Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Azt olvastam, hogy a túlzott...

Azt olvastam, hogy a túlzott szójafogyasztás ( akár növényi szója eredetű táplálékkiegészítők ( fehérjepor ) ) hatással lehet a tesztoszteronra illetve ösztrogénre. Nem túlságosan hosszú távon ( kb.1 hónap ) a potenciára hatással lehet?

Figyelt kérdés
( 2x 25 grammos adagok ), de ez nem "tiszta szójafehérje"
2013. jan. 19. 13:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

/Sok ember kémiai,biológaia ismeretek nélkül magyaráz össze-vissza! Sznobok szerint ami olcsó az trágya, de aki okos az próbál mérlegelni hogy olcsóbban a legjobbat kapja!!/



Bizony ebben az egyben igazad van, próbálom a legjobbat keresni megfelelő áron. És hidd el tudásom, ismeretm is van bőven hozzá.

2013. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 snack16 válasza:

Jah azt látom... mint az itt kérdező-írók 80%-ának, annyi közöd van ezekhez. Amúgy az látod lehet hogy te nem bírod a szóját! Elismerem, van aki a kazeint, tejsavót te a szóját nem bírok. Ez rendben is van mindenki más, de ez nem a szója hibája!Én szeretem az ízét is. Mindenki a szendivel jön... mintha ő tudná, a sok tejipar szponzorálta kutatást összegzi, amivel az a baj hogy ugyanannyi pozitív van a másik oldalon, csak szerinte meg az kamu( hogy is van ez, csak nem elfogultság??) ! Ha a szója ártana nekem is impotensnek kéne lennem, nem nőne a szőrzetem és híznék, vizesednék, ami nem áll fent. Nem a fehérjéd hozza az eredményt hanem az edzésed (és az étrended). Én jobban fejlődtem a myo-tól mind a Power pro-tól és most ki fogom próbálni a power proteint is!(habár egy kis naturás tejsavó lehet elférne mellé).A szója is gyors fehérje(tehát könnyen emészhető), de nem olyan gyors mint a tejsavó.De magas a glutamin,arginin tartalma. A kevert fehérjeforrások, az én véleményem szerint jobbak mint az egy fehérjeforrásúak. 1, keverednek az előnyök/hátrányok. 2, a természetben sem vehetsz magadhoz csak fehérjét("nagyon" magas fehérje tartalom) és ha mégis az csak tejsavóból? A szerverzeted a komplex dolgokra van kitalálva.(pl fehér-kenyér,cukor esete). Ha már csak fehérjét iszol, akkor legalább különböző forrásokból legyen benne! Ha a minőség a bajod, vannak nem növényi eredetű, tej,tojás,marha keverékek is. Egy ilyenre befizetnék! :P

Mindenki azzal jön hogy azt olvasata hogy káros a szója. Emberek, ki se próbáltátok, akik írták ők sem! De a dohányzásra,ivásra több bizonyíték van, mégsem tartjátok olyan károsnak mint a szóját, ugyanez a nem megfelelő alvással... Ezek közül bármelyik már többet árt mint a szója izolátum valaha is tudna, főleg nem 50 grammnak x-ed részében. Ez vicc! ..és a szóját ihatod tejjel is(mindenféle rossz érzés nélkül), egy tejes,proteines, joghurtos(élőflórás) turmix (ha tömegelsz egy kis zabbal) odab@sz! Habár lehet nincs olyan jó íze. Van benne zsír,fehérje,szénhidrát(jó szénhidrát), elméletileg növekedési faktor, minden ami a növekedéshez kell.

Én nem akarok veled vitázni, felesleges! Te tudod hiszed amit... énis. Kész!

2013. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!