Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület help?!

Fitymaszűkület help?!

Figyelt kérdés

Jónapot!

olyan problémával fordulnék hozzátok,hogy én egy 12 éves gyerek vagyok és lehet hogy enyhe fitymaszűkületem van!

mert merev állípotban csak a feléig tudom lehúzni a bőrt odáig is úgy hogy nagyon csíp

nah itt a bökkenő

én nem az orvostól félek hanem attól hogy hogy mondjam el a szüleimnek

tudjátok erről velük egy kicsit ciki beszélni ti hogy mondtátok ill.mondanátok meg nekik ? értelmes válaszokat kérek!



és még egy kérdés hogy mit fog csinálni a doki?

köszi és sziasztok


2011. nov. 21. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki beszélni a szülőkkel ilyesmiről, csak ez így van beállítva. Szerintem apukádnak nyugodtan megemlítheted, hogy figyelj apa, szerintem valami nincs rendben a fütyimmel. Hidd el ha ezt egy magát valamire is tartó apuka meghallja fiúgyermekétől, rögtön azon lesz, hogy segítsen megoldani a problémát. Ha rákérdezne, hogy mégis mi akkor mond azt, hogy fitymaszűkületem van és szeretném megnézetni orvossal.


(Amúgy, ha fiúgyermek születik egy családban az az első, hogy mindenki a fütyijét nézi meg, hogy minden rendben van e vele, kár, hogy a későbbiekben már nem figyelnek rá, mert elég sok férfi küzd efféle problémákkal még felnőtt korban is.)


Fitymaszűkületi problémát urológus szakorvos vizsgálja. Egy komplett urológiai vizsgálaton megnézik a veséidet, vizeletet vizsgálnak, heréidet megvizsgálják, meg a fitymádat megnézik, hogy rendesen működik. Semmi extra nincs benne, letolod a gatyádat, boxeredet, felfekszel az asztalra, doki megnézi hogyan működik. Nagyjából ennyi.

Előfordulhat, hogy nem szükséges a műtéti beavatkozás.


De egy valamit tarts szem előtt, ezt a dolgot rendbe kell tenni még mielőtt elkezdesz szexuális életet élni!


BÁTORSÁG, a szülők sem tudnak segíteni, ha nem mondod el nekik! :D

2011. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen válaszod

egyébként így nem akarom apámnak kijelenteni hogy figyelj apa szűkületem van!

mert nemtudom olyan hogy máshogynéznerám meg ilyesmi

egyébként szzerinted baj ha fel akart világosítani és én azt mondtam hogy nem kell? vagyis hogy tudok mindent vagyis érted nekem ciki vele beszélni

anyámmal sokkal jobban megértem magam csak az a baj hogy ő nem ért ilyesmihez :D

2011. nov. 21. 19:37
 3/8 A kérdező kommentje:

jah és még1 kérdés

szerinted nem baj ha a péniszem sima állapotban 3-4cm

merev állapotban pedig 8 és fél cm?

2011. nov. 21. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tisztítani tudod rendesen, akkor nem okoz problémát, legalább is még. Viszont ha szexuális életet fogsz élni ott eléggé akadályoztatni fog. Szerintem tedd félre a gátlásaidat, állj a szüleid elé, és kérd meg hogy menjenek el veled. Fő a biztonság.


A méreteiddel meg semmi baj, ennyi idősen tökéletes...

2011. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

19:16 újra,


A méret miatt ne aggódj, teljesen alkalmas a péniszed arra, hogy kielégíts egy nőt.

2011. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaizokat!

a mosással nincs gond may megvárom hogy nyugalmi állapotban legyen :D

ami kb hogyha nem gondolok olyan dolgokra 1-2 perc

2011. nov. 22. 06:42
 7/8 anonim ***** válasza:

a fütyid méretével nincs semmi gond,még igen fiatal vagy,majd később fog jobban megnőni.De ha anyukáddal jobban és könnyebben tudsz beszélgetni neki is elmondhatod mi van,és ő is elkísérhet urológushoz,ha szégyenlős vagy már előtte,akkor megbeszélitek a vizsgálat előtt,hogy vagy kinnt várjon meg,vagy ha bemegy veled az orvoshoz a vizsgálat alatt forduljon el.



De úgy zajlik bemész a dokihoz elmondod mi a problémád és ha feláll csak akkor nem tudod hátra húzni és ő majd megtapogatja a heréidet és hátrahúzza a fitymád is és dönt hogy elég egy kenőcs,vagy más beavatkozásra van szükség,van hogy állva és fekve is megvizsgál az orvos,mert így más a herék állása is.Azzal viszont vigyázzatok mit ajánl az orvos mint gyógymód.


De ilyen enyhe szükületnél van hogy az otthoni módszer is segít,minden este fürdékor,meleg vízben óvatosan felállítod a fütyid és hátrahúzkodod mondjuk egy percig,kicsit fájhat,feszülhet,de szépen fokozatosan lazul és helyre jön a bőr majd.De mondom óvatosan kell csinálni,szépen,lassan.Akár pár nap,egy hét alatt is érezhető a változás.


Semmi ciki nincs benne ha elmondod mi a problémád,gondolj bele ha egy lány elkezd menstruálni az apja is tudja meg van neki,a kiscsajnak sem ciki,vagy ha elmegy előszőr nőgyógyászhoz akkor sem az,akkor neked sem az,nem kell annak lennie.


Majd írd le mire jutottál.

2011. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
okés köszönöm
2011. nov. 23. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!