Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet a hátsómon? Kb 3-4...

1 kiló banán kérdése:

Mi lehet a hátsómon? Kb 3-4 mm átmérőjű dudor, olyan mint egy pattanás.

Figyelt kérdés
még épp a 2 farpofám között van de már majdnem a derekamon(remélem értitek xD). ez a terület eléggé elérhetetlen. ha ráülök(bár ez a valami nem az ülőfelületen van, csak ha ülve hátradőlök mondjuk) akkor fáj egy kicsit és néha egy apró pötty vért is hagy az alsógatyámban mi lehet ez?
2012. aug. 22. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Tipikus végbél trombózis (nyugi egyáltalán nem olyan súlyos, mint amilyennek hangzik :), aranyér kísérőjelensége. Itt tudsz olvasni róla többet:

[link]

2012. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az tályog.
2012. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! normális ez 16 évesen? :S
2012. aug. 22. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát most normális alatt mit értesz? =) Nem normális, mert egy betegség, de normális, mert az aranyér kortól függetlenül bármikor kialakulhat.
2012. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát derék tájon nem hiszem, hogy tályog lenne, inkább egy kelés. Agresszív szőrtüszőgyulladás. Nekem volt, van tályogom, de az a végbélnyílás mellett van közvetlenül.
2012. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szemölcs esetleg... Menj el dokihoz az látja!
2012. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha csak a végbél nyilásodról lenne szó és ott éreznéd a dudort és meg is tudnád nézni tükör segítségével akkor azt mondanám aranyérről van szó,de ez a derekat nem érinti.
2012. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
viszont ha székleted van és apró csepp vér is van akkor az aranyér,reparon kenőccsel kell bekeni a kis dudort.
2012. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TAAnderson válasza:

Több minden is lehet. Lehet, hogy pilonidális ciszta.


[link]


Nekem ez ugrott be az alapján, amit írtál. Ez szokott tipikusan a farpofák felett, a deréktájon keletkezni.


Ha rákeresel a Google-lel az angol nevére (pilonidal cyst) és átváltasz a képtalálatokra, akkor láthatod, hogy tipikusan hol helyezkedik el és hogy néz ki.

Elmehetsz vele bőrgyógyászhoz is, de azok szerintem nem sokat tudnak rá mondani. Max adnak rá valami antibakteriális kenőcsöt. Én rögtön sebészetre mennék, kérnék sorszámot a legközelebbi SZTK-ban és szerintem ezt az egynapos sebészeti eljárás keretein belül helyi érzéstelenítéssel leszedik. Utána kötéscserére esetleg vissza kell menni egyszer-kétszer.

2012. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!