Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 17 éves vagyok, és valószinüle...

17 éves vagyok, és valószinüleg herevisszér tágulatom van. A bal here fölött kitapinthatóak a megvastagodott erek. Vajon szükséges e egy műtét? Lehet e ez még rossz hatással a nemzőképességemre?

Figyelt kérdés

2012. jan. 14. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Kizárt dolognak tartom hogy 17évesen ilyen bajod lenne.

Bármit is érzel,szerintem csak egy sima duzzanat, amit a hormonális fejlődés okoz,ilyen korban teljesen normális pl a mellékhere duzzanat,herebántalmak, stb...


De ha annyira aggódsz irány egy urológus.

Ő majd megmondja mi lehet.

2012. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Kérdésedben a válaszaid is.

Jobb minél hamarabb megmutatni egy urológusnak! :-o



A herevisszér bármilyen fiatal kortól előfordul6, elsősorban azonban serdülőkortól jön ki, főleg magas, vékony testalkatú, esetenként gyúrást v. sportolást végző fiúk és férfiak körében. Ha nem foglalkoznak vele, nem kezelik (műtik), terméketlenséget (meddőséget) okoz6. (impotentia generandi)


Sok párnál okoz problémát, többüknél van úgy hogy későn fordulnak vele orvoshoz, pedig a herék rendszeres önvizsgálatával IDŐBEN KISZŰR7Ő LENNE, ahogyan azt a Kérdezőnk is nagyon okosan tette. ;-) Sokan ennek ellenére mégis lusták elvégezni magukon hetente ezt a pár perces önvizsgálatot fürdés után álló testhelyzetben, vagy nagyívben "lexarják", nem tartják fontosnak ill. nem mutatnak érdeklődést a téna iránt, egészen addig,... Pont.


Üdv: EE

2012. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én tényleg magas és vékony vagyok és gyúrni is szoktam. Tehát ezek megvannak. El kell majd menjek egy urológushoz. De ő honnan fogja megmondani, hogy kell e műtét? Meg kell neki mutassam ott helyben, vagy ultrahangos vizsgálat következik? És ha igen, az hogy működik?
2012. jan. 14. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

De ő honnan fogja megmondani, hogy kell e műtét?

_ Onnan, hogy megvizsgál. Fekve is, állva is. Álló testhelyzetben ez jobban kitapint6ó, én is úgy szűrtem ki már jó pár embernél a varicokelét*. (* Ez az orvosi elnevezése a herevisszér-tágulatnak ill. -gyulladásnak.)


Meg kell neki mutassam ott helyben,...?

_ Kérdésedben a válasz.

...vagy ultrahangos (UH) vizsgálat következik?

_ Ha kitapintja, minek?

És ha igen, az hogy működik?

_ Nem voltál még UH-n soha? S:-s


Üdv: EE

2012. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És a műtét rizikós egy 17 évesnek mint én vagy fájdalmas? Sose voltam még UH n, és nem tudom, hogy milyen. Néha súlyzós edzés után húzó fájdalmat érzek, vagy hasprés után. Vajon meg kell műtsenek szerintetek , vagy nem feltétlenül?

Köszi előre is hogy válaszoltok

2012. jan. 15. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden műtét fájdalommal és rizikóval jár bizonyos fokig, ezt a fájdalmat azonban nem műtét alatt fogod érezni, hanem érzéstelenítéskor, majd utána, amikor annak 6Ása kimegy majd belőled. És hidd el, inkább műtsenek meg, mert akkor legalább biztosra me7tek azzal, hogy nem áll fönn többé ez a probléma.

Az ultrahang nem vészes, csak feküdni kell, addig összezselézik a hajad... khm... akarom írni a zacsid és az alhasad, ill. szeméremtájékod "frizurázatát". X-D

A súlyzós edzést, no meg a gyúrást pedig egy félévig legalább, de hanyagold. Ha nem is félévig, de addig kíméletesen csináld úgy egy olyan 3-4 hónapos teljes gyógyulási idő után. Viszont azzal kalkulálnod kell, hogy a varicokele évekkel később akár kiújul6, szóval le7, inkább más sport után kellene nézned. De ez ügyben kérd ki műtőorvosod tanácsát, véleményét! :-o


Nekem is volt problémám a herémmel (csak nem a baloldalival...) tudom, milyen xar érzés, szerencsére engemet ezzel nem kellett műteni, jobb oldalon uis nem le7séges varicokele az orvosok szerint, mivel ott a herevéna nem a vesevénába torkollik (mint baloldalon), hanem közvetlenül a főverőérbe.



Ha bármi segítség kell, kérdésed van, vagy csak félsz és dumálni akarsz, >>privizz nyugodtan! Ha tudok, segítek! ;-)

Fel a fejjel! :-D


Üdv: EE

2012. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kiskuka válasza:
igenis örüj h 17 évesen jött ki énis enyi vagyok a tizeneves korban a fiuk 42 szazalékanal kijön az elsö komentelö buta nekemis lesz ien mütétem bevagyyok szarva mint alat dehat csak tuleszünk rajta
2013. jan. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!