Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralex. Pár napja szedem....

Cipralex. Pár napja szedem. Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Szóval augusztusban kezdődtek a bajok.Zsibbadás,szédülés,mellkasi szorítás,fulladás érzés.Kivizsgáltak EKG,vérvétel,koponya ct.Minden negatív.Éjszakánként gyakran felébredek,ver a szívem,zsibbadok.Pánikrohamot állapítottak meg végül.A pszichiáterem cipralexet írt napi 1/4-t mert a fél szemtől már kikészültem.Hozzá Rivotrilt 1/2aztán 2x1/4 este egy szem.Nagyon rosszul vagyok.Teljesen tompa,zsibbadok ugyanúgy.Lehet,hogy egyátalán nem nekem való a cipralex?esetleg van valakinek hasonló tapasztalata?Nem vagyok önmagyam,kétségbe vagyok esve.Nem tudom mi a legjobb megoldás.Itt a karácsony én meg szédölgök a lakásban,mint az őszi légy.Van ebből kiút?

34 éves nő.


2010. dec. 24. 12:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én is azt szedem, napi féllel kezdtem. kellet pár hét mire használt. Biztos, hogy a gyógyszerek miatt készültél ki? Rosszabb volt, mint előtte? Mert amit írsz mennyiség, nagyon kevés, mint cipralexből, mint nyugtatóból, lehet, hogy maga a pánikot érzed és jól beijedtél a gyógyszerektől, mert még nem használnak. Nem biztos, csak erre tudok gondolni. Mi volt pontosan a bajod a cipralex után?
2010. dec. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon hányingerem volt,kézremegés,látásom olyan fura.Szapora légzés.Olyan kótyagos a fejem.És ez a fél cipralextől.A dokim így azt javasolta kezdjük negyeddel.A negyedet 6 napig kell szednem,utána 2x negyed.De még a negyedtől is carul érzem magam ,rámjönnek ilyen dührohamok,álmosság,émelygés.Nem tudom,hogy tényleg nekem való e ez a gyógyszer.Bár azt mondják ez a legmodernebb és hamar használ.Tanácstalan vagyok.Bár bízom az orvosomban.Maszekba járok nem kevés pénzért....,mert itt az sztk-ban simán félre kezeltek.Csak 2x vitt a rohammentő mert túl gyógyszereztek.Azért döntöttünk privát mellett.Hátha .Nem mintha felvetne a pénz:(
2010. dec. 25. 10:49
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű eset, igazából nagyon okosat nem tudok tanácsolni :( Igen, a cipralex egy újabb gyógyszer, de ha valóban tőle vagy rosszul, és az orvos is úgy látja, akkor próbálj ki más gyógyszert, elvileg mind mások vagyunk, lehet, hogy te sokkal érzékenyebb vagy a gyógyszerekre. Enyhébb, homeopátiás dolgokat próbáltál? Nekem nem váltak be, de lehet, hogy te elég érzékeny vagy és nálad hatásosak lennének. Mindenesetre kitartás, az orvosok értik a dolgukat, továbbra is bízz bennük, csak megtaláljátok azt a szert, ami végre beválik.
2010. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok sajnos úgy hatnak, hogy az első egy-két hétben felerősíthetik a tüneteket, és csak két hét után jelentkezik a terápiás hatás. Ettől függetlenül lehet hogy ez a gyógyszer Neked nem megfelelő és más hatóanyagút kéne szedned.
2010. dec. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az végülis igaz, hogy felerősödhetnek a tünetek a kezelés elején, lehet, hogy nálad ez van.
2010. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
én 10 hónapja hogy szedem a cipralexet,és nekem is ez volt az elején,mint neked.3 hétig tartott,utánna lassan jobb lett.ki kell bírni.ez jó gyógyszer.nekem is azt mondták a fő okosok itt,mikor ugyanezt kérdeztem mint te,hogy át kell akkor állni másik gyógyszerre,de én nem tettem,mert bíztam benne hogy hatni fog.az első 3 hétben felerősödtek a tüneteim,de aztán szép lassan megszüntek,és jó 3 hónap után lettem tünetmentes.ezt ki kell bírni,nem szabad feladni,hidd el jobb lessz.4 nap után ne várj csodát.az nem jó ha kísérleteznek veled,mert más gyógyszer is kiválthat még rosszabb tüneteket,és így nem haladsz előbbre.várj még 2 hetet.én 35 éves vagyok,és eggyütt érzek veled,mert tudom min mész most keresztűl.engem is félre gyógyszereztek az elején,és mentő jött hozzám,túladagoltak a rexetin nevű gyógyszerrel,na az maga a borzalom a rexetin!kórházban is voltam 1 hónapig,mire eltalálták a cipralexet,elötte másokat adtak.de mikor kijöttem,már a cipralexet szedtem,rossz volt napokig,de eldöntöttem végig csinálom,velem ne kísérletezzenek,és kivártam igaz nehezen,de nem adtam fel mire hatott a gyógyszer.most nagyon jó,már hónapok óta,csak 1 bajom van vele hogy 20 kiló rám jött mióta szedem,de ez nem törvényszerű.valaki fogy tőle.de inkább hízzak,csak gyógyuljak meg,és ha letehetem a gyógyszert,kemény fogyókúra jön.kitartás neked is,és írj hogy haladsz.
2010. dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok, utolsóval egyet értek!

Bár nekem nem volt ilyen kellemetlen az első három hét, de tényleg ki kell bírni, mert utána jobb lesz. így könnyebb a rosszullétet viselni, ha tudod, hogy nem végleges állapot, csak pár hét, aztán minden jó lesz :)

2010. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
szóval igazatok van.ma talán enyhébbek voltak a tünetek.kivárom a végét.bár a hízástol nagyon félek.de mondják ez nem törvényszerű.engem is adagoltak túl seroxattal ,még fiatalon.na onnantol rettegek a gyogyszerektől.végül is a cipralex tényleg ugy néz ki,hogy fel erősíti a pánikot.de hallgatok rátok és kitartok,mert ugy érzem,hogy jobb mint az első napon.na és a rohamok is gyengébbek.pl zsibbadás muloban.fejfájás nincs.max szívverés .de minden nap más.nagyon szeretnék meg gyógyulni,mert én már ott tartok,hogy ki sem mozdulok,munkám sincs.a jövőben bízom.kikészültem idén nagyon:(
2010. dec. 26. 19:35
 9/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jót írtak a lányok. Az antidepresszáns az elején valóban felerősíti a betegség tüneteit. De pár nap alatt megszokja a szervezeted, és elkezd rendesen hatni. A rivotril meg a legjobb nyugtató, amit adhatott. Összességében 1 egész szemet szedsz egy nap alatt. Ez nem sok. Jól szét van osztva, kitart. Csak te tartsál ki. 3 hónap mulva már nem is emlékszel a betegségre. Ha van kedved írni, írjál emailt. Én 6 éve kigyógyultam, mindezt végig élve. Van valaki, aki melletted van?
2010. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hú,tegnap este nagyon rossz volt.Mire elaludtam volna,többször akkorát ugrottam az ágyban,mint aki megijed.Sokszor felébredtem erre.Persze én már egyből azt gondoltam vmi görcsrohamom van,de persze biztos nem az volt.Szerencsére végig aludtam az éjszakát.Még annyit tapasztaltam,mintha a fejemben egy nagy nyomás lenne,mint amikor valahonnét leugrasz és rázkodik egy nagyot a fej.Az marha rossz volt.Persze reggelre olyan vagyok mint a mosott rongy.Mindíg délelőtt kell bevegyem a cipralexet,azt a piciny negyedetz.kiváncsi vagyok ma mit produkál.

utolsónak írnám:-igen a férjem mellettem áll.Sokat segít mindenben.kitartó és megért.Ő beszélt rá a magán orvosra is.Mert mint írtam az SZTK-s rendelésen agyon gyogyszereztek,mégsem volt javulás,sőtt rettegtem bevenni a gyógyszereket.Minál erősebb lett a pánik.Napi szinten fejfájás,zsibbadás,nem voltam magamnál szó szerint.Éjjel a hidegbe kint sétálgattam,mert azt éreztem megfulladok.Most egy-két hete,hogy a magán doki beállította a gyógyszert azért stagnálok.Persze kis zsibbadás van,meg jelez a pánik,de elviselhetőbb.Én nagyon bízom,hogy egyszer csak kigyógyulok és a régi leszek:)

Továbbra is örülök a hozzászólásoknak.

2010. dec. 27. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!