Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a bajom? Talán belső aranyér?

Mi a bajom? Talán belső aranyér?

Figyelt kérdés
sziasztok! nem tudom mi lehet a bajom reggelente nem megy a wc-zés akár hogy próbálom nem megy! és napközben nem tudom miért de rengetegen bélgázt termelek és végig szellentenem kell. próbálom visszatartani de mintha még is kijönne.panaszkodtak már páran, hogy büdös van stb stb. és tök szarul érzem már magam. mi lehet ez? előre is köszi üdv! 17/F
2012. máj. 9. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendszertelenül eszel, ráadásul gázos kajákat. Rendezd az étkezéseidet, azt rendbe jössz.
2012. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hogy érted, hogy gázos kaják? bab meg ilyenek vagy mi?


mostanság próbálok odafigyelni csak vizet iszok, suliban 1-2 szenyó+ ebéd, haza érek semmi csoki vagy szénsavas csak víz + főt étel nem tudom mi lehet a gond? halottam valami aspumisal gyógyszerről az elvileg csökkenti a bélgáz termelést ez igaz?

2012. máj. 9. 23:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Van olyan gyógyszer, ami csökkenti a bélgáz-termelést, de azért jó lenne kivizsgáltatnod magad! Ez nagyon sok mindennek lehet a tünete, a hasnyálmirigy-elégtelenségtől kezdve az irritábilis bél szindrómán át a férgességig, de az is lehet, hogy csak ilyen fajta vagy. Az aranyér mondjuk pont nem okoz ilyen tüneteket :)
2012. máj. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
voltam hasi ultrahangon, ott mindent rendben találtak. esetleg urológushoz is menjek el?
2012. máj. 10. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Urológushoz? :D Te tudod, hogy az urológus mivel foglalkozik? :D


Felesleges, ha az orvos nem talált semmit, és nem is irányított tovább, akkor nem kell. El kell sajnos fogadni, hogy ilyen fajta vagy, bár persze bepróbálkozhatsz, hogy téged ez már nagyon zavar, és adjon rá valamilyen gyógyszert, lehet, hogy fog.

2012. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát az urológus a végbelet is vizsgálja.. hát ha ott van valami gebasz
2012. máj. 10. 22:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Az urológus nem a végbelet vizsgálja, hanem azon nyúl föl az ujjával, a prosztatát kitapintani. Ha valaki az ablakon mászik be a lakásba, az nem biztos, hogy üveges. Olvass ennek a dolognak utána. Beszélj a háziorvostokkal, hogy küldjön el belgyógyászhoz, ő meg biztosan elküld diétásnővérhez. Vagyis először megállapítják a baj okát ( pl epe, gyomor, bél) majd ennek megfelelő diétát írnak elő. Ezek a vizsgálatok mind beszélgetésen alapulnak, max a belgyógyász kitapogatja a hasadat. A diéta meg nem fáj. Lehet, van olyan kaja, amit nem szabadna enned. Menj el a háziorvoshoz, vagy az iskolaorvoshoz, és kérj tanácsot. most még hamar rendbe szednek azt nem kell szenvedned. Később rosszabb lesz.
2012. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dülmirigy- azaz Prosztatavizsgálatot végez: Rádőlsz az asztalra, gumikesztyűt húz, -- van aki síkosító gélt is tesz az ujjára, van aki gézzel tekeri körbe, -- és belenyúl a végbeledbe. Nem nagyon. Főleg a hasad felőli oldalát nézi, nyomást is inkább ennek irányába gyakorol, ahol az "A-pontod" alatt a prosztatád is van. Egy picit le7 kellemetlen, de ha úgy állsz hozzá, hogy ezen át kell esned, akkor tényleg nem lesz rossz. Nem is fáj, és ki le7 bírni. :-) Az ujját körbeforgatja a végbeledben, egyéb elváltozások után kutatva. (Egyeseknél ezt is szokás fekve is elvégezni.) neked kéne kicsit utána olvasni.
2012. máj. 14. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
De a végbeledben nem lehet a baj, te most komolyan azt hiszed, hogy több liter levegő beszorult abba a 10 centi végbeledbe? Ezt a patkóbél, vagy a vékonybél csinálja, az urológus meg aztán nyúlhat fel odáig, a karja kevés lenne hozzá...
2012. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

neked kéne kicsit utána olvasni."


Kedves kérdező! Nekem évente ellenőrzi az urológus a prosztatámat. A végbelemen keresztül. És nem a fingásomat. Így tudom mit írok. Viszont jól írta, aki a hasnyálmirigyet okolja a bajodért. De ha mindent jobban tudsz, akkor hajrá.

2012. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!