Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Állandóan kipattogok borotválk...

Állandóan kipattogok borotválkozás után. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az a probléma, hogy ha a hónaljamon/felsőtesten/intim területen szőrtelenítek (borotvával), mindig kipattogok utána. Pedig elegendő borotvahabot használok illetve ha befejeztem akkor balzsamot is rakok rá. (Arcszeszt nem mert alapból elég száraz bőröm van.)

Mégis 2 nappal rá teljesen ki van pattogva ott ahol leborotváltam (a hónaljamon legfőképp), piros, viszket és fáj is. Pedig túlzásba sem viszem, heti 2x csinálom.


Az arcomon viszont nincs ilyen probléma, ott nem pattogok ki soha. Minőségi borotvát használok (eldobható, de a legjobb fajta az eldobható Gilette borotvák között), és nem értem mi a probléma, mitől pattogok ki.


Zuhany alatt szoktam csinálni, mondjuk eléggé kapkodok mert 5en vagyunk a családban és senki sem ismeri a magánszféra fogalmát, hogy a fürdőben egyedül szeretnék lenni, tehát lazán benyitogatnak meg bejönnek kopogás nélkül...


Mit tudtok tanácsolni?


Köszi előre, 15/F.


2011. dec. 4. 08:57
 1/3 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Érdekes, hogy 15 évesen ilyen problémáid vannak, hogy ennyire szőrösödsz, hogy az arcodat is kell borotválni. Én azt javasolom, hogy használj elektromos borotvát (én néha hajnyíró gépet használok, ugyanaz a hatás szerintem) Amúgy én nem használnék eldobható borotvát. A biztonsági borotva nagyságrendekkel jobb, de az ilyen fiatalok kezébe nem való. Az arcod ha nem pattog ki, akkor borotváld, máshol próbálj meg valami elektromosat, mert a hatás majdnem ugyanaz szerintem, de 0 irritáció.
2011. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Gondoltam már elektromos borotvára, csak az anyagiakkal van gond. Nem nagyon van rá pénzem, gondolom 8-9 körül kapok csak elfogadhatót.

Az arcomnál kicsit pontatlanul fogalmaztam.:D Tehát egyik napról a másikra nem jelenik meg összefüggő borosta, hanem inkább az arcom 2 oldalán ,,szőrszálak", meg a pajesz résznél. Ezeket 2 naponta szedem le, a bajusz és az áll részt pedig 3 naponta. (Általában sietek vele 2 naponta reggel és olyankor nincs se kedvem se energiám lehúzni egybe az egészet mert olyankor bajusz + áll résznél még épphogy van valami, azt általában csak 4 naponta szedem.)

Tehát azért nem úgy kell elképzelni mint egy felnőtt férfi arcszőrzetét. :D

2011. dec. 4. 12:47
 3/3 A kérdező kommentje:
"Ezeket 2 naponta szedem le, a bajusz és az áll részt pedig 3 naponta." --> ezt elírtam, nem 3, hanem 4 naponta akart lenni.
2011. dec. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!