Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehetséges hogy fitymaszűkület?

Lehetséges hogy fitymaszűkület?

Figyelt kérdés

Köszönöm hogy benéztél ide, és hajlandó vagy elolvasni.


Egy tizenöt éves fiú vagyok, és még szűz. Egy afféle problémám lenne, és nagy aggódva teszem fel a kérdést. A péniszemen a bőrt, nyugalmi állapotban, teljesen nyugodtan hátra tudom húzni, azonban, ha merev csak a makk rész végéig, de tényleg csak pont a végéig. Tovább is tudom húzni valamivel, de akkor egy picit fájdalmas. Lehet látni hogy egy kis rész van, egy kis kör ahol feszül a bőr, de nem annyira vészesen mert hátra húzni még hátra tudom, csak nem annyira teljesen(a maszturbáció alatt nem szokott vele probléma lenni, akkor csak a makk végéig húzom ugye, de akkor is tökéletes..)


A kérdésem a következő lenne, először is ez fityma szűkület? Másrészről ha az, mit lehet tenni, csinálni, esetleg ez hátrány vagy ez még elfogadható? Egy dolgot szeretnék leszögezni, én körülmetélést, nem szeretnék. Lehet hogy furcsa, de nem, nem szeretnék körülmetélve lenni, és ez fontos. Nagyon szépen köszönöm azoknak akik próbálnak valami féle módon segíteni.


2012. ápr. 17. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fitymaszűkületed van, ez az estek egy részérben "konzervatív" módon is gyógyítható, tehát körülmetélés nélkül. A lényege, hogy a bőrt tágítani, nyújtani kell, a berepedés veszélye nélkül. Kenőcsökkel, síkosítókkal (akár szappanos vízzel) kell húzogatni, ha sikerül párszor hátrahúzni merev állapotban, már valószínűleg nem lesz gáz. De nagyon rugalmasan kell csinálni, kerüld az erőltetést.
2012. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Félig meddig sikerült már hátrahúzni, teljesen még nem, nem mertem.
2012. ápr. 17. 21:40
 3/12 anonim válasza:

Ha nem jön le teljesen a makkról a bőr, az később problémát jelenthet szex közben, mert feszülni fog. Elvileg a fitymának teljesen le kellene csúsznia merev péniszről és ki kéne simulnia rajta.

Ha ez nem megy azt nevezik "relatív fitymaszűkületnek", ha erre rákeresel a keresőben, sok információt találsz, képeket is, ott össze tudod hasonlítani, hogy neked is ez a problémád van-e.

A körülmetélést írják megoldásként, de az a végső változat, lehet, hogy csak "rövid fék" problémád van, és az nem engedi lejjebb csúszni a fitymát (ezt ambuláns műtétként helyrehozzák, nekem most volt).

Ha megbizonyosodtál róla, hogy tényleg problémás a dolog, akkor orvoshoz (urológushoz) kell fordulni, vagy a háziorvosnál is kezdhetsz, ha hozzá szívesebben mész, és ott megvizsgálják, hogy műteni kell-e, de persze semmi sem kötelező, attól, hogy elmész orvoshoz vele, még nem feltétlenül kell műtétre adnod a fejed, de ha problémás mégis, akkor előbb-utóbb kezelni kell.

A nyújtógyakorlatok, meg az egyéb otthoni orvoslás nem valami jó megoldás szerintem, sokkal jobb, ha egy megbízható orvos ad tanácsot.

2012. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Előző hozzászóló vagyok: mivel még elég fiatal vagy, lehet, hogy ez a dolog változni fog a későbbiekben és tényleg nyúlik még a bőr, de erőltetni ne erőltesd, csak óvatosan!
2012. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! El fogok menni orvoshoz aztán meglátjuk, reménykedek...
2012. ápr. 18. 06:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Felfedezésem szerint a fitymafékem elég kicsi, lehetséges attól nem tudom teljesen lehúzni. Ha az a probléma megoldódna, pár forró vizes húzogatás után szerintem hátramenne. Vélemény?
2012. ápr. 18. 18:21
 7/12 anonim válasza:

00:50-es hozzászóló vagyok

ha rövidnek véled a fitymaféked, akkor el kellene menni a háziorvoshoz, aki ad beutalót urológiára, ahol megvizsgálnak és megállapítják, hogy kell-e műteni. én most estem át ilyen műtéten, ha gondolod szívesen megírom priviben, hogy zajlott a műtét.

legelsősorban persze a szüleidnek kellene elmondanod a dolgot, nem tudom mennyire vagy velük közvetlen viszonyban, de ezt elég nehéz eltitkolni. először én is el akartam, de aztán elmondtam, hogy mi a gond. nem tettek fel kínos kérdéseket, csak annyit mondtam, hogy egy ilyen rövid fék műtétre van szükségem.

2012. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, ezt fogom cselekedni. A műtét folyamata pedig érdekelne, ha tudnád nekem írni, nagyon megköszönném! :)
2012. ápr. 18. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Hali!



Előszöris nem kell ennyire aggódni! Ennyire azért nem látszik vészesnek a helyzet.

Le7 ez sima rövid fék is, de le7 fitymaszűkülettel is kombinálódott, vagy attól független. Ezt nem tudjuk. Ezt csak és kizárólag vizsgálatot követően le7 egyértelműen megmondani, itt látatlanban max. találgat mindenki.



"ha merev csak a makk rész végéig, de tényleg csak pont a végéig. Tovább is tudom húzni valamivel, de akkor egy picit fájdalmas."

_ Ettől még ez le7 fitymaszűkület is,...


"Lehet látni hogy egy kis rész van, egy kis kör ahol feszül a bőr,..."

_ A KÖR alak már utal(6!) fitymaszűkületre. Fitymafékre inkább akkor, ha azt mdanád, hogy "a makk elülső oldalán van egy kis húrszerű bőrrész, amely kifehéredik, megfeszül." Ekkor ez egyértelműen a fitymafékedre utal.


"de nem annyira vészesen mert hátra húzni még hátra tudom, csak nem annyira teljesen(a maszturbáció alatt nem szokott vele probléma lenni, akkor csak a makk végéig húzom ugye, de akkor is tökéletes..)"

_ Ha nincs vele gond, akkor miért csinálsz magadnak!? :-o

Ha nincs vele gond, akkor hagyd a fütyköst békében! Feleslegesen minek vetnéd alá magad bármiféle orvosi procedúrának? Ettől te még teljesértékű (nemtudomhányéves) srác vagy. :-)


"Felfedezésem szerint a fitymafékem elég kicsi, lehetséges attól nem tudom teljesen lehúzni. Ha az a probléma megoldódna, pár forró vizes húzogatás után szerintem hátramenne. Vélemény?"

_ Nem használna. A fitymafék abszolút rugalmatlan. Azt is csak műtéttel le7ne meghosszabbítani (vagy bevagdosni és összevarrni), de ennyi erővel akár el is le7ne vágni, esetleg elszakítani. De ha elszakadna magától, megoldódna minden gondod? S:-o

A másik meg,... a forróvizes fürdő neméppen haxnálna a makkod érzékenységének, inkább fájdalmat okoznál vele saját magadnak, az meg sztem nem hiányozna senkinek. Igaz?



*** ** ***

Itt találsz némi infót, érdekességet, esetleg megoldási alternatívát a problémádat illetően. Nézd meg, olvasd át alaposabban, és ha kérdésed van, bátorkodj feltenni, akár itt, akár >>priviben, ha itt esetleg szégyellnéd. Semmi gond! :-)

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


Fel a fejjel! ;-)

Üdv: EE

2012. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, az utolsót a következő képen értettem:


Ha a probléma megoldódna, tehát: A fékem műtétnek vetném alá (ami egyébként hátrahúzáskor lehúzza a makkom, feszes lesz nagyon, és nem engedi tovább a bőrt) akkor lehet hogy pár meleg vizes húzogatástól a kis feszült gyűrű a bőrön eltűnne.

2012. ápr. 24. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!