Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől jön ki a fitymaszűkület?...

Mitől jön ki a fitymaszűkület? Hogyan lehet kezelni? Milyen következményei lehetnek, ha nem fordulunk orvoshoz?

Figyelt kérdés
Páromnak fitymaszükülete van. Engem nem, zavar, de nem akar elmenni vele orvoshoz, félek, hogy nagyobb baja is lehet belőle, nem szeretné egyikünk sem, hogy metszés legyen a vége.

2012. nov. 21. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát a metszés vagy nem metszés nem szeretem kérdése.

A fitymaszűkűlet csak úgy jön, ellene tenni nem sokat lehet.

Amit lehet, az az állapottól függ.

Ha merevedett állapotban makk mögé húzható a fityma és nem jön magától vissza, de azért visszahúzható, akkor krémet használva "edzve" tágítható.

Hogy mire hasonlít a művelet nem részletezném.

Van amikor használ.

Ha már nagyobb a gond, akkor a szűkület odáig nőhet, hogy hátra sem húzható, már az ürítés is max gyufaszálnyi sugárral lehetséges.

Ez még nem volna baj (az esetleges szekszuális gondokat leszámítva), de erős faggyúmirigyek vannak a makk tövénél, ezek nem szüntetik be a működést, viszont már nem "takarítható", felgyülemlik, nem részletezem..

Ekkor már (de inkább előtte) urológus.

Ha lehet ragaszkodjon a részleges körülmetéléshez.

Nem vészes, mondom én, utána minden (szinte) normális lesz.

2012. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Tegnap irta egy fiú

Részlegesen metélték.Jelen állapotában szinte teljesen megegyezik a metélttel .Ha kiesnek a varratok,talán másforma lesz ,bízik benn

2012. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, "részleges"..

Sokan mondják, hogy a teljes nem jó, mert szabadon marad a makk, nem szokható meg.

Ezt elfogadom, de azért tudjuk hogy két vallás követőinél ez természetes, ez sok-sok millió embert jelent, mégis tudnak élni panasz nélkül.

Nálam a részleges annyit jelentett, hogy nyugalmi állapotban bőven megvan a teljes fedés, izgalmi állapotban is még félig fedi a makkot. Erre mondtam, hogy problémamentes, akár kinézetre, akár "használatra".

Persze a részlegesnek nyilván vannak fokozatai.

2012. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pedig a fitymaszűkület megoldása műtéti. A bemetszés az megszünteti a szűkületet, de nem ad jó eredményt: hogy néz az ki, hogy egy bőrlebeny lifeg? A részleges metéléssel azért nem jó, mert a makk alatti árokban nagyon sok kórokozó megtelepedhet. A körülmetélés akkor jó, ha a teljes fityma eltávolításra kerül úgy, hogy a makk teljesen és állandóan szabadon marad. Meg fogja szokni a fedetlenséget és neked is sokkal jobb lesz!
2012. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Combi27 ***** válasza:
ha szűk és nem tudja, vagy fájdalmas a tisztítása, jobb minél gyorsabban körülmetéltetni.Nagyon hamar begennyesedhet, és az már kellemetlen..Én 7 éves koromban estem úl rajta, teljesen metéltek, de semmi gáz vele, simán megszoktam.Már ahogy emlékszem rá.A fiamat most másfél éves korában műtötték, vagyis metélték, de neki csak egy kicsit metszettek.Nem tudom melyik mitől függhet...
2012. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Hol végeznek megbízhatóan részletes körülmetélést ? A szűkülettől függ, hogy hány cm-t vég le ? vagy a részleges mindig kb. ugyanannyi fityma levágását jelenti ?
2013. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Leginkább cukorbetegség miatt jöhet elő (hogy a kérdésre is legyen egy válasz) illetve ha valaki erősen rángatja egy enyhe szűkület miatt (önmagát erősítő folyamat), akkor a belső, érzékeny bőrrész berepedezik és ez heges lesz, az egész bőr elveszti a rugalmasságot és nem fog tudni funkcionálni. Ekkor már sokszor tényleg csak a valamilyen fokú csonkolás segíthet :(


Nekem egy enyhébb szűkületre ajánlották, legalábbis anyáméknak, amikor kicsi voltam és sajnos elhitték, hogy jobb lesz a teljes körülmetélés, hát évtizedekkel később, most is rettenetes következményei vannak :(

2013. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Combi27 ***** válasza:
90%
mik azok a rettenetes következmények? én 30 éve vagyok teljesen körülmetélve, és semmi gondom :)
2013. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A rettenetes következményekre vagy kíváncsi? Akkor mesélek. A mosolyjelből arra következtetek, hogy te roppant elégedett páciens vagy, örülök, hogy így örülsz, ha az én helyemben lennél, akkor gyorsan leszáradna a mosoly a kis pofikádról.


A körülmetélés nekem is kb 30 éve volt, gyerekkoromban csak hátrányom volt belőle, akkor még azt hittem, ennyi az egész.

De nem. A látvány is egyre rosszabb lett. Az a seb, ami akkor még pici volt, idővel látványosan nagyobb lett, ahogy a szerszám is nőtt. Ronda, gusztustalan cikkcakkos heg. A varratokból benne maradt néhány, ezeket én szedtem ki a műtét után kb 10 évvel. A lyuk még megvan némelyik után, ezt érdemes néha tisztogatnom, ha nem akarom, hogy a fekete büdös szmötyi begyűljön oda. A makkon bőrhíd is van. Ez feszül, amikor merevedés van. Ez fájdalommal jár akkor, amikor a feszülés még nagyobb feszüléssé lesz - vagyis akkor, amikor használnám. A makk a fedetlenség miatt (mivel nem arra lett kitalálva) évek óta egyre foltosabb, néha extrém módon szárad ki annyira, hogy nagyon hámlik. Ez ronda és kellemetlen.

A makk annyira érzéketlen, hogy az orális szexet egyáltalán nem élvezem - mert persze a féket is meg amit lehetett, lecsonkolt az a barbár főorvos annak idején - viszont annyira érzékeny, hogy számos esetben mégiscsak gond, hogy szabadon van a makk. Az elnagyolt varrás nagyon ronda és egy részen az alsónadrág folyton dörzsöli. 30 ÉV UTÁN.

Mielőtt te is beállnál az okoskák sorába és csupa haszontalan dolgot javasolnál, elmondom, hogy rengeteg orvosnál jártam már és nem lehet ezen segíteni.

NEM KELLETT VOLNA CSONKOLNI.

Ennyi az egész.

2013. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Combi27 ***** válasza:

Tanácsot nem tudok adni, és nem is akarok.

Nekem műtét után volt érzékeny a makk, és zavart ha valami hozzáért,de pár hét alatt elmúlt.Összesen 3 napot voltam a kórházban, a beavatkozás 15-20 perc volt.Volt előttem egy énkorabeli srác aki szintén metélésen volt, őt hozták vissza a műtőből ennyi idő után, ezért gondolom ennyi volt nekem is.Arra nem emlékszem voltam e varratszedésen, de biztos.

Nekem az volt a kellemetlen hogy amig nem volt műtét addig gennyes váladék volt a fitymám alatt, a pisilés is fájt, a merevedésről nem beszélve...Szóval nekem megváltás volt a műtét.A makk azóta sem szárad ki, nincs vele gondom, és elég érzékeny is.

Sajnálom, de nálad az orvos hibázott, vagy leginkább az aki az utókezelést végezte...

2013. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!