Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfiaknak volt-e már gombásod...

Férfiaknak volt-e már gombásodásuk a heréjük és a combjuk között, a hajlatban? A hölgyek tudnak erről valamit?

Figyelt kérdés

A hölgyeket is kérdezném, hogy a pasijaik jártak-e már így. A napokban nagyon meleg volt, és szerintem az azt bekövetkező izzadás miatt alakult ki gombásodás a heréim és a combjaim között a hajlatban mindkét oldalt, azaz mindkét hajlatban.


Remélem, hogy érthetően fogalmazok.


Hogyan kellene ezt gyógyítani? megmosni a területet, szárazra törölni, és CANESTEN krémmel kenyni, majd ismételgetni a folyamatot? A neten ilyesmiket olvastam, de ez a test más gombás területeire vonatkozott.


Egy kicsit kellemetlen szagú is, ha nagyon beizzadok ott.

köszönöm. 24 éves fiu


2009. júl. 25. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok pasim volt már, de egynél se volt ilyen. Viszont a férfiakat ismerve felmerül bennem, hogy esetleg nem mosod elég gyakran a nadrágod... Ha nagyon meleg van, ne vegyél fel, csak frissen mosott gatyót - akkor is, ha macera folyton kimosni -, használj öblítőt, ugyanis a mosószer ha benne marad a ruhában, iszonyat irritálja a bőrt.

És fürdés után, mikor már olyan száraz, hogy a szőr is száraz, hintőpor. Jó illata is van, olcsó a gyógyszertárban, és megvéd a bepállástól. Hónaljban is érdemes használni.


Na ez lenne a megelőzés. Viszont ha már kialakultak a tünetek:

- A Canesten csak bizonyos típusú törzseket tud elpusztítatni. Én megpróbálnám, ha két hét alatt nincs javulás, sajnos a bőr- és nemibeteggondozót látogasd meg. A neve szörnyű, de valójában az orvosok rendesek. És hidd el, ezer ilyet láttak.

- Nem biztos, hogy gomba, lehet, hogy ekcéma. Az nagy szívás, mert sokkal nehezebben kezelhető és folyton visszajön.


A bőrgyógyászattal kapcsolatban jó hír, hogy nem kell beutaló, tehát nem kell előtte még a háziorvosnál is kínlódni meg sorbanállni. Kinézed a netről a körzetit, megnézed a rendelési időt, viszel egy újságot, hátha várni kell (én amikor voltam, kutya nem volt ott), és csak beállítasz.

Ha az orvos kapásból rámond valamit, mázlid van. Akkor valami egyértelmű, ismert problémád van. Ha hümmög, meg "próbáljuk meg", akkor sajnos nehezebb ügy lesz. Ha sokáig nincs megoldás, ragaszkodj hozzá, hogy tenyésszék ki. A kitenyésztett bacikat 99%-ban sikerrel kezelik.


Egyébként gyanítom, hogy valami közismert dolog lesz, de azt tudnod kell, hogy a bőrgyógyászat az egyik legzűrzavarosabb terület, ott nagyon sok mindent nehezebben kezelnek és diagnosztizálnak, mint máshol. Legyen türelmed, mert a nők az ilyen megbetegedéseket egyáltalán nem tolerálják, tisztának és egészségesnek kell lenni, különben világgá szaladnak.


No para, 2 hét Canesten mehet, aztán orvos.

2009. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A mosás nem csak az alsóra, hanem a farmerre, meg a rendes nadrágra is vonatkozik!
2009. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Hasznosnak jelöltem őket :)


Hát remélem, hogy nem ekcéma lesz, mint ahogyan te első válaszoló mondtad. Rákerestem ekémára és google nagyon elrettentő képeket mutatott. Az én esetemben nem olyan csúnya mint azokon a képeken.

2009. júl. 27. 07:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól néznénk ki ha a párom ilyesmiről nem szólna. Eddig 1x volt vmi hasonló problémája, és elmondta.

Ez nem szégyen, bárkivel előfordul még azzal is aki rendszeresen tisztálkodik, tiszta ruhákat vesz fel.

2009. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A paromnak is van kamaszkora ota(most 29 eves) es az apjanak is.

Ideig oraig mulik csak el es mindig visszajon,kenhette akarmivel,mert osszeernek a combjai es a melegben ha izzad sokszor sebesre felpallik.


Kivizsgaltak es makk egeszseges, en sem fertozodtem meg tole semmivel,pedig 4 eve elek vele.


Az ezust kolloid volt a leghatasosabb ellenszere.

teljesen eltuntette,de ahogy abbahagyta egy ido multan ujra jelentkezett.

2009. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Canesten ezt kiprobáltad már ? Amugy amit irtak hogy nem steril a ruha amit felveszünk az nagyon kiakasztott, mindig nagyon figyelek a tisztaságomra! És nagyon szégyellem hogy ilyenem lett, várom válaszod.
2009. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A canestent használom már azt hiszem, hogy 1,5 hete, és azt kell, hogy mondjam, hogy javul a helyzet.


Augusztus végére szerintem el fog mulni. Azóta azon gondolkodtam, hogy talán "Lamisil 1x" krémet kellett volna használni, csak nem mertem, nehogy a heréimnek vagy az ottani résznek baja legyen :)

A canesten szerintem jó lesz.


Naponta kétszer megmostam az első héten a hajlatban szappanos vízzel. Azután szárazra dörgöltem, de nem annyira, hogy sebes legyen a bőrőm :), csak szárazra, és utánna canestennel kenytem. Mostmár csak napi egyszer mosom, és ugyanigy kenem utánna.


Ha kérdésed lesz még, akkor majd kérdezel.

üdv.,

2009. aug. 13. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:

"Lamisil 1x" krémet kellett volna használni, csak nem mertem, nehogy a heréimnek vagy az ottani résznek baja legyen :) ezt hoyg érted ?

mit csinálna vele ? amugy én nekem van h törölközésnél véresre töröltem :S

várom válaszod


[link]


amugy az 1. t használod ?

2009. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

18:06-os hozzászóló:


Véresre törölted? OMG! :O

Neked akkor lehet, hogy valami komolyabb betegséged van a hajlatban, menj dokihoz, ne hülyéskedj ezzel!!


Lamisilt nem ugy értettem, hogy nagy bajt csinálna, csak ugy, hogy canesten tudom, hogy hat, lamisil-ről meg nem tudok semmit, csak, hogy az is gombásodásra van. Mivel azt nem ismerem, ezért mondtam, hogy én nem tudom, hogy azt hol lehetne használni, hogy azt is a böröd szinte bármely részén használhatod-e.


Esetleg lehet, hogy a nemi szerveknél érzékenyebb a bőr, és ott néhány embernek bőrpir keletkezhet a lamisil től. Nem tudom, gyógyszerészt, vagy orvost kellene megkérdezni.


Egyébként canestent is vékonyan kell használni.


A linken, amit leirtál, ott nincs kép a krémekről, igy nem tudom, de CANESTENT használok, és nem CANESTEN pluszt, a gyógyszerész azt mondta, hogy a plusz az továbbfejlesztett. Mondtam, hogy nekem jó lesz a régi is.

2009. aug. 14. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:

igen véresre :S de az inkább attól hogy elötte megvakartam de vérzett... megvettem a krémet 1K volt majd kiderül jo lessz-e, dokihoz nem akarok menni ...

köszi a választ, majd irok segitett-e

2009. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!