Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez így normális? (herevisszér-...

Ez így normális? (herevisszér-tágulat)

Figyelt kérdés

Múlthéten műtöttek, szerdán voltam az urulógusnál, mert úgy éreztem, hogy folyadékkal telítődött a herezacskó bal oldala. Megnézték, megultrahangozták, és valóban, igazam volt. Ez mára eltűnt. Tegnap este (csütörtökön) egy kisebb érköteget véltem felfedezni a bal oldali herémnél, ahol a visszér-tágulat is volt. Mára már ugyanakkorának érzem, mint a műtét előtt, nem erőltettem meg magam.

Az orvos szerdán kiírt még egy hétre, hogy pihenjem ki magam. Ezen kívül a lapra az van írva, hogy kicsit begyulladtak az erek.

U.i: Az ultrahangon szerdán még minden oké volt, a kitágult erekben már nem folyt vér.

Azt nem tudom, hogy ez esetleg átmeneti lenne, hogy esetleg megteltek folyadékkal, és majd felszívódik? Vagy egy héttel a műtét után már ki is alakult újra a herevisszér tágulat? :(


2011. okt. 21. 23:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Hozzáértők és a műtéten átesettek kommentjére vagyok kíváncsi, idióta hozzászólásokkal kérlek kíméljetek.


Mellesleg 17/F ha számít is valamit.

2011. okt. 21. 23:34
 2/8 marci936 válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..


Ha elolvasod rájössz, kb nekem is ez a problémám, hogy az erek még mindig ott vannak, amúgy én is 17 vagyok novemberben lesz 18, azérti irtam annyit, hát biztatót nem tudok mondani, de a kérdésed elolvasása után, hétfőn biztosan elmegyek urológushoz, és megérdeklődök a tied felöl is.

2011. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 marci936 válasza:
Amúgy engem hétfőn műtöttek és akkor a doki 12kor mondta, hogy sikeres volt a műtét, este 6-ra hazahoztak és már egyből az ágyban megfogdoztam, és ott voltak az erek eléggé fáradt voltam igy nem foglalkoztam vele, szóval kétlem, hogy 6 óra alatt kialakult volna nekem még is, de minden esetre azért rákérdezek :)
2011. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Én májusban leszek 18, jövőhét szerdán megyek vissza az urulógushoz, de azért köszi, ha érdeklődsz az enyém iránt is :) Amúgy az a furcsa, hogy én nem észleltem a műtét után az ereket, persze ott voltak, csak nem volt már bennük vér és ezért nem éreztem őket. Na mindegy, majd meglátjuk, azért is tettem fel a kérdést, hogyha bárki ilyesmit tapasztal a műtét után akkor itt elolvashassa a válaszokat, majd megírom, hogy velem mi történt.
2011. okt. 22. 21:55
 5/8 marci936 válasza:
Oké rendben, várom a beszámolót! :)
2011. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem herevisszér tágulatom van, csak megduzzadtak a dolgok a zacskóban. Kis gyulladás és egy kis herevisszértágulat.
2011. okt. 26. 10:42
 7/8 marci936 válasza:

Nos, voltam én is dokinál, megnyugtatott, hogy ez normális 1 hónap múlva kontroll, azért vannak még ott az erek, mert a műtétnek nem az volt a célja, hogy az ereket tüntessék el, hanem a pangás (a vér lassú áramlása) megszüntetése, ezt fentebb a hasamnál elszoritással tette meg, igy normális, az ereknek meg kell idő mig visszaáll az eredeti méretére.


Szóval viszonylag jól jártunk. :D

2011. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg azokban az erekben már nem fog vér folyni és elhegesednek, majd felszívódnak :$ :D
2011. okt. 26. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!