Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A mellékhere eltávolításnak...

A mellékhere eltávolításnak mik lehetnek a hosszútávú következményei?

Figyelt kérdés
Krónikus mellékhere gyulladásom van amit későn vettem észre és már az antibiotikum kezelés sem használ ezért a doki nem lát más megoldást mint a műtétet!

2012. szept. 7. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet gyereked ne menj bele
2012. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez már nem kívánságműsor és nagy a valószínűsége hogy műteni kell. Engem az utódnemzés hidegen hagy inkább a szexuális részére vagyok kíváncsi!
2012. szept. 7. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mellékhere a spermiumokat tárolja, míg ki nem ürülnek. Míg odajutnak egy érési folyamaton mennek át, melynek az utolsó szakasza itt megy végbe. Ha nincs mellékheréd, ez a folyamat nem tud megvalósulni. Maga a szexuális képesség ettől még nem sérülhet, hiszen a hormontermelésben semmi szerepe nincs a mellékherének. Ha csak az egyiket távolítják el, akkor az utódnemzés képessége megmarad, de felére csökken. Ezekről az orvossal nem beszéltél? Neki kötelessége elmondani mi a műtét következménye, hiszen valószínűleg meddő leszel!!
2012. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismét előző vagyok. Az első válaszadóra reagálva: ha nem távolíttatod el a mellékherét, akkor is meddő leszel, mert krónikusan gyulladt. Így a hímivarsejtek érésének utolsó fázisa ugyanúgy zavart szenved.
2012. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az orvos eddig bizakodó volt és antibiotikumos kúrát javasolt,de a legutóbbi kontrollvizsgálaton már a műtétet pedzegette. Természetesen kifaggattam kellőképpen így azt tudom hogy a nemi életre nincs kihatással!

Az utódnemzés kérdése nálam nem fontos ha viszont egyszer meggondolom magam még ebben az esetben is lehet gyerekem csak ahogy te mondtad kissé döcögősen.

2012. szept. 7. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mindent tudsz, miért a kérdés?
2012. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam hátha még vannak egyéb fontos tényezők amikről nem árt ha tudok :)
2012. szept. 7. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontositok az előzőleg irt hosszabb válaszon.

Előbb kicsit tájékozodtam ,amennyire lehetett .

A spermiumok érése nem itt fejeződik be ,hanem itt kezdődik és azt követőleg lesznek életképesek ,de nem mindegyik. Ha egyiket eltávolitják nem leszel meddő,mert páros szervről van szó .Semmivel sem lesz kevesebb esélyed a továbbiakban gyermek nemzésre. A mellékherében lévő spmiumok nem ürülnek ki egyszerre .A here által termelt spermiumok meg valószinüleg a prosztata felett

a hugy csőbe kerülnek ,majd a vizelettel távoznak,

A herék csak a spermiumok előállitására képesek ,raktározásra nem .!Itt jegyzem meg ,téves az a mondás is ,hogy "tele van a tököm " A tökünk soha nincs tele ,mert folyamtosan távoznak a spermiumok belőle .

(lehet lapozni a biológia könyvet )

A nemi életet ez műtét után sem befolyásolja

2012. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

21:41-nek: Részlet a szakirodalomból: "A hímivarsejtek (spermiumok) érésének első fele a here csatornáiban zajlik.

Osztódásukat és érésüket hypophysis eredetű trophormon serkenti (FSH).

Az ősondósejtek számfelező osztódása után a létrejött spermatidák tápanyagokat vesznek fel

az őket szorosan körül ölelő Sertoli-sejtekből, majd az addig kerek sejtek hosszúkás alakot

öltenek, s kialakul a farok rész.

A hímivarsejtek a herecsatornákon át jutnak el a mellékherébe, ahol kb. 10 nap alatt

teljesen éretté válnak.

A mellékherében tárolt spermiumok 30 napig őrzik meg megtermékenyítő képességüket. (Ha

nem ürülnek ki, degenerálódnak és elfolyósodnak.)"

2012. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!