Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélést követően a...

Körülmetélést követően a varratok kiesése után miért nem nyilvánítható gyógyultnak a szerszám?

Figyelt kérdés
Ugye 2 hét után már nincsenek varratok, de az orvos szerint 1 hónap, vagy 6 hétig ne legyen semmi szex.De miért?Ha már nincs varrat mi az amire még várni kell,hogy gyógyult legyen?

2012. nov. 18. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Hali!


˙

Azért, mert kben szétnyílik a seb! :-o


Ne gondold azt, hogy a területet azonnal strapának le7 alávetni.

Ne feledd,... 2 hét annyira azért nem sok idő, hogy a műtött terület meg is erősödjön!


˙

A varratok segítenek BEINDÍTANI azt a folyamatot, amit gyógyulásnak nevezünk, azzal, hogy összefogja az elvágott széleket, így könnyebb a területnek megkönnyíteni az összeforrást. A seb azalatt var-asodik. Amint a szervezet már képes magától folytatni ezt, az orvos által beültetett varratokra már semmi szükség nem lex, optimális esetben 2-3 hét alatt maguktól ki kell, hogy hulljanak, azonban ezzel a gyógyulási folyamat még nem ért véget. A területnek MEG is KELL ERŐSÖDNI, erősebben össze kell forrnia, a felszínnek hámosodnia kell, akkor is, ha az RKM-edet/a TKM-edet lézerrel végezték! Ha most te beveted élesben, és az aktussal akármennyire is vigyáztok, azért azt mégsem le7 lehelletenyhén csinálni, a több hét alatt, széép lassan elindult és felépült folyamat egyetlen szempillantás alatt szétszakad6, s vele együtt a látvány mind2töket sokkol6!

Ezért ne strapáld még idő előtt! Légy türelmes(ebb) és tartsd be azt a kb. 6 hetet!

Mert ha a seb szétnyílik, magadra vet7sz, a gyógyulási időd meg nem 6 hét lesz onnantól, hanem ki tudja mennyi? :-o


˙

_ Am. hány éves vagy és mikor volt a műtét?

_ Részleges volt (RKM) vagy Teljes (TKM)?


Üdv: EE

2012. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ilyen mélyen szerintem nem kell belemenni. Egyszerűen érzékeny és kész. Én pl a harmadik héten tudtam először könnyíteni magamon. A seb sokáig szivároghat még, ha pedig sokat ráncigálod akkor deformálódhat a sebhely és csúnya lesz. Ezekre figyelj oda.
2012. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg csak igenis értse meg, mi miatt nem kéne! Attól még ugyanis nem fogja, ha azt mondod neki, "érzékeny, kész!" Van aki kipróbálja érzékenyen is...nem vagyunk egyformák. Azonban ha a seb szétnyílik, akkor már sokkal komolyabb gond van! Inkább el kell mondani, és meg kell értetni a másikkal az okokat is, ha ő erre kíváncsi, nem másokat lekussoló, "szőnyegalásöprő, de nemigen érthető" válaszokkal kell(ene) segíteni az amúgy is eléggé tanácstalan kérdezőket, akik szívük szerint szívesebben kerülnék meg az orvosi jótanácsot, mert ha apukaként nem mondod el, csak rövidre zárod, a gyereked máshoz fordul, mert nem elégszik meg azzal a válasszal, amit adsz neki, előző!
2012. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hallgatok az orvosra mert mégis csak ő az orvos, így nem terveztem,hogy a varratok kiesése után én leszek a helyi bika.

Csupán érdekelt a válasz, azt hittem ez után még lehet valami kellemetlen folyamat, de úgy gondolom ha a varratok kiestek és a makk hozzászokott a gatyához már jobb lesz.

Persze a megszokáshoz is még kell egy kis idő,tudom hogy nem úgy megy az.Az is lesz vagy egy hónap.

2012. nov. 19. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért csonkolták le az előbőrödet? :(
2013. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!