Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan borotválkozzak?

Hogyan borotválkozzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elég gáz lenne fateromtól megkérdezni szóval megmondaná nekem valaki hogy az arcomat hogyan vorotváljam? Foltokban nő rajta és zavar. Tehát a lényeg: Hogyan? És milyen borotvát szerezzek be?



2012. ápr. 17. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne gáz faterodtól megkérdezni?

Én régimódi vagyok, még mindig a Gilette Mach3-at használom. De vehetsz drágábbat is. Veszel hozzá borotvahabot vagy gélt, tökmindegy milyet, hacsak nincs érzékeny bőröd (majd ki fog derülni). Arcot mosol, nyomsz a tenyeredbe habot vagy gélt. A gélt felhabosítod, bekened az arcodat vele egyenletesen. Lehet Mikulás szakállt és hitlerbajszot is csinálni. Megengeded a csapot, és elkezded óvatosan lehúzni a borotvával a habot az arcodról. Onnan is, ahol elvileg nem szőrös. Ne hagyd ki az állad alatti részt sem (ami még nem a nyakad...nemtom máshogy elmagyarázni). A borotváról az aktuális hab-adagot lecsapatod a vízzel, és így mész végig, amíg újra láthatóvá nem válik a képed a hab mögül. Elvileg a borotván látszania kellene, amikor összeszed egy adag szőrt az arcodról, illetve érezned is kellene a különbséget. Ha kész vagy, megmosod az arcodat ismét, és mehet rá az arcszesz, ami fontos, mert fertőtlenít. Elfelejtettem, hogy száliránnyal ellentétesen érdekes élmény lesz a borotválkozás, legalábbis nekem nem jött be. Az elején óvatosan borotválkozzál, nem kell nyomni, csak simán húzni. Nagyon élesek azok a pengék.


Fogalmam sincs, hogy ez-e az, amire kíváncsi voltál, de én így borotválkozok mostmár 15 éve. Ha ilyen speckó dolgokra vagy kíváncsi, mint bajusz, szakáll és barkó kezelése, arra majd válaszol más, nekem egyik sem volt sosem.

2012. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi erre voltam kíváncsi . És a kérdésedre válaszolva azért nem kérek a fateromtól mert szinte semmi nem beszélek meg vele(sajnos) és előbb kérdezném meg anyámtól mint tőle. A választ köszi még 1x
2012. ápr. 17. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos én még csak 4-5 éve borotválkozok, sajna én sem apukámtól tanultam, amikor először csináltam akkor anyukám ellenőrzött. :D

Csak pár dolgot tennék hozzá az előzőhöz. A borotválkozás előtt amikor bevizezed az arcod lehetőleg meleg vízzel tedd, mert ez puhítja a szálakat. Borotválkozásnál meg tényleg ne a szőr növésével szembe húzd a borotvát először legalábbis semmiképp. Mivel nekem már jóval erősebb a szőröm mint amikor elkezdtem ezért én már miután lehúztam az arcom úgy ahogy az előző írta, még egyszer végigmegyek rajta, főleg a nyaki részen, de ott már szőr növésével szembe, de akkor már tényleg óvatosan. Ha ezt nem csinálom meg, majdhogynem ugyan olyan borostás maradok azon a részen.

Lehet át kéne állnom 3 pengés borotvára, jelenleg ketteset használok, igazából ezzel sincs semmi baj.

2012. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!