Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek nem kéne bevezetni...

Szerintetek nem kéne bevezetni hogy a fiúk, férfiak is járjanak évente urológiai vizsgálatokra?

Figyelt kérdés

Ráférne mindre évente egy urológia, meg egy nemibetegség vizsgálat. Mert szinte az összesnek fertőzései vannak, és terjesztik a nőknek, mert nem tudnak róla. Pl:HPV

A nők meg már járjanak 16 éves koruktól nőgyógyászhoz, viseljék el évente a megaláztatást, és mindezt természetesnek veszi a társadalom.

A férfiak meg játsszák a büszkét hogy ők ugyan nem vetkőznek le, és ugyan nem fog hozzájuk érni orvos "ott", meg ugyan nem nyúlhat beléjük senki.

A leg felháboritóbb amikor van egy pár, és mondjuk gombás fertőzésük lesz. Ilyenkor is persze a nő menjen orvoshoz megint, mert az az ő dolga. A férfi meg még véletlenül se menne el, hanem várja hogy majd a nő hoz neki is krémet rá.

Amig egy nő élete során kb 50 ilyen vizsgálaton esik át (terhességet is beleszámitva), addig 10ből 8 férfi életében soha nem megy el ilyen vizsgálatokra.


2012. jan. 18. 11:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
de, szerintem is évi egy szűrés nekik is kéne. Főleg ha a hererák veszélyére is gondolunk.
2012. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a megalázó egy nőgyógyászati vizsgálatban?
2012. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Akkor gondolkozz el rajta. Ha férfi vagy persze fogalmad sincs. Ha nőként irtad ezt, akkor meg örülj neki hogy nem vagy szégyenlős, és hogy normális dokihoz jársz. Mert aki nem érzi megalázónak annak ez a 2 dolog összejött.
2012. jan. 18. 11:29
 4/27 anonim ***** válasza:
40%

Igen, ez furcsa!

Barátom is mondta, hogy őt aztán meg nem vizsgálná "ott" egy orvos, hogy fogdossa, meg stb...

Mondtam, hogy de mi is járunk nőgyógyászhoz.

Azt mondja: "Az más!"

Miért más, azt nem tudja, de a nőknek természetes, hogy nyúlkálnak beléjük, a férfiaknak megalázó.

Legalább is szerinte.

Furcsa ez valóban, mert tényleg nagyon sok férfi fertőzi a párját újra és újra, de orvoshoz szinte egész életében nem megy.

A férfiaknak amúgy is sok minden megalázó, amit szerintük a nőknek el kell viselni, mert nekik természetes.

Az egyik kedvencem az, amikor kérdezik tőlem, hogy "Nem akarnál nővel szexelni?"

Mondom: "Nem, mert hetero vagyok, és nem izgatnak a nők. Miért te akarnál férfival szexelni?"

"Na, nem! Az más! Hogy képzeled! Nem vagyok én bu.zi! De a nőknél ez majdnem természetes!"

Pedig tök ugyanaz a két dolog.

Ugyanúgy, mint az orvosi vizsgálat.

2012. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
2. vagyok és nő, szégyenlős vagyok, csak felfogás kérdése. Úgy kell felfogni, hogy az én érdekem, hogy ha esetleg valami bajom lenne, hamar vegyék észre. És akkor nem megalázó.
2012. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nekem olyan rossz tapasztalataim voltak hogy mostmár kerestem egy magánorvost. Ott csak a szégyenlősséggel van gondom, de a hangulat legalább jó. De egy alkalom 10 ezer.

És akik ezt nem tudják meg fizetni azok szenvednek tovább a bunkó sztk-s orvosokkal. Sok barátnőm úgy döntött hogy inkább nem is jár emiatt.

2012. jan. 18. 11:51
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem minden SZTK-s doki bunkó, nekem szerencsére most már nagyon jó dokim van :)
2012. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem kissé rosszul látjátok ezt a problémát.


1. azért nincs részben férfiak számára minden évben urológiai szűrés, mert nem lenne elég urológus, hogy végig vizsgáljuk az összes férfit és még mellette a rendes ellátást is biztosítsuk.


2. másrészt az igaz hogy lehetne prosztataszűrést végezni pl. MR-rel férfiakon csakhogy ha ezt meglépnénk akkor az OEP abban a minutumban összeomlana. plusz nincs elég MR sem az országban.


3.arra pedig hogy miért a nő megy el a kivizsgálásokra gombás fertőzés esetén az a válaszom, hogy mert hamarabb jelentkeznek a tünetek, tekintve, hogy a húgycső jóval rövidebb, tehát a fertőzés is hamarabb "kúszik" fel és okoz tüneteket. Szóval, szerintem felesleges ezért becibálni a férfiakat, mikor csak egy kenőcsöt/tablettát kell kiváltani és azt néhány napig megfelelően alkalmazni.


Az meg hogy mi férfiak tudunk bunkók/hülyék lenni aláírom. de ezt a mondatot "A nők meg már járjanak 16 éves koruktól nőgyógyászhoz, viseljék el évente a megaláztatást, és mindezt természetesnek veszi a társadalom" eléggé demagógnak tartom.

2012. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"az OEP összeomlana"

Ja, a nők vizsgálatától nem? Én szt mondom, hülyeség ez a kötelező jellege. Gombára ott a gyógynövény, HPV-re meg ott van az immunrendszer erősítése. Régen is megvoltak öreg banyáink pinaturkászat nélkül. Meg is szültek. Nem kell ezt túldramatizálni életrevaló egyedeknél. Ha meg nem vagyok életrevaló, úgyis mindegy.

2012. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Agyamra ment már a füveskönyv...

Öreg anyáink :-)

2012. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!