Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mire számítsak, ha a fitymafék...

Mire számítsak, ha a fitymafékemen Lichenifor elváltozás van és rövid is, ami miatt fitymafék műtét vár rám?

Figyelt kérdés

A fitymafékemen Lichenifor elváltozás van az urológus diagnózisa szerint, ami annyit jelent, hogy ki van fehéredve és néha belenyilall viszketés. Na meg kiderült így 34 évesen, hogy rövid is. Mármint a fitymafékem. Az urológus doki a MÁV kórházba küldött egy esetleges fitymafék műtétre.

Az okát nem tudják ennek a Lichennek, valami autoinnum ellenreakciója a testnek valami méregre, amire nem emlékszem, hogy beszedtem volna.

Csak nekem nem a legjobb helyen jött ki.

Igazából fizetek is azért, hogy ne kontárkezekbe kerüljek, de nem ismerek senkit. Még akkor is, ha ez "csak" egy rutinműtét. Valamiért tartok a MÁV-tól, még akkor is ha mindkét gyermekem ott jött világra. Valószínű elmegyek oda megbeszélni hogy a műtét mivel jár, mert akinél voltam csak azon volt, hogy legyen már vége a napnak, jöjjön a következő beteg. Tud valaki jó dokit ajánlani? Vagy ezt sebész végzi?

Azt olvastam, hogy gyors a műtét, csak pár perc, helyi érzéstelenítéssel. De hány napig kell bennmaradni? Hány napig nem mehetek dolgozni? Mennyire fáj? Igaz, hogy 1-2 hónapig nincs utána szex? /nem magam miatt kérdezem, hanem a feleségem miatt :) Nem vagyok én önző :) Ettől jobban félek, mint a műtéttől./ Mi várható a műtét után?

Mivel végzik ezt manapság? Lézerrel vagy szikével?


Köszönöm a segítséged!


2012. szept. 19. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, gondolom, már túl vagy a műtéten.

Csak azért írok, mert a lichen nem csak a fitymát, hanem a teljes szervezetet érintő gyulladásos betegség. Változó, hogy kinél hol jön ki.


Javaslom a teljes gluténmentességet (még jobb, ha teljes gabonamentességet) kipróbálni.


Lehetőleg a krumplit is elhagyni, de a legfontosabb a glutén.

2013. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!