Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hány cm magas lehetek?

Hány cm magas lehetek?

Figyelt kérdés
Nos 13 éves fiú vagyok 173 cm.Nem rég voltam orvosnál ahol megröntgeneztek (természetesen nem a magasságom miatt) és ott azt mondták "hamarosan megállok a növekedésben" namármost én nem tudom,hogy hogyan értelmezzem ezt a kijelentést,már ahogy én tudom általában mi férfiak 16 - 17 éves korunkban növünk meg.(most ezt nem úgy kell érteni hogy csak akkor növünk hanem akkor érjük el kb a végmagasságunkat már amennyire én tudom)Nem volt merszem hogy megkérdezzem mit is ért ezalatt(nem is értem miért). Szerintetek mit értett ezalatt ? hogy egy hónap vagy amikor elérem a 16 éves kort ? A másik ami a kérdésem címe,hogy attól függően hogy mit érthetett ezalatt a hamarosan alatt szerintetek milyen magas lehetek majd ? Apám 175- Anyám 168 cm és ha esetleg számít valamit a bátyám 180. Elnézést kérek a kisregényért és előre köszönöm a válaszokat.

#növekedés #magasság #hány cm magas lehetek
2012. ápr. 14. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség,most fogsz csak nőni ugazán!!!!!!:)
2012. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
elozo valaszolo! ijen okos vagy te jobban tudod mint az orvosok! ne szivasd mar szegenyt!
2012. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy hány éves korig tart a csontok növekedése? Ez is egyéni: függ attól, hogy fiúról vagy lányról van szó, és attól is, ki milyen ütemben serdül. A fiúknál a növekedés később fejeződik be, hiszen ők később is serdülnek: a csontnövekedés náluk legkésőbb 18-19 éves korban lezárul. Ezzel szemben a lányok már 15-16 éves korban elérik végső magasságukat – ezt követően már csak néhány milliméter adódik hozzá. Már az általános iskolában, biológiaórán is tanítják: az apa és az anya magasságából következtethetünk a gyerekére.


Szűts Péter főorvos

2012. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves ketteske,elöbb tanulj meg írni,aztán irogassál!
2012. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ja biztos te soha nem tevedsz de jo neked!
2012. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves első és második válaszoló nem szeretném ha egy kérdés miatt kéne két emberi lénynek vitáznia.Kedves orvos úr, lehet én nem értettem a válasza velejét de úgy érzem nem kaptam a kérdésemre választ.Hálás lennék,hogy ha mégegyszer válaszolna,és elnézését kérem ha én nem értettem a választ.
2012. ápr. 17. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit nem értettél rajta?
2012. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ugyebár a kérdésem az volt hogy kb mit értett a hamarosan alatt, 1 hónap 1 év...
2012. ápr. 18. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!