Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Borotválkozási szokások?

Borotválkozási szokások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát lehet, elég cink 20 évesen ilyet kérdezni, mondjuk sajnos nem volt, aki megmutassa, de akkor is:D

(kicsit rizsás lesz az eleje, bocs, lehet elég lenne csak a pár kérdés)


Szóval, azért már jó pár éve borotválkozom (16 voltam kb), elég erős a szőröm, nő mindenfele az arcomon, még a szememhez tök közel is, mondjuk nem olyan sűrű.

Viszont ilyen, ami most történt, még nem fordult elő. Szóval a mostani barátnőmmel (és nem rá vagyok allergiás...mondjuk másnál nem fordult elő, amikor szórósabb vagyok, akkor nem fordult elő) eléggé sok időt töltöttünk csókolózással, ami alatt az összes arcszeszt "eltávolította" a szám körül, eléggé bepirosodott, másnapra már ilyen fehér gennyes pattanások is lettek...nagyon sok. És még pár nappal utána is. (Nem az utókezelések érdekelnek, az már folyamatban van, és javul a helyzet...egész emberien nézek már ki:D)

Úgyhogy gondolom valamit rosszul csinálok, vagy valami rosszat használok, mert nem hiszem, hogy ennyire extra érzékeny legyen a bőröm. Azt sem mondanám, hogy nem telt el mondjuk minimum 1-1,5 óra aközött, hogy borotválkoztam és hogy találkoztunk.

Általában fürdés után borotválkozom, benedvesítem az arcom , aztán borotvahabot teszek rá, várok egy kicsit, aztán használatba veszem a Gilette 3 pengés borotvámat, azzal lehúzom (itt van egy kisebb mellékkérdés...növekedési iránynak megfelelően sokkal nehezebben jön le, mint ellentétesen, így inkább ezt szoktam, bár hallottam már, hogy az nem feltétlenül jó), aztán leöblítem langyos vízzel, megtörölöm a törölközőbe az arcom, és bekenem az arcomat arcszesszel-aftershave-vel.


Ez a folyamat így jó?:D

Inkább valami krémet javasolnátok az arcszeszes after shave helyett? Konkrét terméknév esetleg?

Vagy hab helyett gél? Bár az úgy hallottam, a gyengébb szőrhöz való.


Előre is köszönöm a válaszokat, remélem majd adtok pár jó tanácsot:)


2012. jan. 29. 23:45
 1/1 Darkkingdom ***** válasza:
Nos, az én bőröm is elég érzékeny!Én minidg növekedéssel ellentétesen húzom hogy mégsimább legyen elősször rossz volt,de hozászokott a bőröm,hab helyett GEL-t hazsnálj abból is az érzékeny bőrűeknek valótpl Gilette-ből ami zöld csikba van irba valami alul most nem tudom pontosan! borotválkozás után ha smároltam nekem is kipattogott hiába 1-1.5 óra több kell neked mivel borotvéálkozás után kitágulnka apólusok.... és ezért pattogsz ki!arcszesz kiszárithatja,borotválkozás utáni GEL-t hazsnálj abból is minegy RÉSZBEN melyik csak inkább drágánbb ismertebb legyen,de abból is az érzékenybőrűeknek valót!Gáz nem gáz ez van! enniyt tudtam segiteni :)
2012. jan. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!