlen viselkedésben, nem megfelelő hozzáállásban csúnyán visszaüthet.

Nézz végig a mai fiatalokon, gyerekeken! :-o

Hogy néznek ki máá? Hogy viselkednek? ((:-o

Az ő szüleik mennyit törődtek azzal, hogy nekik ténylegesen mi lett volna a jó? S:-s



Ezt a felvezetést azért írtam most le neked, mert fontos lenne tisztázni azt, hogyan is állj hozzá a fiad problémájának kérdéséhez.

>>>>>

Én 11 voltam, és rendesen tisztítva lett és rendesen hátra is húztam mindig, viszont 1x észrevettem, hogy baloldalt a makk hátoldalának alsó peremére feltapadt a bőr, és bevallom őszintén, mivel addig mindig hátrajött teljesen, beparáztam. Fürdővízben kétségbeesetten próbáltam lehúzni, de féltem, hogy kárt okozok csak, és nem mertem erősebben "lerántani" azt onnan. Eltelt kb. fél év, és már nagyon elegem volt ebből az egészből, azonban akkora jelentőséget még nem tulajdonítottam az esetnek, hogy szóljak anyunak (anyás voltam abban a korban), viszont besokalltam, és egyik fürdéskor rávettem magam nagy nehezen arra, tele félelemmel, hogy lehúzzam azt onnan, kerül, amibe kerül. Húztam-húztam-feszítettem, végül sikerült, ám halálra rémültem, amikor megláttam, hogy emiatt elkezdett vérezni ott, ahol fel volt tapadva, és kétségbeesve sikítottam anyuért. (Szégyen vagy nem szégyen...)

Anyu megnyugtatott és bekente kenőccsel, nem is volt többé gond, az ijedségem jóval nagyobb volt, mint maga a "hajszáleres" vérzés.

<<<<<


Ahhoz, hogy ezt elkerülhessétek a fiatoknál, tisztázni kell pár dolgot.

=====

1.) _ Szokta-e a kölyök húzogatni rendesen, és ti ezt ellenőrzitek is, vagyis megbizonyosodtok-e arról, hogy csinálja-e?

2.) _ Lejött-e neki valaha már a fitymája a makkról úgy, hogy teljesen?

___ 2b.) Ha igen, mennyire könnyű volt kibuktatni (kivenni, kiszabadítani, előhúzni) a makkot a fitymazsákból?

3.) _ Ovi- ill. sulidoki hátra szokta-e neki(k) húzni szűrővizsgálatkor, és eddig rendben találta-e, vagy már akkor is le volt tapadva?

___ 3b.) Védőnő sosem látta a gyereket, esetleg nem adott felvilágosítást a le7séges "kuki- és egyéb nemiszervi problémákról"?

___ 3c.) Ti mint szülők, milyen gyakran vizsgáljátok meg a fiatokat, nézitek át tetőtől-talpig? Szoktátok egyáltalán? Ha igen, hogyan vitelezitek ezt ki és a gyerek ezt hogy fogadja? Mennyire együttműködő?

4.) _ A kölyök nem serdül-e még semmilyen értelemben? Vagy ha már elkezdődött nála, akkor milyen változás zajlik ill. zajlott le már ebből?

5.) _ Tudja a kissrác, hogy mi lenne a normális, és ehhez képest nála vmi nem stimmel? Tisztában van-e azzal, hogy hátra kéne húzni a fitymát teljes egészében ebben a korban, és ha igen, MIÉRT IS KELL EZT CSINÁLNI?

___ 5b.) Megtanítottátok neki egyáltalán a kuki rendes, szakszerű tisztítását, és hogy a bőrt rajta hogyan húzza hátra, mire figyeljen tisztításkor?


6.) _ A fiúcska kukacán mennyi a fitymatúltengés? (mm/cm)(az a "fölöslegesnek tűnő" bőrmennyiség, ami a makkon TÚLcsüng, túlmegy előrefelé)

6b.) ___ Ehhez képest kb. mekkora a fiúcska kukaca, fityma nélkül?

7.) _ Volt-e már eddig vmiféle orvosi beavatkozás a gyerek kukacán végrehajtva? (Ha igen, mikor és mit csináltak vele?)

___ 7b.) Volt-e a gyereknek eddig valaha fitymaszűkülete?

___ 7c.) Érte-e a múltban a gyereket BÁRMINEMŰ TRAUMA, ami kapcsolatba hoz6ó azzal, hogy nem merte esetleg húzogatni a kukiján a bőrt, ha tudta hogy hogyan kell, ha nem? Van-e/Le7-e BÁRMI olyasmi, ami miatt esetleg félve nyúlna oda, vagy nem engedné a felnőttet odanyúlni?

8.) Milyen jellem a kissrác?

___ 8a.) Mennyire nyitott, érdeklődő, esetleg eleven vagy hiperaktív, mozgékony vagy csendes, nyugis típus? Mennyire képes figyelni, összpontosítani vmire?

___ 8b.) Milyen testalkatú? Sovány, átlagos vagy kissé duci?

___ 8c.) Hogy látjátok? A fiatok boldog gyerek? Meg van magával teljesen elégedve, vagy szerintetek vannak önbizalomproblémái?

___ 8d.) Ti szoktatok vele csak úgy beszélgetni? MINDIG meghallgatjátok, ha VALÓBAN baja van? Szántok rá kellő időt? Szoktátok beszéltetni őt (nem erőszakosan persze)?

Mennyire figyeltek oda rá (lelkileg)?



A fenti kérdéseken FELÜL ajánlom szíves figyelmetekbe az alábbi topikot, amelyben egy 12 éves fiú kért még tavaly nyáron segítséget. Olvasd végig, hasznos tanulmány szülőknek!

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..

A topik 2. oldalán a [2010-08-09 03:42]-es hszsomban van egy újabb link, ami egy olyan másik topikhoz irányít, amelyben van egy KÉRDÉSSOR is,... (ez a LETAPADÁSOS KÉRDÉSSOROM) ...amire a kiskölyök az imént belinkelt topik 3. oldalán részletesen válaszol is.

Na, erre a kérdéssorra is hasznos lenne válaszolni!


(A kiskölyökkel egy hosszabb ideig MSN-kapcsolatban voltam. Véleményem szerint nagyon sok olyan hasznos dologra rávilágított a vele való kommunikáció, amire mi felnőtt fejjel nem is biztos, hogy gondoltunk volna. :-o )

=====



Egyelőre ennyi kérésem, kérdésem van.

Ezek a kérdések azért fontosak, mert egy probléma itt a "Férfiak egészségében" nem pusztán tüneti, felszínes! Ezeknél az eddigi tapasztalataim során MINDIG VAN VALAMI A MÉLYBEN! MINDIG VAN VALAMI LELKI PROBLÉMA amiről vagy NEM TUD a kérdező, vagy NEM AKAR TUDNI! ((:-O

A megoldás itt SOSEM SABLONOS, NINCS RÁ SABLONMEGOLDÁS, mindenki a megoldást EGYÉNRE KELL SZABNI! (Tudjátok, ahány ember, annyi féle típus, személyiség, testalkat, felfogás, vélemény,...stb. -- erre a témakörre kihegyezve meg annyi féle pénisz, fitymaszűkület ill. probléma is le7séges. Nincs két teljesen egyforma!)


Részletes ámde pontos válaszokat légy(etek) szíves(ek) adni, figyelembe véve a kérdések számozásait is!

Ne azonnal válaszoljatok! Nyugodtan gondoljátok végig a válaszokat, akár le is ír6játok magatoknak piszkozatban elküldés előtt. Nem kell kapkodni, sem sietni. :-) Beállítottam a kérdésfigyelőt is, majd jelez, ha válaszoltatok. :-)



Aggódni egyelőre meg ne aggódj(atok)... se te, se a feleséged, se a gyerek ne! :-)

Fel a fejjel! ;-D


Üdv: EE

2011. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Kedves EE33

Te aztán nem semmi egy levélíró vagy. Még szerencse, hogy nem komoly dologban kértek tanácsot.

2011. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

@ 19:12-es...


Még hogy "nem komoly"... Ez NAGYON KOMOLY! :-o

Ha nem foglalkoznak vele, a szülő meg NEM veszi KOMOLYan gyermeke letapadását, a gyerek teljes joggal őt fogja okolni, ha emiatt később őt körül kell metélni teljesen, mert a fitymája MENTHETETLEN!!! Mert a szülőnek ezt észrevenni, és a probléma elfajulása előtt megoldani KUTYAKÖTELESSÉG! Neki a gyermeke érdeke az első, és ha a gyerek gátlásosan nő fel emiattü ANNAK Ő AZ OKA, MERT ÖVÉ A FELELŐSSÉG!!! :-o


Látszik 19:12, gágogni tudsz, főleg ha még nincs saját gyermeked...! Időnként nem ártana a hülyéknek csendben maradni, főleg, ha mondanivalójukkal nem építik a pozitív célt... do.Ob


EE

2011. nov. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!