Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 nap alatt változtatni az...

21 nap alatt változtatni az élet fontosabb területein: - nethasználat redukálása, szokások elhagyása, felvétele. Mindezt hogyan lehetne megvalósítani?

Figyelt kérdés

Még két napot dolgozom, azután lesz 30 nap szabadnapom (szabadságomat veszem ki egyben +egyéb "jutalomnap", csúsztatás), amivel én magam rendelkezem: azt teszek, amit akarok.


Elhatároztam (már korábban), hogy alapjaiban megváltoztatom az életemet. (Nem tudom ezt másként megfogalmazni.) Most itt a lehetőség, hogy átálljak a másik ütemre, szokásokat vegyek fel és hagyjak el...


DE a kérdésem az, hogy mégis hogyan kezdjem el ezt az egészet? Tudom, hogy állítólag egy szokás kialakításához 21 napra van szükség. Most van annyi teljesen szabad napom.


Ilyesmire gondolok, hogy ez jó ötlet-e, illetve milyen hasonló jellegű tippet tudnátok adni?

- Leírom azt, hogy mit hogy csinálok JELENLEG, és leírom azt is, hogy mit hogy SZERETNÉK átalakítani, változtatni.

Pl. Jelenleg általában 8.00-kor kelek. Ezután minden nap 5.00-kor kelek. (és fokozatosan térek át a korai kelésre)

- Jelenleg nem nagyon tervezek előre. Ezután megtervezem a napjaimat, amennyiben a beosztást/teendőket én határozom meg.


Továbbá lelki téren is szeretnék fejlődni:

van pár ilyen témájú könyvcímem. Célszerű lehet, hogy kijelölöm, hogy melyik könyvnek melyik részét olvasom el egy adott nap (haladási terv)?


És ami még a legfontosabb: tudom tapasztalatból, hogy amikor hirtelen sok a szabadidőm, akkor lehuppanok a net elé és azt nyomatom. Majd visszatekintve bánom, hogy semmi hasznosat nem tettem, csak elpazaroltam az időm.

21 nap alatt hogy lehet beállítani az internet használat idejét, hogyan redukálhatnám azt?


Milyen hasonló tippeket tudnátok adni?


25/L, szingli :)


2010. jún. 16. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A változtatáshoz nem kell szabadság, sőt egyáltalán nem biztos, hogy ez a legjobb alkalom. Sokkal hasznosabb, ha egyenként veszed sorra, amin változtatni akarsz, és egy hétig mindig arra koncentrálsz, mint ha hirtelen fel akarod borítani az életedet. Ettől hamar elfogyhat az elszántság.
2010. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Változtatások helyett töltsd meg a napjaidat tartalommal! Minden nap más csinálj, próbálj ki mindent amire van lehetőséged! Bringázz, menj moziba, kirándulni, kiállításra, sétálni vagy egy tanfolyamra ami érdekel, ismerj meg új embereket. Hidd el ha új impulzusok érnek szépen be fog érni, hogy min is kellene változtatnod. Ha reggelente eljársz kocogni, utána letusolsz úgy fogsz pörögni egész nap, tele leszel energiával és mindjárt a kezedbe tudod venni a sorsod! Hajrá!;-)
2010. jún. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én a helyedben inkább elmennék kirándulni, strandra, Balcsira:)

elkezdenék tornázni, és feltölteném magad.

itt a nyár, ne tervezz úgy a jó ha érnek meglepetések, irány a szabad:D

2010. jún. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt én azt hallottam, hogy a szokások felvételéhez/elhagyásához fél év kell, másrészt szerintem a drasztikus elhatározások mindig kudarcra vannak ítélve.

Szerintem jó ötlet összeírni, mit szeretnél, de fokozatosan kell megváltoztatni az életedet.

És miért akarsz 5-kor kelni? Főleg szabi alatt, ami a pihenésé, feltöltődésé? Ha a 8 óra késő, kelj 7-kor vagy fél 7-kor, de az 5 órával annyit érsz el, hogy 1 hét múlva hulla leszel (vagy korán lefekszel cserébe? melegben úgysem tudsz aludni), és ha lesz pasid, a falra mászik attól, hogy hajnalban felvered azzal, hogy kimész mosakodni. :)

2010. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

www.thesecret.hu


A vonzás törvényét alkalmazva bűvöletes milyen változások érhetőek el.


Nekem nem sikerült magamévá tennem, de garantáltan működik.

2010. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindezek után csak fáradtabb leszel, mint voltál.

Mi a francnak pl 5-kor kelni?

2010. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges agyonfegyelmezni magad. Mi a fenének 5-kor kelni? Több időd nem lesz tőle, mert ennyivel korábban ki is dőlsz majd esténként. Azt a könyvet meg, amit úgy kell beosztogatni, hogy mikor mennyit olvasok belőle, vágnám a falhoz. Ha egy könyv leköt, akkor örömmel olvasod amikor csak van rá időd. A netezés redukálására az egyetlen mód, ha van helyette más, kellemesebb programod. Menj társaságba, iratkozz be táncsuliba, menj el strandra, próbálj ki új sportokat, új dolgokat stb.. Pusztán attól nem lesz izgalmasabb életed, hogy három órával korábban kelsz.
2010. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! (Bár a többséggel nem értek egyet...)

Nagyon szétszórt vagyok, halogatok, inkább a net előtt ülök, ha tehetem, stb. éppen azért igenis kellene valahogy fegyelmeznem/szabályoznom magam.


Azért is írtam ki ezt a kérdést, hogy hogyan lehetne rendszert vinni a napjaimba.


Várok további válaszokat. Köszönöm az eddigieket is!

2010. jún. 18. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:

"Milyen hasonló tippeket tudnátok adni? "

Mihez hasonlót, Te nem adtál semmilyen tippet.

Az pedig egy nagy marhaság, hogy most a szabadságod alatt kezded magad kínozni. Inkább kényeztesd magad. Netezz éjjel ( én 3-4 óráig csinálom) aztán addig alszok ameddig csak bírok ( 10-12 előtt soha nem kelek fel)

2010. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!