Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Amikor merevedésem van, nem...

Jonel kérdése:

Amikor merevedésem van, nem húzódik vissza a fitymám a makkomról. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nemrég együtt voltam a barátnőmmel életemben először, vagyis nekiadtam a szüzességem. Ő mondta, hogy az előző barátjának (akivel szintén együtt volt, és én erről az elejétől kezdve tudok) visszahúzódott, és szerinte lehet, hogy valami bajom van. Igaza lehet?


Mellesleg kérek mindenkit ne adjon nekiünk felmosást, tisztában vagyunk a kockázatokkal, felelős döntésnek érzem, közösen döntöttük el, és védekeztünk is svéd módszerrel. Köszönöm, és a válaszokat is előre.



2012. okt. 10. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi a bánat az a svéd módszer, remélem nem arra gondolsz, amikor kihúzod mielőtt elmennél...
2012. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, állítólag ez a legbiztosabb... Ő szedi a tabit, én húzok óvszert.
2012. okt. 10. 17:20
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként kézzel hátra tudod húzni mereven is, akkor semmi bajod az ég világon nincs. Ha ezt nehéz megtenned, akkor vannak módszerek, hogy a fitymád (vagy a fitymaféked) kis edzéssel lazább legyen.


De egyébként teljesen normális, hogy valakinek fenn marad a makkon a bőr merev állapotban is.

2012. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

De kézzel hátra tudod húzni?

Ha nem, akkor van baj!

2012. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Olyan, mintha a fitymán túl szűk lenne a nyílás elöl, és fáj a bőr széle, ha megpróbálom. Nem merem feszegetni, félek elhasad a bőr.
2012. okt. 10. 20:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ah, na így már más :)


Szóval mennyire megy hátra puhán és mennyire ha merev?

2012. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. kommentedben leírtak alapján fitymaszűkületed lehet. Keress fel egy urológust!
2012. okt. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Hali!


˙

Kezdjük az alapinfóknál...

_ HÁNY ÉVES VAGY? (Mert ez SEM mindegy!)

_ Eddig neked nem tűnt fel soha, hogy vmi gond lenne odalenn? Eddig mindig hátrajött? vagy ez mióta van így? :-o

...csak mer' ezeket nem írod, holott alap lenne...! :-o


˙

"Amikor merevedésem van, nem húzódik vissza a fitymám a makkomról. Ez normális?"

Le7ne akár az is, de ha körkörösen fáj a bőr széle és szűk a nyílás -- mint azt az #5-ös hszsodban írod is...

"Olyan, mintha a fitymán túl szűk lenne a nyílás elöl, és fáj a bőr széle, ha megpróbálom."

... akkor magad mondtad ki, hogy vmi ott igencsak nincs rendben, és a leírásod valóban fitymaszűkületre enged következtetni. De am. a bnőd remek megfigyelő! :-D

_ Szex közben nem fájt semmi?


"Nem merem feszegetni, félek elhasad a bőr."

_ Ezt te tudod, mennyire rugalmas a fitymád.

Ha kifehéredett ill. repedezett a szűkület széle (1xre), akkor ne is feszegesd, mert nagy vszséggel azt műteni kell majd. De ez nem biztos, hisz ezt megerősíteni csak úgy le7, hogyha a problémát előzőleg megvizsgálták, ami ez esetben úgy érződik, kikerül7etlen.

Vixont, ha a fitymabőröd rugalmas, akkor enyhén, és csak a megfelelő, felhasadást ill. berepedezést MEGELŐZŐ ÓVINTÉZKEDÉSEK MEGTÉTELE MELLETT/UTÁN NYÚJT6Ó! (Persze, ez sem mindenkinél válik be.


˙


¤×¤×¤×¤×¤×¤

Váltsunk röviden át a másik számodra igen csak ködös témára, uis itt helyenként érez7ően nagy hiányosságok vannak, s látszólag lila f'ngod nincs arról, hogy mit bexélsz! Gyere, és tegyük tixtába a dolgokat!:


"Nemrég együtt voltam a barátnőmmel életemben először, vagyis nekiadtam a szüzességem."

_ Gratulálunk az életed egyik jeles, önálló és felelős döntésalapú eseményéhez! De még mindig nem mtad, hány évesek vagytok!?


"Mellesleg kérek mindenkit ne adjon nekünk felmosást, tisztában vagyunk a kockázatokkal, felelős döntésnek érzem, közösen döntöttük el, és védekeztünk is svéd módszerrel."

_ Te vszleg a "feJmosásról" bexélsz, de hogy most ez vmilyen szinten jogos lenne-e ahhoz kell az életkor is, és ismerni kellene a körülményeket. DE! :-o

Ha felelősen döntöttetek közösen, akkor egy érett döntést hoztatok, ami miatt nem értem, miért kell itt neked előttünk szégyenkezned, ill. az esetlegesen megbánnod azzal, hogy magyarázkodni kezdesz előttünk/nekünk!? Ehhez nekünk SEMMI KÖZÜNK! :-o

Vagy úgy érzed, hogy a szüleid elleneznék azt, amit tettél, ez a félelmed alapja? Emiatt glod azt, hogy "az első szerelmi együttlétedet" mi is elítélnénk? Vagy mert túl fiatal vagy hozzá? (Erre glok inkább...)


˙

** ** **

Most pedig egy kis fogalmi tixtábatétel!

1.> SVÉD MÓDSZER?

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Ilyet így a neten böngészve SE találtam egyértelműt. Amit a gúgli kidobott, az ez a kettő,...

a.) NAPTÁRMÓDSZER:

>> [link]

b.) SZEX VÉDEKEZÉS NÉLKÜL:

>> [link]


Amiről te beszélsz, -- hogy "tabi + gumi" együtt, -- az a...

2.> KETTŐS HOLLAND MÓDSZER!

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

"A kettős holland fogamzásgátlási módszer két, önmagában is biztonságos módszert egyesít. Ennek értelmében fogamzásgátló tabletta folyamatos szedése mellett óvszer használata is javasolt. Így a nem kívánt terhességekkel szembeni védelem kiemelt hatékonyságú lesz, és természetesen a szexuális úton terjedő fertőző betegségekkel szemben is védelmet nyújt az óvszer komponens."


FORRÁS: >> [link]

_ Ezen az oldalon NAGYON SOK HAXNOS TANÁCS ÉS INFÓ IS MEGTALÁL6Ó,... ajánlom -- nemcsak a te --figyelmedbe! :-o


˙

Most hagylak reagálni, utána folyt köv.! Ha van kérdésed, vagy bármi, ami ködös,... NE KELLJEN NÓGATNI!!! ;-D


Üdv: EE

2012. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én 17 vagyok, a barátnőm szintúgy. Azért aggódtam, mert tapasztalatom szerint ilyenkor a felnőttek általában elhűlnek:

- Már ilyen fiatalon???

Eddig nem volt gond, soha nem fájt, soha nem gondoltam, hogy az, hogy nem húzódik hátra probléma lenne. Szex közben sem fájt, mereven viszont eddig soha nem jött hátra a fityma, ma sem, pedig párszor megpróbáltam. nyugalmi helyzetben ezzel nincs probléma, a makknak a töve mögé is visszacsúszik, tisztán tartom (véleményem szerint) amennyire. Azóta még jobban ügyelek erre.

Tényleg a kettős holland módszerről volt szó eddig, csak nálunk ez svéd módszer néven fut. Mostmár megjegyeztem a további félreértések elkerülése végett.


És végül köszönöm a gratulációkat! Nagyon boldog vagyok, hogy van felnőtt, aki nem úgy fogja fel, ahogy eddig tapasztaltam. :D

2012. okt. 11. 19:08
 10/18 anonim ***** válasza:

Hm.

Sztem azért többen is vannak, akik nem a régi maradi módon gondolkodnak, csak tudod, a többség itt Mo-n sajna hajlamos túlságosan ostobán, -- a tévének és a kereskedelmi csatornáknak, bulvársajtónak hála -- primitíven, hiperkonzervatívan, esetleg túlbürokratikusan viselkedni. Vszleg azért szembesülsz ezzel, amit írsz. Én (is) magamból indulok ki, mint mindenki más, aki el nem ismeri ugyan, mert nem veszi észre saját magát (tixtelet a kivételnek...), de attól még így van.

A 17. életév betöltése már majdnem felnőttnek számít, itt inkább azt látom nagyobb gondnak, hogy rések vannak a szexuális felvilágosítással kapcsolatos ismereteidnek, ill. nem mindent kezelsz a helyén, ami most még az elején nem feltétlenül baj, de később talán az le7.


A problémádra visszatérve,... Nem le7séges az, hogy inkább a fitymaféked rövid, és esetleg az okoz némi fitymabeszűkülést? Vagy akkor, amikor a fájdalmat-feszülést érzed, akkor NEM fáj/feszül a fék?


Üdv: EE

2012. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!