Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől érzem a szívdobogásomat?

Mitől érzem a szívdobogásomat?

Figyelt kérdés
Voltam kivizsgáláson, merthogy nagyon zavart hogy folyton éreztem amint ver a szivem, és ahogy végig áramlik a vér az ereimben. Éreztem mellkasomban, karomban, nyakamban, kezemben, ujjaimban. De a kardiológus néni egy EKG-teszt után azt állapította meg, hogy a szivem rendben van. Az elsődleges panasz ugyanis a kissé magas vérnyomás volt amiért odamentem. Szóval azt mondta, hogy nem ír fel semmit, majd ha állandósul a magas vérnyomás akkor igen. A kérdésemre meg, hogy miért észlelem a szivem működését azt felelte, hogy hát van az olykor úgy hogy érezzük. Nem sokáig nyugtatott le ez a duma, sokszor beparázom mikor felfigyelek hirtelen erős szívdobogásokra, megijedek és szemmel láthatóan a mellkasom alatt lüktet a hasam, pulzál. Mitől lehet ez igy? Mit lehet tenni ez ügyen?
2012. jan. 18. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb oka a stressz, de sok gyógyszer mellékhatása lehet, koffeinérzékenységnél, így sokaknál jelentkezik kávétól, teától, kólától.

Próbáld kerülni a fent említett tényeket, ha esetleg nagyon vékony vagy nézesd meg a pajzsmirigyed.

2012. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt csinálva vérkép teszt is. Nem a pajzsmirigy az oka. Nem vagyok nagyon vékony.
2012. jan. 18. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

esetleg pajzsmirigy túlműködés.

énis érzek ilyet. nagyon car. :S

én pl. az ideggyógyásztól tudom, h meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem. azt mondta, h lehet túlműködik, és ezért érezhetem a szívdobogást is.

2012. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pánikbetegség.
2012. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki, elképzelhető, hogy ritmuszavarod van.
2012. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!