Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tölcsér- és tyúkmell kezelése?

Tölcsér- és tyúkmell kezelése?

Figyelt kérdés
helyreállítható, elfedhető ez a két betegség aktív edzőmunkával, gyúrással (mellizomzat kiépítése) vagy mindenképpen műtéti út javasolt az eltüntetéséhez?

2012. máj. 9. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gyógyúszással javítható az állapot. Műtét csak indokolt esetben.

Mennyire súlyos a helyzet?

2012. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyjából csak esztétikai problémát okoz, de ez éppen elég nagy baj ott a mellizomnál, ráadásul úgy veszem észre hogy rosszabbodik a helyzet. Emellett magas szinten sportolok és nemigazán hátráltat, tehát gondolom nem olyan durva a dolog!
2012. máj. 10. 12:15
 3/13 anonim ***** válasza:

a tölcsérmell ás a tyúkmell két különböző dolog.....

neked melyik van?

a tölcsérmell az a pectus.....

2012. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link] deformitasok


Én úgy tudom, hogy akkor műtenek, azaz szükséges, ha a tüdőt vagy a szív működését zavarja. Esztétikai műtétet szoktak végezni

2012. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A tölcsérmellet műtik, platinát helyeznek be a csonthoz, mert nyomja a szívet és a tüdőt. (befelé megy a szegycsont)


A tyúkmellet nem kezelik, mert az csak esztétikai probléma. (Kifelé megy a szegycsont)

2012. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nekem tyúkmellem van, az elvileg nem veszélyeztet semmit akkor, viszont azért ez a "csak" esztétikai probléma is elég zavaró, bár annyira azért talán nem h egy lemezzel a mellkasomban éljek miatta...de az elfedésére azért a lehetőségekhez képest törekedni fogok, ezért vagyok kíváncsi hogy a kondizás, mellizomgyakorlatok segítenek-e? Vagy a külső mellizom növekedése csak még jobban kiemeli majd a belső, "besüppedt" részt?
2012. máj. 12. 00:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha fiú vagy, még sokat tudsz javítani úszással, kondizással.

Lány lennél problémásabb lenne

2012. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia! Nekem tölcsérmellkasom volt, 2 hónapja megműtötték, csak esztétikai okok miatt, semmi szervemet nem nyomta! A kórházban az én műtétem után egy nappal műtöttek egy olyan fiút akinek tyúkmellkasa volt, 1-1,5 napot feküdt, aztán mr vígan járkált fel alá és haza akart menni és semmi baja nem volt :) a tölcsérmellkas egy kicsit súlyosabb volt..én 5 napig bent voltam..


14/L

2012. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nekem is tyúk mellem van és négy éve járok gyúrni is azóta csak javult a helyzet úgy hogy szerintem te is nyugodtan elmehetsz
2014. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Tyúkmellkassal műttöttek engem esztétikai hiba volt de elmentem orvoshoz,hogy na mi a helyzet.Nagyon jó orvoshoz mentünk ő mondta,hogy megműtt és ezt műtteni kell.Megműttött nem akart pénzt elfogadni majd a végén kiszedtük belöle,hogy na mennyit ért a műtét 600Eurot-t kellet fizetni,ezután 2 hét korház kaptam morfiumot is.4 órás mŰtét és ugyanugy nézek ki..kell tornásszak meg minden,aztmondják szépen helyre rakta de úgyanúgy kiáll és tornával javítom(erre még rájön a 10cmes vágás amellkas közepén ami csúnya) sokat edzek de nem látom a javulást kinvolt lefeküdni enni és minden 3-4 hónapig csak háton aludtam és nagyon fájt ha picit mozdultam.Nem éri meg megműttetni(én így jártam pedig jó orvoshoz mentem).Ha bárki ezt olvassa tanuljon az én hibámból jobb egy kiállás mint egy vágás.
2014. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!