Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az ondómban vért találtam, de...

Az ondómban vért találtam, de nincs semmit tünetem, nem fáj semmim, vizeletem tiszta. Volt hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj el urológushoz (nem kell beutaló)!
2012. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azonnal orvos!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell amúgy annyira megijedni,mert a vér lehet egy kissebb ér megpattanása,ami kezelés nélkül spontán megszűnik.Érhette ütés,verekedés,biciklizés,esés,közben.de heves együttlét után i előfordulhat,hogy elpattan egy hajszálér.Ha barnásos pirosas akko biztosan csak valami ilyenről van szó,ha viszont élénk piros,friss vér,akkor mindenképpen menjél el dokihoz.De mint írtam,akármi is legyen ne üldögélj otthon,azonnal orvos.Írok egy kis ízelítőt:


Vér az ondóban.Okai:


• a prosztata, a húgyhólyag, a herék vagy az ondóhólyag jó- és rosszindulatú daganatai

• fertőzések, például Chlamydia, herpeszvírus, cytomegalovírus, Trichomonas, stb.

• prosztatagyulladás, mellékhere-gyulladás, húgycsőgyulladás, ondóhólyag-gyulladás

• húgyúti kövesség

• húgycső-polypus

• az ondóhólyag cisztája, vérzése, stb.

A véres ondót kísérő tünetek:


• fájdalmas vizelés

• fájdalmas ejakuláció

• véres vizelet

• hátfájás, derékfájás

• hőemelkedés, láz

• a herék érzékenysége, duzzanata

Kivizsgálás


A kórtörténet részletes kikérdezése és a fizikális vizsgálat utána leggyakoribb vizsgálat a vizeletvizsgálat és a tenyésztéses vizsgálatok. Szükség lehet még ultrahangvizsgálatra, MRI-re, ondóvizsgálatra.

Kezelés


A kezelés a kiváltó ok függvényében történik. Fertőzések esetén antibiotikum adása szüksége, az esetek mintegy egy negyedében prosztata-gyulladás áll a háttérben. Az is előfordul, hogy nem sikerül a kiváltó okot tisztázni, és a véres ondó spontán megszűnik.

2012. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!