Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek fitymaszűkület...

Mit tegyek fitymaszűkület esetén, ha túl drága a műtét?

Figyelt kérdés
fitymaszűkületem van, legalábbis félig (lankadt állapotban "vissza tudom húzni", mereven nem). mit tegyek, mert anyának ciki beszélni erről, de 100ezer forint egy ilyen műtét, és nincs olyan anyagi helyzetünk, hogy erre kidobjuk. meg lehet ezt oldani esetleg ingyenesen? vagy valahogyan úgy, hogy ne kerüljön sokba? (csak értelmes válaszokat kérek!)

2012. máj. 21. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:

TB alapon?

Mert ha van anatómiai elváltozás, akkor egész biztosan megcsinálják TB alapon ingyen.

2012. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ahogy az előző mondja. De ha nem vagy még 18 szülői belegyezés kell.
2012. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt nem tudom hogy van e, de szerintem nincs...
2012. máj. 22. 06:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

TB-re természetesen megcsinálják, ha valóban fitymaszűkületed van.

2012. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
olvasd el amiket írtunk eddig fitymaszűkület témában
2012. máj. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
14 éves vagyk
2012. máj. 23. 05:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát 14 éves vagy. Először is menj el a legközelebbi urológiai szakrendelésre. Nem kell beutaló csak a TB kártya. A vizsgálathoz nem kell szülő! Mond el nyugodtan a panaszod. Csak nyugi, a doki nem az elsőt látja, hanem naponta találkozik hasonlóval. A doki ad majd egy papírt amiben megállapítja a bajodat. Illetve javaslatot tesz a gyógymódra. Ezt viszont már meg kell mutatni a szülőknek, mert ha műtétet javasol ahhoz már kell szülői jelenlét és beleegyezés.

Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed akkor írj nyugodtan.

2012. máj. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hali!

˙


"anyának ciki beszélni erről,"

_ Figyelj, ő az anyukád! Ő szült a világra, ő pelenkázott, nevelt fel eddig is. Semmi okod nincs szégyenkezni azért, mert a tested most változik. És szerintem te most elsősorban nem őelőtte szégyenkezel, hanem önmagad előtt, mert el vagy keseredve, és mint minden serdülő, tökéletlennek érzi ilyenkor magát. 14 éves vagy, serdülni kezdtél, ez már eleve félelemmel tölt el bizonyos fokig, na és persze kíváncsisággal is. De most hogy baj van, -- természetesen -- attól félsz, hogy ez rosszabb lesz, vagy hogy mit gondol rólad!? Vagy esetleg lecsesz?


Serdülőként nagyon sok fiú fél valamitől, és a "ciki"-séggel próbál menekülni az elől, amiről tudja, előbb-utóbb meg kellene tennie, akkor is, ha nem akarja. Mert később ez még rosszabb lex, ez 100%.

Tudom, hogy nehéz, és az előttem szóló is tudja, de emelkedj ezen felül, mert CSAK A MEGOLDÁS SZÁMÍT MOST, nem az, hogy ez most ciki vagy nem ciki (azaz kényelmetlen, kellemetlen dolog), ami felszínes, és hülyeség!?


"de 100ezer forint egy ilyen műtét, és nincs olyan anyagi helyzetünk,"

_ Milyen műtét, és honnan veszed ezt, hogy ennyibe kerül ez? Hol néztél körül?/Hol hallottál ilyet?


˙

Üdv: EE

2012. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!