Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Minden reggel arra ébredek,...

Minden reggel arra ébredek, hogy iszonyatosan fáj a fejem. Általában miután kikelek az ágyból elmúlik, bár ma éppen nem akar, úgy fáj, majd szét hasad. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Most ébredés után megmértem a vérnyomásom, ülve. Először 154 volt. Folyamatosan mértem, és minél regebb ideje voltam ülő helyzetben, annál alacsonyabb lett, a végén már "csak" 133 volt. 41 éves vagyok, nem szedek semmi gyógyszert semmire. Mi okozhatja ezt?
2011. nov. 22. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bár a magas vérnyomás okozhatna fejfájást,de hogy arra ébredsz,ez furcsa(úgy értem nyugalmi állapotban ritka a magas vérnyomás)a párnáddal/ágyaddal minden rendben?Én akkor ébredek fejfájással,ha rossz párnát választottam.
2011. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én magasvérnyomásos vagyok. A vérnyomás mindig hajnalban a legmagasabb, sokan akkor kapnak agyvérzést, stb. Állítólag akkor aktivizálódik valami, illetve zajlanak le bizonyos folyamatok. Én is ha reggel felkelek, mindig magasabb, és ha front van, stb. van, hogy fejfájásra ébredek. 36/N
2011. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igaza van 36/N-nek, ezért is szoktak 24 órás megfigyelést csinálni.
2011. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez rettenetesen magas. Irány a doki.
2011. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 komasa ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz, és meséld el neki. Valószínűleg kapni fogsz egy 24 órás vérnyomásmérőt, ami gyakran méri a vérnyomásod. A vérnyomásmérő által mért adatok alapján fogja eldönteni a következő lépést (gyógyszer, kardiológia, laborvizsgálat, ultrahang, ct... ezt ő tudja) Jobbulást kívánok!
2011. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10:11-es, azért ez nem rettenetesen magas, de foglalkozni kell vele.
2011. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mennyi az alsó érték?
2011. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

*nyugalmi állapotban ritka a magas vérnyomás


Ez így nem igaz, reggel (hajnalban, ahogy írták) a legmagasabb, nekem azt mondta a doki, hogy valahogy a hormonok "megindulásával" van összefüggésben.

(Nyilván lehet du. 3-kor magasabb, ha jól felidegesítenek, de az más kérdés, nem nyugalmi állapot.)

2011. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez igaz, nekem mindig menstruáció előtt ugrik fel.
2011. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De hol van a kérdező??
2011. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!