Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves fiú vagyok, fogyni...

15 éves fiú vagyok, fogyni szeretnék. Tanácsok az étkezésemre, mozgásomra, mit ehetek, mit nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 15 éves fiú vagyok. 0.-as vagyok, jelenleg egy jóhírű gimnáziumban tanulok és a kollégiumban töltöm mindennapjaimat. 174 cm és 78 kg vagyok. 15-20 kg-ot szeretnék lefogyni, mindenképp karácsony előtt.

A kollégiumban is étkezem, a reggeliket sosem eszem meg, helyette viszek 2 almát a suliba, + 1 üveg csapvizet. Ebédnél igyekszem a zöldséges dolgokat választani, illetve a vacsorát is rendszerint megeszem. Nem tartom magam gyengének, hisz a háj alatt izom is van, mivel eddig minden felmérésem jobban sikerült, mint a "gyüzge" osztálytársaimnak. Arra gondoltam, hogy hétfőtől rendszeresen eljárok futni a parkba, illetve szeretnék tanácsot kérni az étrendem megváltoztatására. Olyan dolgokat szeretném ha felsorolnátok nekem, amivel az étkezéseimet egészségesebbé tehetem, illetve segíti az anyagcserémet. Fontos lenne, hogy könnyen be tudjam szerezni magamnak. Erről nem szeretnék szólni a szüleimnek, se senkinek, egyedül szeretném véghez vinni.

Illetve örülnék, ha egy kis menetrendet is írnátok, hogy naponta mennyi erősítést csináljak, és jó lenne, ha fokozatos lenne. Előre is köszönöm, Marci.:)


2012. okt. 13. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a víz+alma+zöldség kombó katasztrófa, 15 évesen nem szabadna éheztetned magad. Én 18 éves vagyok, eszem rendesen húst is, mindenféle ételt, néha édességet is, mivel a szénhidrát segít abban, hogy többet és gyorsabban tudja futni, és elengedhetetlen a szervezetnek. Ráadásul ha nem eszel rendesen, komoly hiánybetegségek léphetnek fel. Amúgy, rém egyszerű, elmész, futsz amennyit bírsz, lejegyzeteled mennyit futottál, milyen tempóban, és ehhez igazítod magad. Megkeresed a saját korlátaidat, és szép fokozatosan egyre jobban növeled a távot/tempót, míg be nem állsz egy megfelelő szintre.

Sok sikert a fogyáshoz! :)

f/18/tomi

2012. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugye nem gondolod komolyan, hogy 174 cm-es fiú létedre 58 kg-nak kellene lenned?
2012. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia Tomi!

Köszi a választ, igyekszem.:)


Második válaszoló:

Szerintem még mindig barátságosabb, mint a 78 kiló... Azért írtam 20kg-t, hogy megközelítőleg annyit. 60-63 kg-nál nem akarok több maradni.

2012. okt. 13. 09:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Max 10 kg fogyás elég. Egyél változatosan, de kevesebbet mint eddig és mozogj sokat, nem jó koplalni, mert egy idő után farkaséhes leszel és dupla súlyt hízol vissza.

Reggeli mehet bőségesen, teljes kiörlésű péksütik, paprika, paradicsom, este 6 után ne egyél, legfeljebb egy natur joghurtot, ez a bélflórának és az emésztésnek is jót tesz. Kerüld a túl zsíros kajákat, az édességeket, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, limonádét igyál sokat.

2012. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj már, én 165 cm-es lány vagyok, 60 kg és nincs túlsúlyom.


Tarts egy 1500-1600 kcalás diétát, amiben van napi 70 g fehérje, max. 180 g szénhidrát, és kb. 55 g zsír. Emellett heti 3 alkalommal legyen meg az 1 óra intenzív testmozgás.


Gyümölcsöt egyél minden nap, de ne ess túlzásba, mert tele van szénhidráttal, napi 1 nagyobb alma/narancs, vagy 2 kisebb bőven elég.

A teljes kiőrlésű dolgokkal is vigyázni kell, mert ugyanannyi kcal-át és szénhidrátot tartalmaznak, mint a fehér társaik, annyi a különbség, hogy a bennük található szénhidrát lassabban szívódik fel, így "később éhezel meg".


Ha ezt betartod, heti kb. -1 kg-ot fogyni fogysz, 68 kg-nál nem kell kevesebbnek lenned.


www.kaloriabazis.hu, ez megkönnyíti a számolgatást.

2012. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. A heti -1 nagyon jó lenne, várom a további tanácsokat.:)
2012. okt. 14. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!