Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy kell borotválkozni? Hogy...

Hogy kell borotválkozni? Hogy kell a borotvát tisztítani?

Figyelt kérdés

2012. febr. 22. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2012. febr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

II. Felszerelési tárgyak, munkaeszközök



12. A felszerelési tárgyakat, munkaeszközöket és edényeket állandóan jó karban, használható állapotban, szennyeződéstől védetten, tisztán kell tartani. Hengerkefét, púderpamacsot, hibás, vagy rozsdás eszközt használni nem szabad. Porozóbojt (púderpamacs) helyett porfúvó készüléket, tiszta kendőt, vagy használatlan gyapotpamacsot szabad használni, mely utóbbit azonban ismételten felhasználni tilos.

Szivacs használatát lehetőleg kerülni kell, amennyiben használatára szükség van, úgy azt használat után vízcsap alatt alaposan ki kell öblíteni, majd hatásos fertőtlenítő oldatba (pl. 1 ezrelékes Sterogenol) kell helyezni. Újabb használat esetén a szivacsból a fertőtlenítő oldatot vízcsap alatt ki kell öblíteni. Szivacs használata helyett higiénikusabb eljárás az arcnak folyóvízzel való lemosása és utána frissen mosott és vasalt kendővel szárazra törlése.


13. Halottak nyírásához és borotválásához használt eszközöket külön tokban és rekeszben kell tartani és rendeltetésüknek megfelelően meg kell jelölni. Ezeket az eszközöket más célra használni nem szabad és minden használat után megfelelően, gondosan fertőtleníteni kell.


14. Gondoskodni kell a munkaeszközök folyamatos tisztításáról és hatásos fertőtlenítéséről. Eszerint a fémeszközöket (borotvákat, ollókat stb.) használatuk után tisztára kell mosni, majd 5-6 percre hatásos fertőtlenítő (pl. 1 ezrelékes Sterogenol, 1-2 ezrelékes Neomagnol) oldatot tartalmazó edénybe kell helyezni.

A hajnyíró gépet minden használat után tiszta ruhával meg kell törölni és erre alkalmas fúvó-tisztító eszközzel a gép fogai közül a hajszálakat el kell távolítani.


15. A hajhullámosításhoz használt eszközöket (csíptetők, hajtűk stb.) naponta legalább egyszer, de szükséghez képest többször is száraz hővel, vagy kifőzéssel fertőtleníteni kell. Főzést nem tűrő (műanyag) eszközöket (pl. a manikűrös áztató tálak, kozmetikai arclemosó tálak, pedikűrös medencék, vagy női fodrászathoz használatos hajbodorító, hajcsattok stb.) a borotvák és ollók fertőtlenítésére előírt vegyszerekkel, azonos módon kell fertőtleníteni. Papírból készült eszközöket ismételten felhasználni nem szabad, azokat egyszeri használat után meg kell semmisíteni.


16. A szappanozó pamacsot (ecsetet) minden használat után folyóvízzel alaposan ki kell mosni és hatásos fertőtlenítő (pl. 1 ezrelékes Neomagnol, 1 ezrelékes Sterogenol) oldatba kell mártani. Újabb használat előtt folyóvízben ismételten át kell öblíteni. Szappanhabban szappanozó pamacsot (ecsetet) tartani nem szabad. Az arcról eltávolított szappanhabot az arcra visszakenni tilos.


17. Timsót és fertőtlenítő rudacskát minden használat után és előtt folyóvízben gondosan le kell mosni.


18. A fejtámlák tisztaságát perforált, vagy összefűzött papírtömb használatával kell védeni, melynek felső lapját minden vendég után le kell szakítani és meg kell semmisíteni. A fejtámlára papírtömb helyett vendégenként váltott tiszta kendőt is lehet alkalmazni. Könnyen tisztítható anyagból készült, vagy ilyen műanyaggal borított fejtámla esetében a papírtömb, vagy kendő használatát mellőzni lehet. Ebben az esetben a fejtámlát minden vendég után fertőtlenítő szerrel kell lemosni.


19. A forgalomnak megfelelő mennyiségű, valamint a váltáshoz szükséges tartalék fehérneműt (törölköző, lepedő, terítő, kendő, fejkendő stb.) készenlétben kell tartani úgy, hogy minden vendég frissen mosott és vasalt, tiszta fehérneműt kapjon. A tiszta fehérneműt a szennyestől elkülönítve kell tárolni. A fehérnemű tárolására szolgáló tartályokat, vagy rekeszeket állandóan tisztán kell tartani.


20. Vendégek kiszolgálásával foglalkozó személyek munka közben fehér, világos színű és állandóan tisztán tartott munkaruhát (munkaköpenyt) kötelesek viselni. Sötét színű munkaruhát (munkaköpenyt) csak hajfestésnél szabad használni. A munkaruhát az 5/1968. (V. 30.) Kip. M. rendelet értelmében a munkáltató köteles a munkavállalók rendelkezésére bocsátani. Ugyancsak a munkáltató gondoskodik a törölközők, lepedők, terítő kendők, fejkendők, hajhálók stb. tisztításáról, javításáról.

A kiszolgáló személyek kötelesek kezüket és körmeiket állandóan tisztán tartani. Minden vendég kiszolgálása előtt és illemhely használata után kezüket meg kell mosniuk.


21. Olyan vendéget, aki bőr-, szakáll-, hajbetegségben szenved, illetőleg erre gyanús, csak a magával hozott tiszta eszközökkel és kendőkkel szabad kiszolgálni. Kiszolgálás után a hozott eszközöket, kendőket stb. magával kell vinnie. A kiszolgáló személy köteles kezét azonnal szappannal, kézmosókefével megmosni és fertőtlenítő szert tartalmazó vízzel leöblíteni. A használat után azonnal fertőtleníteni kell a munkaszéknek fertőződésnek kitett, illetve a beteg testrésszel érintkezésbe került részeit.


22. A haj, köröm ápolására, festésére csak a vonatkozó rendeletnek és a szabványoknak megfelelő, engedélyezett készítményeket (vegyszert) szabad használni.

A kozmetikai készítmények előállítása és forgalomba hozatala tárgyában 8/1959. (II. 12.) Korm. rendelet, valamint ennek végrehajtása tárgyában kiadott 1/1959. (II. 22.) Élm. M. rendelet (Eü. K. 1959. 6. sz.) és ezt kiegészítő 1/1963. (II. 20.) Élm. M. rendelet (Eü. K. 1963. 6. sz.) intézkedései az irányadók.


23. A munkavégzéshez csak biztonsági előírásoknak megfelelően működő és engedélyezett munkaeszközök (gépek) használhatók.


24. Sérülések ellátására üvegdugós edényben 8-10 cm3 jódtinktúrát és steril gyorskötést készletben kell tartani. Az elhasznált anyagot folyamatosan pótolni kell.


25. Folyamatos fertőtlenítés biztosítása érdekében készletben kell tartani a szükséges mennyiségű fertőtlenítő anyagot; pótlásáról, valamint állandó készletben tartásáról a munkáltató köteles gondoskodni. A fertőtlenítő oldatokat naponta cserélni kell.


26. A munkavállalókat munkába lépés előtt a kéz, az eszközök stb. fertőtlenítésére, a fertőtlenítő szerek használatára és kezelésére ki kell oktatni. Fel kell hívni figyelmüket, hogy fertőtlenítő oldatok használata után kezüket folyóvízben jól öblítsék le és töröljék szárazra.

A kéz bőrének megóvása végett védőkenőcsöt kell számukra juttatni a 179/1955. (Eü. K. 20.) EüM utasítás és annak 1. számú mellékletében szereplő 59. pont rendelkezése alapján. Olyan munkafolyamat mellett, melynek végzése közben a kezek bőrének lobosodása előállhat, indokolt a védő- (gumikesztyű juttatása és viselése.

2012. febr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Első nem szép hogy kiröhögöd, nem olyan vicces ez hogy kiröhögd. Biztosan fiatal még és nincs aki elmagyarázza neki, én sajnálom őt, mert azt hiszi hogy itt majd megértő emberek lesznek és válaszolnak neki értelmesen, nem ilyen gyökerek mint amilyen te vagy kedves első "válaszoló", ha lehet ezt válasznak nevezni.

Na sóval kedves kérdező, előttem leírták már hogy hogyan kell, jó tő mondatokban, úgyhogy nem koptatom tovább a billentyűzetet, kövesd a fenti utasításokat.

2012. febr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
csiki csuki
2012. febr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!