Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here vízsérv műtét fájdalmas?

Here vízsérv műtét fájdalmas?

Figyelt kérdés
Már több éve van ilyen vízsérvem, de annyira nem zavaró, hogy műtét kellett volna. Érdeklődnék, hogy ez a műtét hogyan történik? Altatásban, vagy csak érzéstelenítik? Ha nem altatásban, akkor mennyire fájdalmas? Mit érezni közben, és utána?
2011. dec. 6. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Felnőttkorban nem tudom, hogy zajlik, de gyerekeknél egy rövid, altatásban végzett műtét. Reggel bemennek a gyerekkel, délelőtt megműtik, délután otthon van. Hogy mit csinálnak nem tudom, de az ágyék felett oldalt vágnak néhány centit. Felszívódó varrat, úgyhogy varratszedésre sem kell menni. Unokaöcsém másnap már rodeózott a kismotorral és semmi baja nem volt, azon kívül, hogy öltözés, vetkőzés közben picit érzékeny volt a seb, de az is csak néhány napig tartott.


Így megy egy háromévesnél, de gondolom felnőttnél sem lehet sokkal komplikáltabb :)

2011. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem 20 évesen műtöttek vele, és nem is altattak el, csak helyi érzéstelenítést kaptam. Kb. 15 percig tartott az egész, viszont 2 hónapig nagyon kellett vigyáznom, hogy ne erőltessem meg magam. Ha kicsit jobban mozogtam, elkezdtek begyulladni a herék. Folyamatosan jegelni kellett műtét után. Fokozatosan elkezdtem tornáztatni a műtéti heg körül, ilyen lábemelésekkel, csak óvatosan, amennyire éreztem, hogy lehet. Mindig jobban bírtam kicsit a megterhelést, de mire 100%-os formába kerültem, 1 év eltelt. Szóval nem éppen úgy hevertem ki a dolgot, mint a fent említett kissrác. Végülis nem volt annyira vészes, de ésszel kellett emelni. Én nagyon vigyáztam rá, ezért azóta nem érzékeny a terület semmire. Viszont van pár ismerősöm, aki nem volt ilyen óvatos, és 6 hét után ugyanúgy elkezdett melózni vele, és nekik érzékeny az időjárásra is. Ez a lágyék részre vonatkozik, ahol a vágás lett.


Egyébként lehet kérni altatást is. Egész eéviselhető volt altatás nélkül is, csak 2 görcsöt éreztem pillanatokra, amikor visszahúzták a rendszert a helyére. Igaz akkor majdnem leugrottam a műtőasztalról, de kibírható.


Ha fáj, és pl. nekem guggoláskor nyomta a herémet, akkor műttesd meg, mert terméketlenné válhatsz tőle.

2011. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

08:39


Nekem egyáltalán nem fáj, és nem is annyira nagy, de már sok éve ott van. Számomra esztétikai problémát jelent csak, ezért nem tudom eldönteni (immáron évek óta)

2011. dec. 7. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Orvos látta?
2011. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Látta, de ez már jó sok éve volt. Az lett akkor, hogy nem kötelező műteni, én döntsem el, hogy zavar e.
2011. dec. 7. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor rajtad áll. Ha egyéb gondot nem okoz, akkor szerintem hagyd. De te tudod.
2011. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Számomra még nem is lenne annyira rossz, mert hát nem azt nézegetem egész nap, stb. De a gyengébbik nem képviselői? Ez mennyire hátrány, mindig ez jár a fejemben, hogy majd amikor meglátják, akkor a kínos pillantások...
2011. dec. 7. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre nem tudom a választ sajnos.
2011. dec. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!