Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vérzik az orrom! Mit tegyek?

Vérzik az orrom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3hete kint voltam egy buliba ahol kifújtam az orrom és véres volt a váladék...igaz akkor kergettem egy palit aki ellopta ismerősöm kabátját akkor azt hittem a hideg miatt van de még ma is vérzik ha kifújom és nem tudom miért. Igaz van mikor az jön ki aminek kell tehát zöld"nyálka" de van mikor szinte csak vér. Mi lehet ez? Segítsetek F/16
2012. dec. 21. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De mégis, mennyi vér? Ne fújogasd, próbáld megállni egy pár napig, akkor be tud gyógyulni.
2012. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Valószínű hogy beütődött és a seb amikor fújod kiszakad és vérezni fog. Várnod kell az orrfújással egy darabig. Ha nagyon vérezni kezd orrsövényt megfogod fejed hátradöntöd és egy nedves hideg kendőt tegyél a tarkódra.
2012. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát van hogy nem fújom egész nap és akkor is jön vér nem sok csak mégis vér. De van hogy fújom 2x 3x és nem vérzik és ez zavar. és érdekes hogy csak az egyik orr lyukból a másik az tiszta.
2012. dec. 21. 22:02
 4/15 anonim ***** válasza:

A fej hátradöntése nagy butaság, örök tévhit. Nem szabad, mert akkor a vér a gyomorba jut, ami további problémákat okozhat, hányingert, öklendezés, stb. Hajolj inkább előre, nem baj, ha kifolyik, az a dolga. Az ujjaiddal szorítsd össze az orrcimpáidat, vagy dugj az orrodba vattát, vagy gézcsomót.


Ha vissza térő a dolog, akkor tényleg az van, hogy folyamatosan felszakad a seb, mert nem hagysz neki időt beforrni. Pár napig próbálj meg ne orrot fújni, vagy csak tényleg gyengéden, és ne piszkáld.

2012. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nagyon elkezdene vérezni, NE döntsd hátra a fejed, mert ettől a vérzés nem szűnik meg, csak nem az orrodon kifelé fog folyni, hanem hátra, lefelé. Aztán amikor már eláll, meg is alvad. Nekem is volt már sokszor, hogy az orrvérzésem elállt, de utána még sokáig éreztem, hogy folyik lefelé a torkomon.


Próbáld meg egy ideig nem fújni, hátha begyógyul a seb. Ha nem múlik el, fordulj inkább orvoshoz. Valami okozza.

2012. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sose döntsd hátra a fejed. Előre hajtsd, nyisd ki a szád, azon lélegezz, közben szorítsd az orrcimpád 10 percig.

Próbáld 1 napig megállni, hogy fújod az orrod, el kéne neki múlnia.

2012. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5. vagyok, ez még lemaradt: ha vérzik, tegyél jeget vagy valami hideget nyakadra, tarkódra, vagy az orrod és az arccsontod közé (közvetlenül az orrodhoz).
2012. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
valószinünek tartom ,egy ér van megpattanva,ezzel orvoshoz kell menni,és ott megoldják.Hallottam már ilyen gondról
2012. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De akkor ez semmi komoly? mert már olyanok jutottak eszembe...Anyum azt mondja hogy majd elmúli remélem igaza van :S
2012. dec. 21. 22:11
 10/15 A kérdező kommentje:
MEg az a poén hogy csak akkor vérzik ha fújom magától nem szokott folyni mint másoknak csak ha fújom!!!
2012. dec. 21. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!